Danas sam vezivao...

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Na ovo sam solidno lovio prošle sezone. Obožavam uv varijacije u ovom slučaju dabing, negde sam procitao nedavno možda i na forumu da pastrmka nije vrsta koja to može da vidi ali nema veze meni je opet to fenomenalno.
D84E4FC2-4C66-441D-805A-1698C42CBDB2.jpeg2647D518-0309-40DE-9DB3-03E495D4C7B1.jpegD040C190-9E94-4321-A6B2-731BC6A4FA68.jpeg
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Telo je antron u rust boji a u kragni neki uv dabing koji je orange a pod uv lampom zelen, bas je dobro zajeban materijal :200:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.176
Lokacija
Čačak
Pastrmke vide UV... Ali najvise dok su mlade, jer navodno dok su bas male... Tek nakon izleganja, ine moraju da vide i UV spektar da bi bolje nalazile sitnu hranu koju jedu.... Kasnije tokom odrastanja tu sposobnost gube.... Bar je tako pisalo u nekom istrazivanju na koje sam naleteo....
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
svasta se moze procitati pitanje je zaista sta je istina i sta se od toga moze dokazati a istina je tamo negde sto kazu molder i skali... :)
tipa, pas na osnovu preostale jacine mirisa coveka koji je napustio objekat tacno zna kada se vlasnik vraca sa posla i mnogo puta se desilo da ljubimac ceka gazdu za koga zna da je tu uskoro a svima je jasno da pas nezna da gleda u sat a dokazi ti da to ima veze sa mirisom.
sto se mene tice ja volim da verujem da uv pravi razliku i ako je vec hotspot i odudara od svega neka bude uv pa videle ili ne videle neka ga.
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
642
Broj reagovanja
1.317
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
svasta se moze procitati pitanje je zaista sta je istina i sta se od toga moze dokazati a istina je tamo negde sto kazu molder i skali... :)
tipa, pas na osnovu preostale jacine mirisa coveka koji je napustio objekat tacno zna kada se vlasnik vraca sa posla i mnogo puta se desilo da ljubimac ceka gazdu za koga zna da je tu uskoro a svima je jasno da pas nezna da gleda u sat a dokazi ti da to ima veze sa mirisom.
sto se mene tice ja volim da verujem da uv pravi razliku i ako je vec hotspot i odudara od svega neka bude uv pa videle ili ne videle neka ga.
...da skrenem s teme... pastrmke uočavaju uv boje dok su manje i to je dokazano .. a pas na osnovu telepatije osjeti kada se vlasnik vraća kući, odnosno kada vlasnik pomisli da će se vratiti kući, a i to je dokazano brojnim pokusima sa psima koji imaju izraženu tu sposobnost... a vukovi na osnovu telepatije funkcioniraju kao čopor koji može napast krdo divljaći opkolivši ga kao da su se dobro dogovorili...
 
Vrh Dno