FC NA MALENIM PLANINSKIM RIJECICAMA

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
sebastian je napisao(la):
Razumem ja dobro neke nase kolege zasto cuvati tajne?  ;)

Kada bi narastao broj stvarno ucinkovitih ribolovaca vode bi nam bile jos jadnije.

Prije nego ribolovac postane vrhunski lovac mora da postane vrhunski zaljubljenik u prirodu i njen čuvar. 

;)





U potpunosti se razumemo sebastiane a ne daj boze da nekima otkrijes mesta sve bi razbucali dodju dvesta coveka. A bas mi je drago sto sam crnog nasmejao :hammer:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Malopre sam procitao tajnu uspeha da se kanap pruza ili lezi na zemlji.

Tajna uspeha je da ovo nikako ne radite. Jedino ako imate toliko para da menajte svakodnevno kapane, onda...

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pokazes mesta tamo nekoj hordi bezobzirnih sileđija i još par malih a važnih finti i ode jedno krasno mesto na put bez povratka...posebno ako je rec o nekim malenim planinskim recicama. Takve stvari se deli sa dobrim kolegama kojima verujes i to u cetiri oka na vodi....na samom mestu  ;)

U nekim slucajevima na nekim terenima u jednoj daaaalekoj zemlji  ;) :D kada vidim da neki od ribolovaca prilazi menjam muvu, taktiku, stil....i držim se klasičnih stvari koje su svima poznate.

Dugo sam sa svima  naivno delio sve svoje uspehe, kako, šta i gde....dok mi jednom nije doslo iz dupeta u glavu... na jednom mestu smo kolega i ja bas lepo lovili lipce od oko 40, 45 i on do 52cm. Posle nekog vremena umalo mi falilo da jednom ribolovcu usput nisam rekao "ej, tamo imas ribu i tako i tako na to i to" .... ugrizao sam se za jezik i precutaooo....malo se samo nasalio i elegntno promenio temu.... kolega mi kaze, dobro da nisi odgovorio, to je pravi mesar, znam ga ja dugooo... em sto je uspesan ribolovac em je mesar i jos da sam mu ja rekao za mesto na koja on inace ne ide ja bi napravio stetu toj vodi.

Takve stvari su kao da bi delio đabe na ulici oružije a ne znaš kome ga deliš, dal su psihoti i serijski ubojice ili pošteni ljudi koji bi to upotrebili samo u skrajnjoj sili.

Ovde na forumu mi stvarno delimo nesebično mnogo toga. I to je stvarno krasno i dobro ali jasno je da neke nijanse iz svih tih iskustava čuvamo samo za sebe i svoje bliske kolege u koje imamo poverenje.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Ma citam ja samo ne procitah nista specijalno  :D 

Nikola za klena je najbitnije da lagano pridjes na radnu daljinu i da ih ne poplasis ili eventualno ne poklopis kanapom sve ostalo su neke finese koje neko radi ovako neko onako,sa manje ili vise uspeha.
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
sebastian je napisao(la):
pokazes mesta tamo nekoj hordi bezobzirnih sileđija i još par malih a važnih finti i ode jedno krasno mesto na put bez povratka...posebno ako je rec o nekim malenim planinskim recicama. Takve stvari se deli sa dobrim kolegama kojima verujes i to u cetiri oka na vodi....na samom mestu  ;)

U nekim slucajevima na nekim terenima u jednoj daaaalekoj zemlji  ;) :D kada vidim da neki od ribolovaca prilazi menjam muvu, taktiku, stil....i držim se klasičnih stvari koje su svima poznate.

Dugo sam sa svima  naivno delio sve svoje uspehe, kako, šta i gde....dok mi jednom nije doslo iz dupeta u glavu... na jednom mestu smo kolega i ja bas lepo lovili lipce od oko 40, 45 i on do 52cm. Posle nekog vremena umalo mi falilo da jednom ribolovcu usput nisam rekao "ej, tamo imas ribu i tako i tako na to i to" .... ugrizao sam se za jezik i precutaooo....malo se samo nasalio i elegntno promenio temu.... kolega mi kaze, dobro da nisi odgovorio, to je pravi mesar, znam ga ja dugooo... em sto je uspesan ribolovac em je mesar i jos da sam mu ja rekao za mesto na koja on inace ne ide ja bi napravio stetu toj vodi.

Takve stvari su kao da bi delio đabe na ulici oružije a ne znaš kome ga deliš, dal su psihoti i serijski ubojice ili pošteni ljudi koji bi to upotrebili samo u skrajnjoj sili.

Ovde na forumu mi stvarno delimo nesebično mnogo toga. I to je stvarno krasno i dobro ali jasno je da neke nijanse iz svih tih iskustava čuvamo samo za sebe i svoje bliske kolege u koje imamo poverenje.






šta drugo da kazem sve si objasnio bravo  :tbumb:
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
crni je napisao(la):
Ma citam ja samo ne procitah nista specijalno  :D 

Nikola za klena je najbitnije da lagano pridjes na radnu daljinu i da ih ne poplasis ili eventualno ne poklopis kanapom sve ostalo su neke finese koje neko radi ovako neko onako,sa manje ili vise uspeha.



mozda tebi nije specijalno ali bi se zacudio koliko iskusnih musicara razjuri klenove koji su prisli obali na ovaj nacin ih ne uplasim  i nadjem ih neoprezne koliko jednostavnih taktika imaza klena da ljudi nisu svesni toga a rade na komplikovane nacine. A sto se tice konca ja ga ne stedim i menjam ga svaku sezonu  :yeswink:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Nisi me razumeo Nikola. Svasta ima na zemlji da ne nabrajam kako smo odgovran narod i sta se sve nadje kraj reka. Vec u prvom zabacaju mozes da ostanes bez kanapa. Nadam se da se razumemo sada. S druge strane i da je sve cisto.. Koliko je zabacaja potrebno ili koliko kontri ili koliko prikupljanja kanapa da izgubi kanap svoja svojstva.

Pozdrav, Djordje
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
  Neobracanjem paznje na kanap mogu se ostetiti i vodjice  :doh:
 

nikola renegade

Full member
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruke
830
Broj reagovanja
11
Lokacija
Vranje
Djole je napisao(la):
Nisi me razumeo Nikola. Svasta ima na zemlji da ne nabrajam kako smo odgovran narod i sta se sve nadje kraj reka. Vec u prvom zabacaju mozes da ostanes bez kanapa. Nadam se da se razumemo sada. S druge strane i da je sve cisto.. Koliko je zabacaja potrebno ili koliko kontri ili koliko prikupljanja kanapa da izgubi kanap svoja svojstva.

Pozdrav, Djordje





razumemo se Djole u potpunosti ali kad je cista obala zasto da ne kao kod mafke , ja se ne cimam mnogo oko pribora bitno je zadovoljstvo , inace pozdravio te moj drug s kojim idem u ribolov Sladjan Kesa  :bye:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Pozdravi i ti njega. Varivas je za sada neso najkvalitetnije sto se moze kupiti u Srbiji.

Ipak jebes zadovoljstvo ako se ubryano vratis skuci sa isecenim, iskidanim, li sta vec, kanapom. Samo glavobolja.
 
Vrh Dno