Danas sam vezivao...

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.709
Broj reagovanja
1.015
Lokacija
Svilajnac
Ko koristi Telegram ovo je odličan kanal ima svakakvih zanimljivosti. Pokušaću da se setim gde sam pročitao vezano za pastrmke i uv, svakako svaku informaciju treba uzeti sa rezervom.
1AD5E65F-8A72-4062-8CD4-E33035370080.png

 

Sana

Senior member
Učlanjen(a)
18.12.2010.
Poruke
242
Broj reagovanja
302
Lokacija
Ključ, BiH
Sto se tice boja i pastrmke, gledo sam covjek je motao varijantu koju je nazvao bivisible, odnosno stavio je red nogica od bijelog horoza kojeg navodno pastrmke ne uocavaju a njemu lakse vidjeti imitaciju na vodi i red nogu od crvenog kojeg vide bez problema
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.154
Lokacija
Čačak
svasta se moze procitati pitanje je zaista sta je istina i sta se od toga moze dokazati a istina je tamo negde sto kazu molder i skali... :)
tipa, pas na osnovu preostale jacine mirisa coveka koji je napustio objekat tacno zna kada se vlasnik vraca sa posla i mnogo puta se desilo da ljubimac ceka gazdu za koga zna da je tu uskoro a svima je jasno da pas nezna da gleda u sat a dokazi ti da to ima veze sa mirisom.
sto se mene tice ja volim da verujem da uv pravi razliku i ako je vec hotspot i odudara od svega neka bude uv pa videle ili ne videle neka ga.
Ovaj je malo poduzi zanimljiv. Bar meni...



Ispod su krace verzije....




 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.088
Broj reagovanja
893
Jedno razmišljanje ... da je to kako pojedna vrsta salmonida vidi UV svijetlo vjerojatno povezano i sa hranom koju pojedina vrsta salmonida jede kroz svoj život...recimo gamarusi imaju uvjek neki UV odbljesak zbog svog oklopa koji je providan ali ima neki UV odbljesak bez obzira na boju gamarusa pa je stoga mozda meka osjetljivija na taj UV spektar jer joj je 80-90 % ishrane gamarus bez obzira na to koliko je velika i stara sama riba.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.088
Broj reagovanja
893
Jedno razmišljanje ... da je to kako pojedna vrsta salmonida vidi UV svijetlo vjerojatno povezano i sa hranom koju pojedina vrsta salmonida jede kroz svoj život...recimo gamarusi imaju uvjek neki UV odbljesak zbog svog oklopa koji je providan ali ima neki UV odbljesak bez obzira na boju gamarusa pa je stoga mozda meka osjetljivija na taj UV spektar jer joj je 80-90 % ishrane gamarus bez obzira na to koliko je velika i stara sama riba. Me
Jedno razmišljanje ... da je to kako pojedna vrsta salmonida vidi UV svijetlo vjerojatno povezano i sa hranom koju pojedina vrsta salmonida jede kroz svoj život...recimo gamarusi imaju uvjek neki UV odbljesak zbog svog oklopa koji je providan ali ima neki UV odbljesak bez obzira na boju gamarusa pa je stoga mozda meka osjetljivija na taj UV spektar jer joj je 80-90 % ishrane gamarus bez obzira na to koliko je velika i stara sama riba.
Tako da ta karakteristika moze biti od velike pomoci prilikom hvatanja same hrane odnosno konkretno gamarusa
 
Vrh Dno