Danas sam vezivao...

MafkeDryFly

Junior member
Učlanjen(a)
03.11.2022.
Poruke
92
Broj reagovanja
87
Sana, meni suza pođe. Ne što ja imam žensko dete, jer je i ona upoznata sa kastingom od 8-me g, sada 16.ima, ( nisam hteo da je učim vezivanju jer mi je dovoljno
bilo da zabacuje pravilno, ne interesuje FF godinama unazad , ženskać klasični ), nego ova generacija dečaka koja ima očeve ribolovce a ni malo ih ne zanima
ni izlazak u prirodu ni nožići i sl. što odlikuje odrastanje dečaka.
Prelepo i u zdravlju da vas služi alat !!!
 

Sana

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
244
Broj reagovanja
304
Lokacija
Ključ, BiH
Hvala Mafke puno na lijepim zeljama, svako vrijeme svoje breme, tesko ih je od ekrana odlijepiti, ali eto jedva doceka izlazak u ribolov i nije mi mrsko ostavim svoj stap, stojim kraj njeg, pokazivam....nek zna nesto rukama. Sta god nauce dobro da jest. Sad mu je 8. tek i jos otkriva sta mu se svidja, pa nek mu bar ostanu uspomene
 

MafkeDryFly

Junior member
Učlanjen(a)
03.11.2022.
Poruke
92
Broj reagovanja
87
Hvala Mafke puno na lijepim zeljama, svako vrijeme svoje breme, tesko ih je od ekrana odlijepiti, ali eto jedva doceka izlazak u ribolov i nije mi mrsko ostavim svoj stap, stojim kraj njeg, pokazivam....nek zna nesto rukama. Sta god nauce dobro da jest. Sad mu je 8. tek i jos otkriva sta mu se svidja, pa nek mu bar ostanu uspomene
Jako lepo s’ tvoje strane jer ima i tužnih verzija gde roditelj ne obraća pažnju na decu kada je hobi u pitanju.
Poznajem nekoliko ribolovaca koji OBEĆAJU a vikendom se iskradu rano da
bi oni na miru pecali. Za mene je to zločin.
Ja sam odlagao pribor i sedeo uz ćerku
kada je bila mala i učio je pecanju beovice-belice da joj približim kontakt sa rekom i lakim ulovom da joj ne bude dosadno.
Kasnije je brzo naučila da lepo baca i baš je talentovana ali, nekako se ohladila iako
sam pazio na kontraefekat, pritisak.
U mojoj porodici i široj familiji nije bilo ribolovaca pa ni među prijateljima.
Sve sam sam morao a jedini teča iz drugog udaljenog grada 140 km je bio
keder majstor i takmičar, pa sam godišnje
par puta od njega dobijao pažnje i savete i
dugo pecao beovicu ciljno i medalju osvojio
zlatnu na opštinskom kao pionir.
Otac mi je mrzeo ribolov i ribolovce nazivao “ levacima”.
Opterećen je bio novcem i bio je bogat i
jedino što sam para dobijao pa sam da se snađem.
Zato mi je drag snimak i tvoja neprocenjiva
pažnja.
Ebeš pare i samo pare.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.090
Broj reagovanja
893
Jako ljepo...ja danas sa svoja 2 i malom isao da probaju uloviti kojeg uljeza u vidu štuke ili basa ali ništa
 
Vrh Dno