FC NA MALENIM PLANINSKIM RIJECICAMA

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
Milan VB je napisao(la):
Da moze i tako, mislim da vecina ribolovaca u takvim situacijama lovi kao sto ste opisali...



Vrlo je efikasno u pojedinim trenucima tada opste nisu ni svesni naseg prisustva i ponasa se opusteno uzimajuci muvu skroz neoprezno  ;)
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Nemam pojma, ali ja sedeh sa njom u ovakvom izdanju i nije mi bilo svejedno :bleh:
 

Prilozi

  • Nikolina-Pisek.jpg
    Nikolina-Pisek.jpg
    79,9 KB · Pregleda: 155

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@Nikola, ovo sto si ti opisao je itekako odlicna taktika koju i ja koristim na nekim mestima kada je voda niska i ko' rakija bistra. Februar je kratak mesec, brzo ce to da prođe i sezonu opet započinjem na jednoj malenoj pastrmksoj rečici koja se uliva u Savu. Tamo u dosta slučajeva lovim sličnom metodom najviše koristeći roll cast.
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
  Nikola,svaki pocetak ribolova,jos od kad sam poceo pre 26 god. da bacam Mepps-ice za klena,mi je pocinjao sa zabacajima sa pristojne distance od recnog korita.

  Tako i sada,neizostavno pocinjem solidno odaljen od reke da prezentujem imitacije,a vremenom se priblizavam  kada pretrazim priobalni pojas.
Kada ''na vidjeno'' ,glavonjama prilazim tj. uocim par komada vecih,onda pocinje dovijanje ,pa i klecanje ,da biih imao''na oku''situaciju.

  Momenat kada glavonja uoci imitaciju i krene ka njoj,dozivljaj je sam za sebe,to svi znate.

Kotistan savet,i uvek ga primenjujem,cak i na polu obraslim obalama. Obavezno daje ulov iz prve :tbumb: HVALA !

Da ne ispadne da ''kitim''FF staz i iskustvo,evo jednog fotosa,sta sam sprecen vojnim rokom radio i proucavao. Cela sveska je u mojim prepiskama vezanim za FT i FF,sa dosta slicica iz tadasnjih casopisa. Sve sazeto a kasnije i dopisivano.Nije bilo foruma :( ! FANATIZAM :


 

Prilozi

  • IMG_4848.jpg
    IMG_4848.jpg
    304,8 KB · Pregleda: 161

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
hahahahahah ,sta ti cuvas :respect1:....ja bih voleo da imam tako neku uspomenu iz detinjstva ali ja recimo ne mogu da pronadjem nesto sto sam kupio prosle godine jer sve ili izgubim ili bacim.....to samo pokazuje koliko je ko odgovoran prema stvarima..je recimo ne cenim nista sto je jako pogresno ali .....
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
nikola renegade je napisao(la):
ali ja bi tu primenio jedan drugi fazon bez klecenja i prikradanja sa normalnim stavom al nek bude to za sada tajna 

Sigurno lebdis kao leptiric iznad zemlje u normalnom stavu a priznaj :smoke:
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
I sta si time hteo da kazes  :mellow:  lete bitange od klenova kad im zakovem kontru :bat: eto sta leti ako te zanima
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
gegula je napisao(la):
hahahahahah ,sta ti cuvas :respect1:....ja bih voleo da imam tako neku uspomenu iz detinjstva ali ja recimo ne mogu da pronadjem nesto sto sam kupio prosle godine jer sve ili izgubim ili bacim.....to samo pokazuje koliko je ko odgovoran prema stvarima..je recimo ne cenim nista sto je jako pogresno ali .....

Gegi,ova sveska mi od trecine predstavlja dnevnik,sada ves puna sveska ,odavno sam popunio drugu deblju. Jako je lepo kada bistris dnevnik i

ubodes neku god.,mesec,dan i vreme i setis se sta se desilo npr. tog kisnog jutra. Posebno u ovim ''mucnim''mesecima.

Sto se tice cuvanja stvari,tu sam 0 bodova,redovno kupujem nozice kvalitetne (to mi je strast),i posle izvesnog vremena poklanjam. Tako radim

od 10-te god do dan-danas. Inace volim i uzivam u poklanjanju,sto rece Nice '' vrlina darodavaca''  :)
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
MAFKE je napisao(la):
Gegi,ova sveska mi od trecine predstavlja dnevnik,sada ves puna sveska ,odavno sam popunio drugu deblju. Jako je lepo kada bistris dnevnik i

ubodes neku god.,mesec,dan i vreme i setis se sta se desilo npr. tog kisnog jutra. Posebno u ovim ''mucnim''mesecima.

Sto se tice cuvanja stvari,tu sam 0 bodova,redovno kupujem nozice kvalitetne (to mi je strast),i posle izvesnog vremena poklanjam. Tako radim


od 10-te god do dan-danas. Inace volim i uzivam u poklanjanju,sto rece Nice '' vrlina darodavaca''  :)


mafke kad pricas o fanatizmu mene zena vec planira da izbaci iz kuce :hammer:
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
  Nikola,teska srca moram da izjavim da se mojoj zeni ribolov ZGADIO  :(. Imao sam par varalicara koji kada dodju kod mene,ostanu od

11 do 22 h a teme,zna se. San mi je bio da sa suprugom delim stap (za pecanje mislim),ali od prvobitne simpatije prema zajednickim izlascima,

zbog mog preterano ozbiljnog pristupa napravio sam kontra efekat  :hammerhead: I sad je smaram nekim detaljima,jace je od mene :doh:


  Gresku u pristupu ispravljam kod cerkice (zamalo i tu da zeznem),i zainteresovala se. Dace Bog na prolece da proba FF dvojcicom na sitnog

klena.  Valjda upali (ako iskontrolisem nervozu  :lud: ). Uspeo sam da je zainteresujem preko beovica i odusevljena je za sada  :D

 
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
pa to bi ti bila idealna kombinacija...zena i klinka na stek mlate kedere za veceru a ti malo dalje mlatis klenove po moravi...zivotni san ti ispunjen...ne moze bolje....
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
nikola renegade je napisao(la):
Crni nisam misljenja da su ovde svi neiskusni to su tvoje reci  ;) ali za sada nek ostane na tome, verujem da i ti ne otkrivas sve trikove, moje misljenje je da se musicar uci dok je ziv  :tbumb:

Kako si me lepo nasmejao... :D

Ok cuvaj tajnu...ne znam sto ali cuvaj  :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Razumem ja dobro neke nase kolege zasto cuvati tajne?  ;)

Kada bi narastao broj stvarno ucinkovitih ribolovaca vode bi nam bile jos jadnije.

Prije nego ribolovac postane vrhunski lovac mora da postane vrhunski zaljubljenik u prirodu i njen čuvar. 

;)
 
Vrh Dno