Danas sam vezivao...

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.115
Broj reagovanja
942
Ako mene pitas...
Recimo ribnik kad sam posjecivao u prvih 30 - 50 puta ja sam se drzao toga sto se prica i na sta 90% ljudi lovi, nece veliku muhu mora tipet 0,8 - 0,10 itd...vremenom sam shvatio i potvrdio onu staru "pravilo je da nema pravila" zato i jeste zanimljiva ova nasa pasija...
Desilo mi se da ja i kolega (ja prvi provalio) na ribniku oderemo krupnog lipljena na nimfu velicine 10 dok su svi oko nas lovili sa vrlo malim uspjehom na sitne 16 do 20. Da li ti mislis da se prije 2000 na ribniku koristio tipet ispod 0,18 i udica ispod 18? A lovio se lipljen kao i sad treba razmisljati izvan kutije kako se kaze...postoje neka generalna pravila ali to su samo smjernice i nista drugo.
 
  • Like
Reagovanja: eko

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.115
Broj reagovanja
942
Ako mene pitas...
Recimo ribnik kad sam posjecivao u prvih 30 - 50 puta ja sam se drzao toga sto se prica i na sta 90% ljudi lovi, nece veliku muhu mora tipet 0,8 - 0,10 itd...vremenom sam shvatio i potvrdio onu staru "pravilo je da nema pravila" zato i jeste zanimljiva ova nasa pasija...
Desilo mi se da ja i kolega (ja prvi provalio) na ribniku oderemo krupnog lipljena na nimfu velicine 10 dok su svi oko nas lovili sa vrlo malim uspjehom na sitne 16 do 20. Da li ti mislis da se prije 2000 na ribniku koristio tipet ispod 0,18 i udica ispod 18? A lovio se lipljen kao i sad treba razmisljati izvan kutije kako se kaze...postoje neka generalna pravila ali to su samo smjernice i nista drugo.
Generalno riba na ribniku radi na mahove, recimo hrani se pola sata pa 2h relativna pauza i tako u ciklusima naravno to ne vrijedi za svaku ribu u vodi i za svaki dan.
 

Staniša

Senior member
Učlanjen(a)
17.01.2021.
Poruke
131
Broj reagovanja
119
Lokacija
Kragujevac
Ako mene pitas...
Recimo ribnik kad sam posjecivao u prvih 30 - 50 puta ja sam se drzao toga sto se prica i na sta 90% ljudi lovi, nece veliku muhu mora tipet 0,8 - 0,10 itd...vremenom sam shvatio i potvrdio onu staru "pravilo je da nema pravila" zato i jeste zanimljiva ova nasa pasija...
Desilo mi se da ja i kolega (ja prvi provalio) na ribniku oderemo krupnog lipljena na nimfu velicine 10 dok su svi oko nas lovili sa vrlo malim uspjehom na sitne 16 do 20. Da li ti mislis da se prije 2000 na ribniku koristio tipet ispod 0,18 i udica ispod 18? A lovio se lipljen kao i sad treba razmisljati izvan kutije kako se kaze...postoje neka generalna pravila ali to su samo smjernice i nista drugo.
A je l' bio sličan pritisak ribolovaca na reku u tom periodu pre ove medijske promocije reke? Mislim, verujem da se i tada pecalo, ali neko moje kratko iskustvo kaže da kad je reka dosta posećena, manje muve i što tanji tiper bolje prolaze.
Mada ima i toga da se uhvati na neku nimfu milion puta, da će je neka druga manje česta možda lakše prevariti, pa i ako je veća. A što se tipeta tiče, mislim da ne može da se pogreši sa što tanjem.
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
649
Broj reagovanja
1.384
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
Meni je ovo baš baš top na izgled, odlična muva, svaka čast.
hvala... naglasak je na uronjenoj guzici i polaganju jaja... zato i nisam komplicirao s porebravanjem zatka...i soft hackle nogama za malo mikro pokreta, iako nisam siguran da crni tulari tako polažu jaja... ali mislim da ribe ciljaju baš takve,...
ako ne, može biti i kao nekakav emerger...
i snop bijelog cdca na vrhu krila da se bolje vidi
 
Vrh Dno