Danas sam vezivao...

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
black panther je napisao(la):
Dešavalo se par puta,Jablanica-Veternica da neće suvu da pomiriše,a na nimfu otkida,pa eto,čisto da imam par komada,da mi se nadje...



Mera predostroznosti, to je vec u redu  :)
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
tommylee je napisao(la):
Blago vama ovdje do 300g na suvu a preko nema šanse!




Tommy najveci klen kog sam uhvatio je bio na musicara 1.370 kg , a kilasi dolaze svake sezone bar po jedan nekad i vise ove sezone nisam imao ni jednog od kilograma imao par komada od 600-800 gr i sve na suvu eventualno na mokru osu , mrava i neke slicne kopnene insekte na vodama gde pecam nikad nisam imao potrebu za nimfama na klena
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
28
Lokacija
trstenik
nikola renegade je napisao(la):
Muvama nista ne fali , ali mi nije jasno da si toliko zapeo na klena nimfama , ok za sasts mozda je covek to usavrsio , ali ti ko pocetnik toliko potenciras da nimfaris klena nije mi jasno osnovni lov klena je suvom muvom kao i osnovno ucenje musicarske vestine , razmisli malo  :lud:
sve zavisi od situacije na vodi i sto rece tomi od same vode. ti nikola zivis na moravi veoma uzvodno. bio sam vise puta u vranju i vranjskoj banji i video sam moravu kako tamo izgleda . za moje pojmove i u poredjenju sa mojom moravom veoma je mala reka tako da mi je donekle jasno zasto ti je na prvom mestu suva muva . kako ides nizvodno i reka se povecava upotreba suve muve sve vise zavisi od trenutnog vodostaja jer se klen sasvim drugacije ponasa . jedino po minimalnom vodostaju se mogu uloviti veci primerci u vecem broju na povrsini . kada je kisna godina kao ova jedini nacin za uspesno pecanje je pecati ispod povrsine . panter je prilicno nizvodno od tebe i verujem da mu je morava prilicno veca . samim tim mislim da mu je sigurno veca potreba za ovakvim muvama . jednostavno treba biti spreman na svaku situaciju koja te zadesi na vodi
da ne pomislis da smo mi u nizvodnom delu reke uskraceni za zadovoljstvo pecanja suvim muvama pogledaj ovu fotografiju  :) ribe su ulovljene na bambulu na udici 10

2m496kw.jpg
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
28
Lokacija
trstenik
black panther je napisao(la):
Nesto sam pokusavao,pa mi recite moze li ovo da posluzi,konkretno su namenjene klenu...
dsc01356.jpg

dsc01337.jpg

P.S Sasats hvala za predloge,poslusao sam tvoj savet,nadam se da ce ovo klenovi da konzumiraju! ;)
sasvim su upotrebljive muve ali kao sto je i tomi primetio moze mnogo bolje da se naveze. na prvoj treba da bude bogatije telo . upotrebi duplo vise materijala i pokusaj da namotas do same perle da ti se sto manje vidi konac . vec sasvim solidno vladas tehnikom vezivanja i ne treba ti puno da popravis nijanse .
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
sasats je napisao(la):
sasvim su upotrebljive muve ali kao sto je i tomi primetio moze mnogo bolje da se naveze. na prvoj treba da bude bogatije telo . upotrebi duplo vise materijala i pokusaj da namotas do same perle da ti se sto manje vidi konac . vec sasvim solidno vladas tehnikom vezivanja i ne treba ti puno da popravis nijanse .
Naravno Sale,ovo telo je osiromašeno jer mi nestalo paunovih isperaka... :doh:
Kad budem nabavio,potrudiću se da vežem malo bolje...
A jel ima veze boja konca sa muvom,ili je to nebitno?
Pozdrav! :thumb:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
28
Lokacija
trstenik
ja mislim da je nebitna boja konca . to su nijanse koje ne igraju posebnu ulogu kod klena
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
sasats je napisao(la):
sve zavisi od situacije na vodi i sto rece tomi od same vode. ti nikola zivis na moravi veoma uzvodno. bio sam vise puta u vranju i vranjskoj banji i video sam moravu kako tamo izgleda . za moje pojmove i u poredjenju sa mojom moravom veoma je mala reka tako da mi je donekle jasno zasto ti je na prvom mestu suva muva . kako ides nizvodno i reka se povecava upotreba suve muve sve vise zavisi od trenutnog vodostaja jer se klen sasvim drugacije ponasa . jedino po minimalnom vodostaju se mogu uloviti veci primerci u vecem broju na povrsini . kada je kisna godina kao ova jedini nacin za uspesno pecanje je pecati ispod povrsine . panter je prilicno nizvodno od tebe i verujem da mu je morava prilicno veca . samim tim mislim da mu je sigurno veca potreba za ovakvim muvama . jednostavno treba biti spreman na svaku situaciju koja te zadesi na vodi
da ne pomislis da smo mi u nizvodnom delu reke uskraceni za zadovoljstvo pecanja suvim muvama pogledaj ovu fotografiju  :) ribe su ulovljene na bambulu na udici 10

2m496kw.jpg






Jasno mi je sasats , tacno da je kod nas morava prilicno pristupacnija pogotovo leti , ja obicno posecujem terene ispod kanala koji se uliva iz vlasine u moravu pa je cini malo jacom i vecom ali je ipak manja u odnosu na tvoj teren tako da se slazem sa tvojom konstatacijom , lovio sam klenove na nimfu ali uglavnom imam uslove za suvu tako da ne zelim da propustim to zadovoljstvo , inace je normalno pecati i na nimfu klena ,jedino mrene lovim na nimfe uglavnom zelenih nijansi i teske , mada nisam cesto u tome i nisam lovio neke eksrtremne komade , inace prelepi klenovi, jos na suvu dobra borba  :yeswink: imam i ja neke fotke ali ne bih ovde javno samo je za +18 pa ne bih zbog mladjih osoba  :D :D :D :D :D
 

acko23

Senior member
Učlanjen(a)
01.07.2014.
Poruke
343
Broj reagovanja
5
Pa sta si ti to druze lovio ako je za hag ne razumem ? :doh:
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
acko23 je napisao(la):
Pa sta si ti to druze lovio ako je za hag ne razumem ? :doh:



Ma da se ne ponavljam dete ce opet da mi stuca , sto sam cerkici odneo 4 kom pastrmki umesto 3 dozvoljenih pojedini savesni na forumu hteli da dobiju srcani udar  a moje dete pocelo da stuca  :D :D :D :D
 
Vrh Dno