FC NA MALENIM PLANINSKIM RIJECICAMA

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Alo bre nemoj da pomislim da si stvarno nepismen, procitaj sta sam napisao.

Pobrkao si loncice!
Evo napisao sam ti cak i poruku sa kratkim obrazlozenjem, nije mi bilo tesko,  da ne davim ostale ovde na forumu.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
pa baš mali vodotokovi Srbije su prezahtijevni za pecanje. Kamen ovdje, kamen ondje.. Kako zabaciti da imaš drift na kratkom potezu bez paranja... Stootine pitanja i odgovora, a baš na malim rijekama.

Auuuu slazem se za Zekom...ovo nece na dobro da izadje  :D 

Salim se malo ali ima dosta sitnica koje mogu da olaksaju ribolov na malim,obraslim,nepristupacnim rekama.Eto uzecu sebe za primer od kad mi je Igor(hvala zemo  :firends:) pojasnio curve cast neke situacije na vodi sam mnogo lakse resavao i uzivao sam u tome.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Rocket man je napisao(la):
Da li je potrebna neka velika znalost Castinga da bi se mahalo na malim planinskim rijecicama i potocima? :)

Raketo, ovde si cuo misljenje Joane Wulff, vidjenijih forumasa, instruktora EFFA, Mastera FFF, jednog wannabe instruktora, ali sve to dzabe jer mnogo u zivotu bi propustio ako ne cujes misljenje cika simpsona :D

E pa da ti lepo recem :hammer:

Da bi mahao na malim planinskim recicama, kao i na velikim ravnicarskim rekama, jezerima, barama, kadama, WC soljama, casama..., ne treba ti znanje nikakvog castinga. Dakle mozes da mases do mile volje i rukama i nogama i glavom, i motkom ali i sa stapom za ribolov, i sve po svojoj zelji. Kada malo bolje razmislim, da bi pecao ne treba uopste da znas da pecas. Treba da imas volju, da dodjes na reku, nekako zabacis i razmisljas hoce li nesto da se desi. Mozda se i desi. Ono sto je vazno, to je da ti budes zadovoljan i srecan.
Dakle niko ti nece nametati nista, nikakvu obavezu poznavanja bilo kog segmenta u musicaenju. Ali zapitaj se hoces li ti biti zadovoljan i srecan? U ljudskoj prirodi je da covek tezi novim saznanjima i na taj nacin sebi olaksa put do uspeha. Dakle nemoj da se opterecujes nicim. Kada te nesto opterecuje, to nije dobro ni po zivce ni po zdravlje, a ipak pecas da stedis i zivce i zdravlje.

I da znas, kako god se okrene i u musicarenju ti vazi pravilo "ne jebe lep nego uporan".

Poznavanje fly castinga ne znaci po automatizmu da ces biti bolji ribolovac, kao sto to ne znaci poznavanje fly tyinga ili poznavanje insekata. Ali kada se sva ta saznanja sklope u jednu celinu, mnogo olaksavaju put do uspeha.

 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
Evo neki mojih omiljenih terena. Ima lepih klenova  :yeswink:

 

Prilozi

  • IMG_4453.jpg
    IMG_4453.jpg
    396,1 KB · Pregleda: 344
  • IMG_4456.jpg
    IMG_4456.jpg
    408,4 KB · Pregleda: 357
  • IMG_4396.jpg
    IMG_4396.jpg
    334,7 KB · Pregleda: 345

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Mafke ima dosta iskustva na malim recicama, najbolje on da kaze sta je potrebo da bi se savladale sve situacije na malim recama...
Sims nisi lepo razumeo Mafketa, nema veze sa omiljenim terenima i klenovima ali ima veze da malim recicama, on je lepo savio 3 slike i pokazao nasta covek moze da naidje loveci na malim recicama, teren polu zarastao, totalno zarastao i teren na kom moze nesmetano da se mase...
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Rocket man je napisao(la):
Da li je potrebna neka velika znalost Castinga da bi se mahalo na malim planinskim rijecicama i potocima? :)
na ovo pitanje odgovor je .....nije potrebna neka velika znalost Castinga . malo talenta , malo par puta da ti neko pokaze i mozes samostalno na pecanje  :)
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Sale, jer mislis da moze brzo da se savlada uspesna prezentacija musice na malim vrlo cesto obraslim recicama? pod uspesnim smatram da izbegnes da ti matica podvice predvez pod kamenje ili pod priobalno rastinje, da ne kacis po granju svaki drugi zabacaj i da zato sto moras da pridjes da otkacis musicu poplasis sve ribe na delu na kom si mislio da pecas itd...
Nema tu nekog Castinga, tu je bitno da savrseno vladas stapom i kanapom a to se ne uci lako... Jer svaki vir je nesto novo i zahteva neki nov manevar da bi kako treba plasirao musicu.
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
Mislim da se podigla fama oko kastinga to sto se propagira na netu i sto forsiraju ameri nije bas u nekim situacijama izvodljivo ma kad bi doveo nekog od tih bacaca u lisinsku ili gornji tok jelasnicke upleo bi se ko pile u kucinu  :hammer: treba se prilagoditi uslovima i plasirati muvu sto bolje i nije bitno sto nije po nekim propisima  :yeswink:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ma da Amerikanci su krivi za sve jebem li im mamicu dusmansku. Podigla se tolika fama oko fly castinga da je prosto bolje ne umeti nego umeti. Sta bre oni znaju kakve su nase recice a izmisljaju nekakve propise u fly castingu.

Pu majku vam vasu, vi nas da ucite kad smo nebeski narod.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Milan VB je napisao(la):
Sale, jer mislis da moze brzo da se savlada uspesna prezentacija musice na malim vrlo cesto obraslim recicama? pod uspesnim smatram da izbegnes da ti matica podvice predvez pod kamenje ili pod priobalno rastinje, da ne kacis po granju svaki drugi zabacaj i da zato sto moras da pridjes da otkacis musicu poplasis sve ribe na delu na kom si mislio da pecas itd...
Nema tu nekog Castinga, tu je bitno da savrseno vladas stapom i kanapom a to se ne uci lako... Jer svaki vir je nesto novo i zahteva neki nov manevar da bi kako treba plasirao musicu.
mislim da moze. evo ti primer tolisnice jer vidim da pecas na njoj . na koliko daleko pecas tamo? uglavnom na 5-8m po onom granju pogotovo u gornjem delu iznad rudnika. ako neko nije u stanju da uz neciju pomoc za dva tri pecanja savlada rukovanje priborom na toj daljini onda bolje nek navadi gliste i ide na neku baru na babuske .mislim da savlada do mere da moze da upeca ribu a ne da ceo dan ne zakaci ni jednu granu .
ako sam dobro razumeo ovaj decko je na takvim rekama pecao ceo zivot i nije to isto kao kada sam ja sa morave prvi put otisao na rasinu i kitio granje  :)
da mislim da ce neko ko je imao dodira sa ribolovom pre toga za vrlo kratko vreme nauciti da roluje muvu na nekoliko metara od sebe
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
nikola renegade je napisao(la):
Mislim da se podigla fama oko kastinga to sto se propagira na netu i sto forsiraju ameri nije bas u nekim situacijama izvodljivo ma kad bi doveo nekog od tih bacaca u lisinsku ili gornji tok jelasnicke upleo bi se ko pile u kucinu  :hammer: treba se prilagoditi uslovima i plasirati muvu sto bolje i nije bitno sto nije po nekim propisima  :yeswink:
nikola, nije se podigla fama zbog americkih amerikanaca . podigla se zbog domacih amerikanaca  :D
 
Vrh Dno