Dan borbe protiv duvanskog dima

Da li konzumirate cigarete?

  • Da

    Glasovi: 17 32,1%
  • Ne

    Glasovi: 36 67,9%

  • Ukupno glasača
    53

MarkoTimokRiver

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2009.
Poruke
453
Broj reagovanja
0
Lokacija
United States of Balcan
Ja to ne okusham.
Duvanski dim mi smeta i nakon boravka u zadimljenoj prostoriji tera me da kasljem.Odrastao sam na severu Stare i obisao je bajsom uzduz i popreko i jos uvek se vozikam po planinama,tesko da bih to mogao da sam pusac.
Cigarete mrzim,odeca se usmrdi na cigare,od dima suze oci i slabi vid, ........

Moji roditelji nisu pusaci tako da sam i ja nastavio tu tradiciju.

Verovali ili ne ja probao Marlboro u prvi razred osnovne (jedan dim)hehe,na vreme sam ostavio  awwwwwwww
 

ramplinstinski

Senior member
Učlanjen(a)
11.10.2009.
Poruke
114
Broj reagovanja
1
Lokacija
Bgd
Svim pusacima toplo preporucujem knjigu " Lak nacin da ostavite pusenje " autor Allen  Carr, vredi je procitati ! :smoke:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ih bre ljudi pa ja uzivam u svakom dimu cigare. Kapiram vas nepusace, ali kako mi nikad ne uticemo na vas da pocnete, nemoj ni vi da uticete na nas da ostavimo.
Jos sad kada se Drum legalno pojavio u trafikama, ne pada mi na pamet da ostavljam.
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Ne dao ti bog da dođeš do "reko mi doktor".
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ma bilo da smrdi ili ne nije bitno, samo da ne dođe baš do doktora...retki su koji su pušili čitav život i doživli 80 i neku i to zdravi...znam samo jedan takav primer, vitalan i visok čiča bio i skoro u 90te ušo a pušio je od kako je počeo da zarađuje za hlebac a tada se rano počinjalo  :blush: i zdrav bio do kraja života, umro je od starosti. Ali takvih je među pušačima 0,1% a tada kada je on pušio cigare jesu bile štetne ali ne kao današnje, svi ti pesticidi, dodaci, kemija...toga nije bilo onda kao danas a i mnogi su si sami uzgajali duhan na selu....ma, kako god i ja ti želim svako dobro i nikako da dođeš do toga da ti doco kaže cigara ili "bulja".
Pušenje je za mnoge velika strast, pa čak ritual uz jutarnju kafu, iako ovsinost koja kao negativna navika šteti samom uživaocu. Moj bivši komšija je imao jedva 40 godina i pokupio ga rak na plućima zbog cigarete, doktor mu je davno pre savetovao da se mane čorava posla ali ne. Volio je i da pije ali posle smrti njegova oca on je pojačao i drugo ga nije zanimalo. Žalostno, več oslabljen organizam, ciroza jetre, pa kada se pojavio i rak na plućima pokupiloga skoro preko noći...u vrlo kratkom vremenu je preminuo. A mogao je da doživi barem još toliko koliko je do sada.
Nije obavezno da čoveka drmne zbog cigara baš rak, na meniju je još dosta drugih boljki  :blush: Ali oni koji troše po dve kuije ili više na dan to bi moralo biti posebno zabrinjavajuče.
Imao sam nekoliko poznanika koji su po dve kutije cigara u jednom danu. Nikada ih nisam osuđivao ali te navike im nisu nikako bile ni za pohvalu ili ti korist (dugoročnu).

 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
sebastian je napisao(la):
ma bilo da smrdi ili ne nije bitno, samo da ne dođe baš do doktora...retki su koji su pušili čitav život i doživli 80 i neku i to zdravi...znam samo jedan takav primer, vitalan i visok čiča bio i skoro u 90te ušo a pušio je od kako je počeo da zarađuje za hlebac a tada se rano počinjalo  :blush: i zdrav bio do kraja života, umro je od starosti. Ali takvih je među pušačima 0,1% a tada kada je on pušio cigare jesu bile štetne ali ne kao današnje, svi ti pesticidi, dodaci, kemija...toga nije bilo onda kao danas a i mnogi su si sami uzgajali duhan na selu....ma, kako god i ja ti želim svako dobro i nikako da dođeš do toga da ti doco kaže cigara ili "bulja".
Pušenje je za mnoge velika strast, pa čak ritual uz jutarnju kafu, iako ovsinost koja kao negativna navika šteti samom uživaocu. Moj bivši komšija je imao jedva 40 godina i pokupio ga rak na plućima zbog cigarete, doktor mu je davno pre savetovao da se mane čorava posla ali ne. Volio je i da pije ali posle smrti njegova oca on je pojačao i drugo ga nije zanimalo. Žalostno, več oslabljen organizam, ciroza jetre, pa kada se pojavio i rak na plućima pokupiloga skoro preko noći...u vrlo kratkom vremenu je preminuo. A mogao je da doživi barem još toliko koliko je do sada.
Nije obavezno da čoveka drmne zbog cigara baš rak, na meniju je još dosta drugih boljki  :blush: Ali oni koji troše po dve kuije ili više na dan to bi moralo biti posebno zabrinjavajuče.
Imao sam nekoliko poznanika koji su po dve kutije cigara u jednom danu. Nikada ih nisam osuđivao ali te navike im nisu nikako bile ni za pohvalu ili ti korist (dugoročnu).

Brate Seb, pored telefoniranja mobilnim svakodnevno 2h, 120kg, svakodnevnih stresova i nerviranja, BG smoga,... cisto sumnjam da cu da riknem od cigara :) a i nemam ambicije da zivim ovozemaljski zivot 80 god.,  to je za pickice koje se plase onoga sto dolazi posle :hammer:.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ja sam dimio skoro dve pakle dnevno jakih cigara.Propušio sam sa 14 i imao staž isto toliko.Pre tri godine sam bio na pragu astme,nekoliko puta sam se gušio i doživeo sam prave astmatične napade.Pre toga se nisam zakašljao u životu,bronhitis i ta čuda nikada nisam imao.Treću godinu ne pušim,a više od dve mi je trebalo da potpuno oporavim pluća.Koliko su cigarete jak i sladak porok dokazuje i to što i danas u društvu,a posebno kad se malo popije,obavezno zapalim cigaru.Na sreću ne uvlačim kao nekada jer mi šteti,ali eto,jako teško se ostavlja.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Na obuci za prvu pomoc specijalista za ORL nam je pricao da potpuno zdrav covek koji intenzivno pusi dug period, 99% umire od posledica pusenja. Njegova formulacija je bila - ako ga ne ubije saobracajka ili zena zbog prevare pusac ce umreti od jednog od oblika raka skoro sigurno - on to gleda svaki dan. Rak grla je mnogo cesci nego sto mislimo a tu su i krvni sudovi i srce.
Meni jako smeta, narocito kad vozim, nervira me i umara mi oci - mi imamo jednog pusaca u ekipi... ubi nas  :smoke:

 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
jedan pušač - više žrtava !  :smoke:

nego jeste primetili da bukvalno skoro svaka žena puši  :D
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
U skladu sa nazivima mnogih tema na forumu, cenim da bi ova trebalo da se zove:

"Danas sam se borio protiv duvanskog dima"  :hammer:

Jel tako bata Đole?  :lol:
 
Vrh Dno