FC NA MALENIM PLANINSKIM RIJECICAMA

maxfly

Senior member
Učlanjen(a)
22.10.2010.
Poruke
383
Broj reagovanja
13
Rocket man je napisao(la):
Da li je potrebna neka velika znalost Castinga da bi se mahalo na malim planinskim rijecicama i potocima? :)
Da bi se "mahalo" potrebno je malo vece znanje fly castinga..Ali da bi pecao mislim da ti je dovoljno poznavanje dva tri casta koja ces prilagoditi situaciji na vodi i terenu na kojem se trenutno nalazis...
Ovo je moje skromno misljene jer ja skoro uvek pecam na malim planinskim rekama...
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
sasats je napisao(la):
evo ti primer tolisnice jer vidim da pecas na njoj . na koliko daleko pecas tamo?

Pecao sam pre, nisam je posetio 3-4 godine iz svima poznatih razloga. Ja Tolishicu ne smatram malom recicom ili potokom i na njoj covek vrlo komotno moze da se "razmase" jer ima sasvim dovoljno prostora...
I slazem se da nije nikakav problem da se savlada tehnika gde ima 5-8 m ispred sebe...
Ne kazem ja da je tesko i da trebas da budes genije da bi musicario na potocima nego kazem da su zahtevni za musicarenje i da je potrebno iskustvo da bi se musica uspesno plasirala...
A i ne vidim svrhu da se neko lomata po potocima pokusavajuci da musicari jer se tu musicarenje uglevnom svodi na sunjanje iza granja i kamenja i na spustanje musice vrhom stapa na zeljeno mesto....
I ja se slazem da nije potrebno neko znanje i poznavanje Fly Castinga za recice i potoke nego samo malo iskustva...
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
Milan VB je napisao(la):
Mafke ima dosta iskustva na malim recicama, najbolje on da kaze sta je potrebo da bi se savladale sve situacije na malim recama...
Sims nisi lepo razumeo Mafketa, nema veze sa omiljenim terenima i klenovima ali ima veze da malim recicama, on je lepo savio 3 slike i pokazao nasta covek moze da naidje loveci na malim recicama, teren polu zarastao, totalno zarastao i teren na kom moze nesmetano da se mase...

  Marko ,odgovorio si vrlo lepo sta sam hteo da ''kazem '' onim fotosima. Iskljucivo sam posvecem potocima i recicama,a fotosi se slazu uz temu.
  Hvala Marko.

  Zasto se Simpson uvek ponasa kao nedojebana ciganka,za mene ce ostati enigma. Mozda ga posetim u radnji ,pa mi lepo objasni problem  :whistle:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
maxfly je napisao(la):
Da bi se "mahalo" potrebno je malo vece znanje fly castinga..Ali da bi pecao mislim da ti je dovoljno poznavanje dva tri casta koja ces prilagoditi situaciji na vodi i terenu na kojem se trenutno nalazis...

e ovo je pravi odgovor  :tbumb: e sad sve zavisi sta ko voli i radi pa su zato i odgovori sareni  :)
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Milan VB je napisao(la):
A i ne vidim svrhu da se neko lomata po potocima pokusavajuci da musicari jer se tu musicarenje uglevnom svodi na sunjanje iza granja i kamenja i na spustanje musice vrhom stapa na zeljeno mesto....
Ustvari nije potrebno neko znanje i poznavanje Fly Castinga za recice i potoke...
nikako bre da te pitam druze  :) gde ti pecas uglavnom ? ja sam kroz tvoje pisanje po forumu bio ubedjen da bas na ovakvom tipu reka pecas. rasina, tolisnica, studenica ....evo sad me demantujes pa sam zbunjen?
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Mafke, sta ti je koji Marko? :)
  Ovde je Sale bilo reci o malim recicama i potocima, ja male recice i potoke klasifikujem u tokove cija prosecna sirina ne prelazi 2m....
Posetio sam je sve moguce i nemoguce reke i recice u nasem regionu pre par godina kad sam bas bio zagrizen da upoznajem nove reke i musicarim na njima... Kako znas kakva je situacija na vecini nasih pastrmskih reka moj izbor se sveo na par reka a to su Drina, Djetinja, Gradac.... Tu jos mogu da se provuku i Studenica i Veliki rzav i to je to od nasih reka a od ostalih volim da idem na dobro poznate revire koje sam posetio ali ne mogu da kazem da nesto pecam na njima....
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
na rekama sirine 2m je uglavnom zabranjeno pecati pastrmke jer ih proglase za prirodna mrestilista . ja drugacije delim reke . za mene je i studenica potok  :D
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Studenica nije potok, nego planinska reka za zavidnom kolicinom vode i da te podsetim da su u Studenici lovljene pastrmke do 3 kg...
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Prosto mi je neverovatno da se i dalje Fly Casting smatra naucnom fantastikom!!!

Boljim razumevanjem i shvatanjem onog sto radis kroz zabacaj, mozes samo bolje izvesti zabacaj u datim situacijama. Raditi nesto bez toga da razumes kako nesto radi, okrecuci glavu u drugu stranu stavlja se pojedinac u podredjeni polozaj nad priborom i ostalim stvarima koji su sastavni delovi musicarenja.

Verujem da je mnogima lepo i bez toga, da odu na reku, zabacuju kako zabacaju, neko losije neko bolje i pritom se vracaju kuci ispunjeni ali da sa druge strane isticu to kao bolju stranu od one gde musicar zna tacno sta radi, ne mogu se sloziti, i da pritom ubedjuju druge sta je od ta dva ispravnije.

Zasto?

I ja sam nekada pecao kao neki sto ovde pisu. Idem, bacam, pecam, lovio sa manje vise muka i problema i srecan se vracao kuci. S tim sto su mi kao sto sam vec napisao druge stvari diktirale gde cu i ako cu da pecam.

Danas, slicno, idem, bacam, pecam, lovim bez muka i problema i srecan i zadovoljan se vracam kuci. S tim sto sada ja koristim i diktiram gde cu i kako cu da pecam.

Iako razlike izgledaju male, one su velike. Ali cilj je bitan, da se kuci vracas srecan i zadovoljan.

BTW evo neke preddogovore sam napravio sa drustvom iz Trstenika da uskoro dodjem na njihove terene i na licu mesta prodiskutujemo o ovim stvarima. Posto ima dosta ucesnika ove teme iz tih krajeva, bice mi drago i da na licu mesta popricamo o obim i slicnim stvarima.



 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Milan VB je napisao(la):
Sale, jer mislis da moze brzo da se savlada uspesna prezentacija musice na malim vrlo cesto obraslim recicama? pod uspesnim smatram da izbegnes da ti matica podvice predvez pod kamenje ili pod priobalno rastinje, da ne kacis po granju svaki drugi zabacaj i da zato sto moras da pridjes da otkacis musicu poplasis sve ribe na delu na kom si mislio da pecas itd...
Nema tu nekog Castinga, tu je bitno da savrseno vladas stapom i kanapom a to se ne uci lako... Jer svaki vir je nesto novo i zahteva neki nov manevar da bi kako treba plasirao musicu.

Milance, Milance... kako da razumem ovo podebljano  :)
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Upravo to, delovalo je kontadiktorno u tvom postu. Zabacaj ili Casting je jedno te isto te ispalo da nema nekog zabacaja a bitno je...itd

OK, razumemo se sada.

Pozdrav
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
Milan VB je napisao(la):
U nastavku imas pojasnjenje, ali vidim tvoju poentu sve je to Casting...

  Milane ,izvini na lapsusu. Na tebe sam mislio  :yeswink: :tbumb:

Zabluda je da ne treba posedovati nikakvu vestinu u FC po ''teskim'' terenima.

 
Vrh Dno