FC NA MALENIM PLANINSKIM RIJECICAMA

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
strelas druze pecamo na  isti pribor ,naravno ne mogu stuke da se pecaju ovim stapovima tesko u bucov moze ali zato je smrt varijanta za najatraktivniju ribu nasih voda- KLENA....
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
Lepo je to sa nizim klasama osecaj ja fino pecam i na malim rekama sa 5# mid flex za moravu je fantasticna a tanja je i laksa od neke 3- ke i 4-ke :)
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
gegula je napisao(la):
varijanta za najatraktivniju ribu nasih voda- KLENA....

Normalno  :yeswink:

Ja nisam bio ljubitelj tako laganog pribora dok mi do ruke nije došao, zahvaljujući Ivanu iz Trstenika, Diamondback #3 7ica. U najgorim gustišima sa njim može da se peca a zna on da izvadi i situaciju kada treba 15m dobaciti pod vrbu gde glavonja hladi glavu.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Aaaaha, ja gajim posebne simpatije prema ovoj seriji  ::) mada nisam kupio ni jedan model još uvek  :'(
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
Strelac je napisao(la):
Aaaaha, ja gajim posebne simpatije prema ovoj seriji  ::) mada nisam kupio ni jedan model još uvek  :'(






Odlicni su kad ih covek vidi pomislio bi da nema oznake da je 4-ka ili 3-ka  :yeswink:
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
saleja je napisao(la):
Moj izbor bi definitivno bila 3# treba i neka nimfa treba da poleti... predvez i tipet max 1,5m ali max... najveci problem nije muka sa rastinjem, najveca muka je pravilno voditi imitaciju. Vetar tesko da ce da duva u uvalama, klisurama a da i duva 7m uvek ces da zabacis dalje nemas gde...

Delim tvoje misljenje majstore  :tbumb:
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
  Zaista Orvis stapac ako je mid flex pruza ultra senzitivantivan osecaj prilikom ribolova. Evo koristeci mid flex #4-ku zaista pruza dovoljno uzivanja

cak kada ulovim i klena od 100-nak gr. a ima dovoljno snage da kontrolise i krupnijeg klena na nezgodnom terenu. Koristeci ful flex #2 je pravo

uzivanje,ali kad krupniji klen iznenadi,tesko ga je kontrolisati i cesto nadje spas u gustom rastinju. Ipak  #2-cici ''leze'' ribe skromnije velicine.

Sa klenovima oko 350-450 gr je uzivanje na stapu #2 da se najezis,a vrhunski osecaj pruzaju i klenovi od 200 gr.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
MAFKE je napisao(la):
  Zaista Orvis stapac ako je mid flex pruza ultra senzitivantivan osecaj prilikom ribolova. Evo koristeci mid flex #4-ku zaista pruza dovoljno uzivanja

Tip flex u manjim klasama pruza jos  utra senzitivniji osecaj ;)
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
  Iskreno,nisam probao nikad ostrije stapove.Mid flex mi je ''daska''.Nekako sam uvrteo sebi da je meksi stap sustina.Bez obzira koja je firma u pitanju. Boze zdravlja,pa da nabavim jedan ostriji npr. #3.

Ipak,voleo bih prvo da ga isprobam na vodi. Moj Jagodinac ima HARDY Angel #3 6'6'',nekako  mi se ucinio kruci prilikom protresanja. Izacicemo
uskoro jednom prilikom zajedno,pa da probam . Mozda mi se svidi  :hmmmm:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Angel je toljaga i uopste ga ne treba uzimati kao parametar za poredjenje tip flex. Uostalom "tip flex" pojam je vezan za Orvise pa o njihovim stapovima pricam. Izuzetno tanki i osetljivi u vrhu sa fast recovery-jem, osecaj vrhunski, "dushe" koliko hoces a registruje svaku promenu vodene struje sa besperekornom tacnoscu.
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
  Ajd,da se oparim malo,pa ce mi nabavis ''ostrinu'',ali samo Orvis,pa neka i starija serija i polovan,ne pravim pitanje. Od ''viska''ne boli glava  :smoke: Nisam mogao da vredjam kolegin pribor,puno jevrica je odvojio i ubedjen je da je vrhunac:doh:

 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
  Jessss Seb,duzi a fin stapac. Ne znam koliko bi bio evra tezak takav ''istrument''. Deda se posvadjao s parama od prosle godine :doh:

Smesi mi se lepa poslovna sezona,mozda krenem od #0,#1 da bar popunim rupe  :tbumb:
 
Vrh Dno