DH Spey Casting

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
slažem se sa ovime što ti Nes napisao
pošto ne mož da obuzdaš gornju ruku i umrtviš je , daću ti jedan tip (meni je pomoglo
umesto da gornjom rukom držiš štap stisnutom šakom, samo sa dva prsta napravi prsten oko rukohvata. tako nećeš moći da stiskaš rukohvat i istovremeno će ti gornja ruka biti manje u akciji, a leva će odrađivati više
dosta za početak i samo piči
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
zekafly je napisao(la):
Ma koliko ja vidim to samo razmatraju. Poziva nema

Jos ne znam tacno kad dolazim. Treba da se raspletu neke stvari dole i tad cu znati. Dobro je to sto su promenili zakon po aerodromima pa sad futrola sa stapom moze da se nosi sa sobom u avion. Ponecu LTS X1 a ako naletim na jednog prijatelja koji je clan njihovog tima, donecu jos neki.

Pravimo pravi zbor. Pice, mezence i ostalo  ;)  A pre svega mnogo bacanja.  :)
 

Nenad Bugarcic

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2012.
Poruke
164
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Sasa,uzmi prvo drsku od metle ili takvu neku motku ili ako vec tako nesto ne mozes da nadjes,koristi samo prvu polovinu stapa..bez strune!
Veruj mi da nema boljeg nacina da se brze napreduje sa DH stapovima! Na taj nacin ces se lako koncentrisati na same ruke i pokret! Dovoljno je dan-dva.. Probaj i videces razliku!!!
Pozdrav


Sent from my iPhone5 using Tapatalk 2
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
e to se nikad ne bi setio  :doh: da znas da cu da probam , a posebno je zgodno sto moze u kuci da se vezba ....samo moram prvo ukucanima da objasnim sta cu da radim i zbog cega da ne pomisle svasta  :D
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Da sednes na tu metlu i da dodjes do mene  :) sta je tih 100 km da se preleti. sta drugo da ti preporucim.

Pogledao sam snimak. Gledam i vidim sebe kako sam i sam pocinjao i lomatao se sa tim dugajlijama. Imao bih sebi sto sta da kazem ali isto tako i tebi sada.

Ne zuri. Idi korak po korak. Roll Cast, Switch Cast.... Mnogo puta to ponovi i kad budes siguran da je to na mestu, onda kreni dalje.

Koji tacno kanap koristis. Serija Rio Spey kanapa nema tako kratke glave od 11m. Pitam jer je za pocetak najvaznije izabrati adekvatnu glavu, tj kanap kako bi to lakse islo.

Malo sam zbrzan ovih dana ali bice vremena za to. Ako si slobodan izvolte na Drinu za vikend pa eto dodatne prilike za nesto malo korekcija.

Kako ti je pocetak, ne bih te mnogo davio sta je dobro a sta nije, ne bih ni da te lazno hrabrim a ni da te kudim. Jedan si od 100 koraka napravio. Guraj samo dalje...

Djole

 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Interesuje me sta sam ovo uradio bez zezanja,snimao se malo danas i primetim ovaj zabacaj a nemam pojima sta je ,mada mi se djasvi.
[youtube]jfGNz1yLvJQ[/youtube]
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Ovo mi se nesvidja a stalno mi se desava,ovog puta posle snake rolla,mada i posle drugih zabacaja,loop mi je kilav, sa stomakom na dole,nizak na nista ne lici, cini mi se da mi je stop dovoljno visoko, o cemu se ovde radi pomagajte.
[youtube]T4UMp7hIey4[/youtube]
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Ja pokusah nesto da vidim al ne ide mi kad ti boja pozadine ista kao boja kanapa :hammer:
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.401
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
U prvom snimku si pokupio kanap kao za C spey, ali nisi mu dao da legne jer si podigao stap i ubrzao, tako dobio loop i otisao na touch&go kao u single spay/switch cast-u. Da si krenuo u desno, preslikao bi zabacaj uzvodno.
Bar ja tako razlozih mahanje  :)
Sve u svemu, bas lepo!  :tbumb:
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.401
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
U drugom mislim da ti je slovo "e" koje opisujes vrhom stapa presiroko.
Druze, ja ovo komentarisem oslanjajuci se na teorijsko znanje koje kao imam, tako da uzmi sve sa rezervom
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Lepo si ti to opisao,znaci ovaj prvi neki airborn madafaka ok, nego sta mislis ti a i ostali da nije pored sirokog ,,e'' sto jeste, i anchor malo vecom duzinom zalepljen za vodu. Mora ugazim sledeci put mislim da me i to j...
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.401
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Ne znam, druze, jer ne vidim najbolje, ali posto ne vidim da ti struna srce vodu, kontam da ti je samo lider u kontaktu
 
Vrh Dno