Cime konkretno na klena ?

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
za klena...nismo valjda dotle dosli da na sebe pucamo...... :D
klen oce musicu,uhvatis,pustis......klen NECE musicu...puc,puc,ozezi,ozezi.....BANG! i tu je..... 8)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
a pa mi smo vec imali jedan takav prilog na ovom forumu ali zaprave, ne bese zezancija. lik zapuco na velikog zubataka koliko se secam...e sada bese li tetka ili duga 9tka ne secam se.

Baš ko što se pre komentarisalo nije toliko važno čime nego kako s tim da je jednom bolje manja drugi put veča mušica.

Ja uglavnom za klena koristim poveče imitacije osa i bambule i policelonke na 12tici i 14tici i neke klasične mravce. Ređe i ostale muve mada sam sam sebi rekao da ču ove godine kada se otvori sezona za klena forisrati jednodnevke i seđeve. Inače moj dosada največi klen 53cm se je polakomio na malu ginger jednodnevku na 17tici i to na reci.
Red tag je priča za sebe...o njihovoj lovnosti ne treba mnogo ni pricati.
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
sebastian je napisao(la):
a pa mi smo vec imali jedan takav prilog na ovom forumu ali zaprave, ne bese zezancija. lik zapuco na velikog zubataka koliko se secam...e sada bese li tetka ili duga 9tka ne secam se.
:D :D Tog lika sam se i ja setio. :'(
 

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Hvala ljudi
dud tek sad navezan na ovu foru, inace lepo bucne i lagano izranja na povrsinu, kao pravi...
Samo mi aroma hvali
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
dud je extra!danas sam blejao celo jutro na potoku koji mi je relativno blizu kuce i gledao klenove.....kruzili su,uzimali sa povrsine sve sto im se cinilo kao hrana,cak i cupkali neke biljke koje su vrhovima grancica bile u vodi.....svi mahom omanji,dok nisam malo bolje zagledao ispod mosta...tu videh klena mozda krupnijeg i od mog licno najkrupnijeg kog ulovih na Karasu prosle godine...... :eek:
lagano je plivao i vidim da se aktivno hrani.sta god padne pored njega,odmah bi se okrenuo i velika usta bi usisala nesrecnog insekta......za ovu vodu,to je kapitalac enormnih razmera......ja ga cenim na mozda kilogram,mozda nesto malo ispod.....za tu vodu,koja je u sirini jeedva 2 metra,ovo je pravi kolos medju klenovima......kad sam se uverio da je tu,i da nema nameru da ode odatle,brze-bolje sam otisao po stap i namontirao malog klinkhamera,kog dobih od Seba i koji je vec pokazao svoju lovnost kad su klenovi u pitanju......ali nevolje tu pocinju.....delija je ispod mosta,koji je zarastao u travu i zbunje....nikako ne mogu da spustim muvu a da ne kacim granje......... :(
oko pola sata sam pokusavao,on je i dalje plivao tu negde.......konacno spustih muvu i dok sam se spremao da uzmem stap u ruke i navedem je do njegove zone,on je vec bio tu i napao je!!kako sam drzao samo mlitav kanap u rukama,pokusao sam da ga zategnem i tako udarim "kontru" ali kasno...riba je osetila prevaru i sve posle bilo je dzaba.....ali lep osecaj koji me jos ne pusta....bice mi ovo zanimacija par dana i nadam se da cu okaciti fotke ove ale...pozz
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
samo da ostane na istoj lokaciji......Seb,ne mogu da ti opisem osecaj kad sam ugledao tolikog klena u toj vodi....vidjao sam i ranije komade na tom mestu od jedno pola kilograma,sto je takodje za ovu vodu super....... :yeswink:
tu sam se i upisao klinkhamerom ali sitnijim komadom....ali ovaj....ma samo da je tu,sutra mu posvecujem celo prepodne!!! :)
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Druze ako dozvolis imam savet za ovakvu situaciju.Gotovo sam siguran da je pre svega bitno plasirati musicu dobro a tebi je to otezano jer je mesto uraslo.Moja preporuka je bow & arow cast,njime ces plasirati musicu na mesta gde cak i oni sto na zive mamce hvataju ne mogu da bace.
I jos nesto,ako ti se glavonja ne javi u 5-6 zabacaja menjaj mesto jer su sanse 99% da ces celo prepodne izgubiti uzalud.

Pozdrav Nenad
 
Vrh Dno