Danas sam vezivao...

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
643
Broj reagovanja
1.320
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
Zasto ovako debelo telo?
stvar iskustva! i upgrade s korištenim materijalom i načinom vezanja cdca i pokušaj imitiranja caenisa, i debelih jednodnevki u dun obliku, s mogućnošću lakog preobražaja u spent, ili pomoću grickalice u nimfu, gamarus, emergera, cripled emergera, pupu, ličinku caddisa... sve je samo stvar mašte i prezentacije
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
stvar iskustva! i upgrade s korištenim materijalom i načinom vezanja cdca i pokušaj imitiranja caenisa, i debelih jednodnevki u dun obliku, s mogućnošću lakog preobražaja u spent, ili pomoću grickalice u nimfu, gamarus, emergera, cripled emergera, pupu, ličinku caddisa... sve je samo stvar mašte i prezentacije
Jedino caenise ne vidim jer ne znam kolika je udica. Al ovo ostalo da... To i sam radim ponekad, razvucem krila u spent ili ih pokidam. Kad otkines krila, imas li dovoljno materijala da samo telo drzi udicu na povrsini? Kao plivajuca nimfa?
 

Sana

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
255
Broj reagovanja
330
Lokacija
Ključ, BiH
Jedino caenise ne vidim jer ne znam kolika je udica. Al ovo ostalo da... To i sam radim ponekad, razvucem krila u spent ili ih pokidam. Kad otkines krila, imas li dovoljno materijala da samo telo drzi udicu na povrsini? Kao plivajuca nimfa?
Mene podsjeca na Americku RS2 a ta valjda kao sto i sami kazete univerzala neka i alat za sve
 

Mlinka

Full member
Učlanjen(a)
10.03.2011.
Poruke
643
Broj reagovanja
1.320
Lokacija
Đurđevac, Podravina, Hrvatska
Jedino caenise ne vidim jer ne znam kolika je udica. Al ovo ostalo da... To i sam radim ponekad, razvucem krila u spent ili ih pokidam. Kad otkines krila, imas li dovoljno materijala da samo telo drzi udicu na povrsini? Kao plivajuca nimfa?
dohiku 301 vel 18, 20, može i tmc 2457, muha je duga oko 5 mm, nisam isprobavao kao plivajuću nimfu... dobra je i kao tonuća i vjerovatno tone bez cdca, ali se može ostaviti malo cdca, nekoliko mm, pa bude kao tek otvarajuća nimfa emerger, i tad pliva
 

maslacak

Junior member
Učlanjen(a)
10.05.2015.
Poruke
53
Broj reagovanja
56
Jedan cupavi. Mislio sam da ga probam za bandara i pastrmkicu ako jednog dana uspem da pobegnem na vodu.
Udica je #10 ali je prikacena na zicu koju sam savio da na obe strane ima okce i na zici ima gomilu namotaja olovne zice radi otezanja.
Sve kritike dobrodosle.
Resizer_16812178659621.jpeg
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Kakve kritike strimer je vrhunski!
Ako baš hoćeš još možeš glavu epoksirati i staviti 3D oči.
 

maslacak

Junior member
Učlanjen(a)
10.05.2015.
Poruke
53
Broj reagovanja
56
Kakve kritike strimer je vrhunski!
Ako baš hoćeš još možeš glavu epoksirati i staviti 3D oči.
Hvala najlepse.
Mislio sam da se igram sa ocima ali imam samo 5minutni epoxy i stegica mi nije rotirajuca. Jedino da gradim iz vise slojeva.
Nisam to nikad probao, tako da bi savet bio vise no potreban.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.106
Broj reagovanja
932
Nemoze od jednog pera a da ispadnje ovako uredno i složeno
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Nemoze od jednog pera a da ispadnje ovako uredno i složeno
Naravno. To se podrazumeva.
Sve sto si rekao stoji. Plus jos dosta sitnica bez kojih ne moze da se slozi a da nema previjanja. Sa blagim prevojima ga je lako namestiti... Al da isperci budu kompresovani u tacki bez da se negde previju to je vec malo teze. Vecina vezaca na to ne obraca paznju... Ja spadam u grupu bolesnih... Cisto jer mi je merak da ih skockam a riba prva da ih razjebe.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.726
Broj reagovanja
1.042
Lokacija
Svilajnac
dugo sam lovio na mokrog kocijasa pa sam ga batalio nije humano vise. vec treca pastrmka razjebe krila ostanu samo rese od isperaka na krilima i on i takav lovi kao nenormalan. hocu reci da je to 100% ispeglano dobro samo za izlozbu a ribi je siguran sam svejedno. ova mokra je meni top ne bih joj nasao mane ni pod lupom.
 
Vrh Dno