DISTANCE CASTING- realna potreba ili ne?

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
Tek sam skoro poceo da se interesujem za FC u smislu ucenja i vezbanja zabacaja.
Prvo, mislim da FC treba da sluzi da uhvatis ribu a ne da mi neko fanta... da preformulisem, postoji covek koji se zove (naziva sam sebe) reli vozac a samo sedi u kolima u vezba saltanje brzina, medju gas, pola stopala na kocnici a pola na kvacilu i to radi najbolje u gradu a kad sedne da vozi...stigne dvanaesti  :doh: - analogija je ocigledna.

Nikad nisam voleo profesore koji sve znaju i za sve su najpametniji i nikada mi nisu ostali u secanju...Uvek sam cenio profe koji se spuste na tvoj nivo i plasticno ti objasne na primeru - sisa Pera travu...

Nadmenost ne volim kod ljudi a mnogi misle da su Bogom dani... Velicina coveka se ne meri diplomama i priznanjima nego drugim stvarima. Pravi intelektualac ne potcenjuje tudj intelekt, nikada...

A sto sam ovo pisao... Onako... Nisam neki flycaster, jos ni switch nisam navezbao... al' eto danas sam iz zezanja sa dva razlicita stapa ispucao i dt i wf strunu... do bekinga... bez daska vetra, voda kao staklo. Ima i ko da potvrdi ali nisam ni ripceta uhvatio i time nisam bolji musicar od onih koji nisu ispucali celu strunu a pogotovu nisam bolji covek od njih  ;)

Bez zamerke drugari  :bye:
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Strashni, nishta strashno,
lepo sto si se zainteresovao za FC i sve sto si rekao si u pravu ja samo mislim da si pogresio topic ali nema veze neka si im reko :tbumb:
  Ne znam na kog si to napuvanog ,,profesora'' naleteo ali nemoj da ti razni likovi kvare zabavu, jer sve je ovo zabava, ma sta mi mislili o tome sve te stvari treba da te cine srecnim i oppustenim a ne da te drze u grcu i na gotovs, svio koji diskusije po forumima a i uzivo vode u tom pravcu su dobri samo za izbegavanje...
  E sad deo koji ce manje da ti se svidi... izbacivanje celog konca nije nikakvo merilo, iz licnog iskustva znam da mi je ispucavanje konca do bekinga cesto u realnoj distanci (uz pantljiku ) bilo- muva na 25-26 m a nekad i manje :doh:
A to o boljim ljudima stvarno nema veze sa FF i FC to su univerzalne stvari...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
do sada sam ja to ispucavanje uradio samo dva puta u ovih 6 godina čistunskog mušičarenja i to iz znatiželje a priznam i sa mukom...trenutno nemam potrebe za takvim zabačajima, kao mušičar koji lovi na viđeno takvi zabačaji mi nisu neophodni, najviše se trudim da ako je ikako moguče što bliže priđem ribi koju lovim...realna potreba za dalekim zabačajima ipak postoji ali nije česta potreba barem za mene...čak što više mrsko mi je loviti ribu koju ne vidim kolika je i kako se ponaša...recimo da lipac bućka negde u daljini na mestu kojem ne mogu prići sa obale...pomalo mi to mrsko i probati ali probam jer ipak postoji i tu znatiželja da vidim kolika je to riba i hoću li je prevariti. Ali za moj pojam nema lepšeg mušičarenja nego na viđeno i tu su potrebni kraći i precizni zabačaji... ako pak bucov na večoj daljini raubuje i besni kojem se ne da prići bliže sa obale bi mogli nazvati lov na viđeno na večoj distanci i tu bi mi pravo dobro došla ta veština lepog dalekog zabacivanja...ali :blush:...i ja također bi to morao još mnogo da vežbam...fc mi se dopada, volim da gledam likove koji vladaju fc-om ali u te vode se ne upuštam tako duboko...ponekada nešto vežbam ali i to je sve. Priznati moram ipak trebam i ja nekoga koji če to sve da gleda i da mi ukaže na greške koje treba popraviti...no, nije sila.

Koliko sam primetio nije sve samo u tome da znaš TEHNIKU kako mahati nego i kakav si kanap upario sa motkom....ali zbunio me davno jedan video snimak kako čovek čini mi se objašnjava kako je sve u tehnici i da sam štap tu nije mnogo važan ako poznaš i vladaš tehnikom....čovek uzima kratak štap...dal je od metle ili čega ne znam, na palicu od metle me podsečalo, uglavnom tako neka debela motka bez ikakve akcije. On je na tom videu ispucao ceo kanap do backinga  :yeswink: e sada, kakav je kanp imao ne znam i na žalost ne mogu iskopati taj video više a čini mi se da je bio na youtube a ja sam ga pronašao prošle godine ili tako nešto na clarksclassic flyrod forumu.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
St.Igor je napisao(la):
Strashni, nishta strashno...
...to su univerzalne stvari...

Druze, sve sto sam napisao ima smisla ako uzmes u obzir prethodih 4-5 strana ove teme i sve ima pozadinu koju treba citati izmedju redova...
I to sto sam pomenuo ispucavanje cele strune je imalo drugu pozadinu, ja od toga ne patim, ja sam danas uzivao sa svojim drugarima u lepom danu i medjusobnom drustvu  :tbumb:

jedina greska mog posta je ta sto nije stigla u pravo vreme :doh:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ramplinstinski je napisao(la):
Majstorima stap i ne treba da bi ispucali strunu...

cini mi se da je lik o necem takvom i govorio na tom video...mislim da se sečam kao kroz magli da reče on "ova palica mi dođe kao produžena ruk..." ok, ništa novo, svi mi znamo da je ff palica naša produžena ruka ali i više od toga ali ona motka bez ikakve akcije je za njega i bila produžetak ruke sa kojom je tako lepo sve to izbacio, secam se kontrole kakvu je imao nad strunom u zrako, stvarno majstorstvo...ako pronađem taj video ponovo sigurno ču ga ponovo odgledati i postaviti na forumu...nadam se da je netko od vas to isto to vidio i da zna gde se taj video nalazi na netu...ja jednostavno ne umem više da ga pronađem  :blush:

-------------

pronađoh ga http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=3052.0#new
 
Vrh Dno