Double haul

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Veso2 je napisao(la):
Nisam siguran sta si me pitao Djole, ali... Da, vidio sam ovo poodavno, kao i sve klipove pomenutog "SuperBruttusa" na youtube. Inace, nisam ga sreo uzivo, cuo sam samo da se bavi castingom.

Ne ulazim u diskusije koliko se sta koristi ili ne u ribolovu, kome se sta svidja ili ne. Prosirivanje vidika, nista vise - svatko izvlaci svoje sopstvene zakljucke! Za kraj, jos malo sale (uz svu ozbiljnost za sve sto je vezano sa tehnikom bacanja, nije lose ako se tomu doda i nota zabave) u vidu "long stroke" na nacin kako to pomalo karikira jedan moj dobra prijatelj.. Ne znam ubaciti video direktno ovdje, nego samo link:

http://www.youtube.com/watch?v=Sc9VpJklaPQ&feature=player_embedded

ubacio sam apropo one tvoje zadnje slike (joke)
ovaj klip sto sam ubacio jeste jedan od CURVE (ne kurve) cast (no joke) sto bi mnogi i pomislili da je  (joke)
I jedan od njegovih najboljih videa gde je vo opisao kao TAKE OFF SPACE SHUTLE

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IXAEl1rlNa0&feature=player_embedded[/youtube]

 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Djole, mislim da je ovo radjeno pod utjecajem nekih opijata? Vjerojatno ne alkohola, u koji se donekle razumijem. U umjetnicku stranu ne bih ulazio, mozda je prisutna, ali sa suvislim flycastingom nema veze. Prilicno sam siguran.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
alp je napisao(la):
Djole, mislim da je ovo radjeno pod utjecajem nekih opijata? Vjerojatno ne alkohola, u koji se donekle razumijem. U umjetnicku stranu ne bih ulazio, mozda je prisutna, ali sa suvislim flycastingom nema veze. Prilicno sam siguran.

Ko ce ga znat sta je. Da se zaustavio na samom pocetku njegov naziv tog filmica je totalno OK - Spaceshuttle TAKE OFF i umetnicki dojam cista 10 ka. Nadalje kako i pod cime ko ce ga opet znati sta je hteo i pod kakvim uticajem (  :blush: ) i cega  :D

Ovo se slazem da sa FC nema veze al moze da zagolica malo srzi u glavi sta se desava sa muvom, tipetom, liderom i da nas podseti kako bi trebalo ispravno raditi.

http://www.svenkalmar.com/ neznam da li si pogledao njegove vide-e, nema ih mnogo ali prelistaj. mozda bude neceg interesantnog. ja sam barem iskopao ponesto
 

zekafly

Senior member
Učlanjen(a)
28.02.2010.
Poruke
154
Broj reagovanja
0
A tema beše ...?

Koji ste spameri nemam reči. :p
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
U pravu sii zeko ... :D Evo jednog odlicnog snimka kako se izvodi haul kod duzih izbacaja. Dakle mora se sacekati dok lakat ne podje nadole jer se tad samo puni stap. (Nastavak kad zavrsim sa selidbom)  :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EBKgdd6QA9g&feature=player_embedded[/youtube]
 

Veso2

Junior member
Učlanjen(a)
25.06.2007.
Poruke
89
Broj reagovanja
0
nespetro je napisao(la):
.... Dakle mora se sacekati dok lakat ne podje nadole jer se tad samo puni stap.

Eh, nespetro.. Batali ti ovo neko vrijeme, koncentrisi se na preseljenje!
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
            Iako se ne slazemo,nadam se da cemo biti konstruktivni u malim raspravama. Konstruktivni na nacin da dajemo objasnjenje zbog cega se ne slazemo sa necim a ne reci u jednoj recenici ili pokazivati prst. Dakle neka nam post pocne recenicom: Ne slazem se sa tobom zato sto..... i nastavimo sa obrazlozenjem.
            evo ja cu prvi.
            Ne slazem se sa tobom Igore zato sto je ovo pre svega ogroman loop koji se na ninakoji nacin ne moze smanjiti pri kraju. Tacno je to da se loop smanjuje pri kraju leta ali je ovde ucenjena greska u samom startu back casta, na nacin da je stap prerano isforsiran, tj prepunjen sto se odrazava na nemogucnost odrzavanja snage u vrhu stapa. Kad bi se gledao usporeni snimak celog casta, videlo bi se da je ili prerano povucen haul, tj pre samog punjenja stapa ili se krenulo sa punjenjem u samom momentu povlacenja. Druga greska je to sto mu je arc previse otvoren za ovako mali stroke. Ovaj izbacaj je bio do 20 metara i to sa totalno neispravljenim kanapom.

              Zeko...... :tbumb: i tebi.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Nema goreg nego komentarisati sliku. Po slici se moze samo nagadjati. Evo ja cu da nagadjam  :). Putanja vrha stapa mora da je dobra (ima ravnomerno ubrzanje, ima dobar stop, vrh stapa isao po zamisljenoj pravoj liniji..) sto se vidi po gornjoj liniji kanapa (TOP LEG) koji je prav, zatim vidi se i naglasen je momenat gde se loop lomi i gde je vrh stapa po stopu odmah posao ka zemlji. dalje pretpostavljam, sledi podizanje vrha stapa da stap bude paralelan zemlji ili nesto odignutiji vrh stapa od zemlje u odnosu na donji (butt) deo stapa. Oko stila bacanja, necu da se mesam, svako trazi neki svoj stil. ako veso ima neki video zapis stavi pa cemo dalje.  Ovaj loop se  smanjuje na kraju, na to utice podizanje vrha stapa i peglanje donjeg dela kanapa (BOTTOM LEG) mada neznamo kako se zavrsilo. Haul? Ne videsmo ga. Ako me oci dobro sluze ovo zabacaj gde je koriscena samo desna ruka bez leve i haul-a. Ajde i da je bio nevidljivi haul - onda je dobro izveden sto se opet vidi po TL (top leg). Preskacem ovde CS i CA. Primer Steve Rejeff - treba li da nesto detaljnije o njemu osim mali CA i mali CS a velike daljine. Stvar stila naravno
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Djole, loop je jednostavno preogroman. Sirina mu ne moze izdrzati toliku putanju. Da je za metar uzi, ne bih mogao nista reci osim svaka cast. racunam da je bilo haula jer ako nije onda je tek propali cast. A da mu je desna noga pozadi dobio bi jos nekih 60-80 cm radne duzine. kako ce se iz ove pozicije izvrsiti drag? Kako ce sizvrsiti uopste drag ako podizes stap posle stopa i drifta?
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Pazi, ovde komentarises vrstu zabacaja. Ovo je jedan od distance zabacaja (ne bas pravilno ali nema veze). Kod ovog zabacaja (ne za pecanje vec za takmicenje) kanap cak i dodiruje zemlju (donja noga)! Nema za metar gore dole, takav je kakav je i bacaju se velike daljine. Zasto je cast bez haula propali cast??? Koja noga napred nazad - opet stvar stila. Kod ovog zabacaja desna noga ide napred i izvodi se sa poluiskoracima , neki cak i sa iskorakom ( leva fiksirana)

Oko drag-a, drift-a ne mogu nista bez da vidim video ili ovako. Ne vidi se da li ima drifta nadalje, tako da sve ostalo suvisno je komentarisati

Spomenuo sam podizanje vrha stapa ne celog stapa

[flash=480,385]http://www.youtube.com/v/b6W1X633FAA?fs=1&hl=en_US[/flash]
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Evo dobrog snimka ovog zabacaja pa vidi taj loop i sirinu loop-a i da li se suzava i kako zavrsava

[flash=480,385]http://www.youtube.com/v/_1IUaDgEvR8?fs=1&hl=en_US[/flash]
 

zekafly

Senior member
Učlanjen(a)
28.02.2010.
Poruke
154
Broj reagovanja
0
Ovo Lasse baca?Gledao sam ga uživo u NJemačkoj.Moćan momak za daljinu, nema zbora.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
U bre Djole. Gledao sam ovaj drugi snimak jer se bolje vidi. Pa on nema vise od 15-16 metara kanapa u vazduhu. sta ce mu ovo? Naravno da ce brzina ispraviti donji deo kanapa koji se mora malo jace udariti, i povuci ga sa sobom. Zasto prikazuje samo back cast? Zato sto nema uspesnog front casta. ne moze se ovako bacati. Ne treba. Pomenuo si i Rajeffa. Gledao sam ga letos ovde. Pricali smo posle takmicenja malo. Ali je on sa svom svojom popularnoscu na jedvite jade uzeo osmo mesto. Osmi na svetu u trout konk. a kod tezih jednorucnih deveti. aj da ne komentarisem puno...
          A koja je razlika izmedju takmic. castinga i uspesnog daljinskog, ribolovackog castinga? Tu nema razlike. Probaj. Bacaj ko vaj lik na snimku, krseci sve osnove daljinskih zabacaja, pa onda probaj mirno sa stopom na 14:30, driftom, ispruzivanjem, dragom ... pa kreni u front cast i ispucaj na kraju. Svako moze da proba, pa svi imamo stap  :)
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Da se samociiram
"Kod ovog zabacaja (ne za pecanje vec za takmicenje) kanap cak i dodiruje zemlju (donja noga)!"

S.R. sam spomenuo u kontekstu velikih daljina a malog-uskog CA i kratkog CS, nista vise a po cemu je prepoznatljiv

Drugo

"A koja je razlika izmedju takmic. castinga i uspesnog daljinskog, ribolovackog castinga?Tu nema razlike...."
Ogromna je razlika, pocev od stilova pa do opreme (stap, kanap, masti za kanap, lidera....svega pomalo) i cak toga da neki skoro i da ne pecaju vec se samo spremaju za takmicenja.

Ovaj zabacaj znam i da izvedem, objasnim pa i naucim koga zanima.
 
Vrh Dno