FC NA MALENIM PLANINSKIM RIJECICAMA

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
Meni je mnogo teze da bacam u klisurama Crnice i Resave no npr... na Moravi....pored toga sto rastinje to otezava, trebas i kanap iskriviti adekvatno kako musica bi nesmetano plovila po brzoj planinskoj vodi, ili se zadrzati dovoljno u dzepu...(malo mi je teze sa domacim izrazima da opise problem. pa reko da se na pravim englez)...
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Nisi englez ti si mrenaros i ne mesaj se u klendzijske razgovore  :hammer:

Odavno nisam ovoliko postovao na org. Molim jedno banovanje na mesec dana.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
ovde prolazi samo klecenje i nista drugo,nije mala recica ali je izliv drine i moj omiljeni teren....tesko se peca ali ga ima jako puno jer je voda bistra i jako sporo tece....
 

Prilozi

  • mesto.JPG
    mesto.JPG
    188,3 KB · Pregleda: 161
  • drina.jpg
    drina.jpg
    88,9 KB · Pregleda: 173

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Gegula druže ja imam nešto slično al neznam da li ima klena,nisam nikada tu pecao.Sve su neki rukavci i đžepovi od Drine.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
ja ih na zivoj vodi ni ne trazim,samo po dzepovima ovakvim i rukavcima....znam da su najveci leti u zivoj vodi ali to mi je malo teza varijanta...ja se zadovoljavam i ribama do pola kile ne jurim za kapitalcima... moj savet ti je da ga potrazis tuda mora ga biti milion posto,voli on tisake samo tako...
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
771
Broj reagovanja
57
Lokacija
Svrljig - Trnava
Ovde li Gegula treniraš prikradanje i zabacivanje iz čučećeg položaja ili pak nastupiš po propisu u punoj veličini ?
 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
:D Djole ma za pegave govorim i njihove terene, tamo klen bi se udavio :hammer:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
denmil je napisao(la):
Ovde li Gegula treniraš prikradanje i zabacivanje iz čučećeg položaja ili pak nastupiš po propisu u punoj veličini ?

retko se sunjam ,uglavnom gazim normalno i padam po obali :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:...ne stidim se svoje visine... :hammer:..inace,evo jos 2 slike ,kad je voda veca samo za pola metra na ovim terenima bude razbijanje klena...na prvoj slici obicno klecim u vodi i lovim i to sve na 10+metara daljine inace klen se razbezi..
 

Prilozi

  • P1020051.JPG
    P1020051.JPG
    80,7 KB · Pregleda: 169
  • P1020060.JPG
    P1020060.JPG
    77,3 KB · Pregleda: 148

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Na onom snimku koji je postavio Marko TimokRiver se jasno i lepo vidi suština FC na malim planinskim rečicama tj. potocima.
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
905
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Malo teze da se vidi sustina FC-a na tom snimku, jer covek ima pola metra kanapa od zadnje vodjice za FC.  ;)

Evo nekih mojih rodjaka, mada je meni ovakav ribolov cist mazohizam.
(ipak treba imati znanje iz FC-a da bi se pecalo na ovakvim rekama, tj. potocima)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rBzVaicz5zw[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9S6zw2gqphI[/youtube]
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
905
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Moram mali off.

Ja sam mislio da kod nas potoci jednostavno svojim uslovima ne dozvoljavaju ribi da poraste.
Medjutim, na jednoj recici/potoku za sada znam za upecanih nekoliko kilasica i lom onih 500-600  gr.

A ta voda je specificna samo po tome da za nju znaju maximalno 30-40 ribolovaca (uglavnom varalicara), od kojih polovina ili cak vise ne odnosi ribu odatle, i ne odlaze cesto jer je teren uzasno tezak za ribolov.

Ja sam zajebao da idem tamo od kako sam prestao da varalicarim pastrmke, jer je zaista mucenje mahati na takvim vodama.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Nisu nasi potoci mali nego seljacima veliko dupe pa nose sve sto uhvate od 5cm do 35cm ... Znam i ja za jedan mali (nenapadnuti i ne sa tako krupnim pastrmkama kao taj tvoj) potocic gde idem svega par puta godisnje i svaki put se lepo provedem ...  :bleh:

72970834.jpg


65573671.jpg


10908685.jpg




 

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
Ljestanica, rijeka u kojoj lovim je nesto poput ove, gotovo ista i mene konkretno interesuje kako pecati u ovim uslovima ali sam dobio 2-3 klipa ovdje i jasno mi je kako... A i zakljucak moj iz vasih postova je ,,casting nije bitan puno, dovoljno je poznavanje osnovna 2-3 casta i prikradanje za uspjesan ribolov na takvim potocima uz uz prvih 5 ribolova provedenih sa nekim iskusnijim kako bi se sve to i lijepo shvatilo,,. Mislim da je to od prilike to... :) Ali temi nije kraj, sto vise razlicitih savjeta to vise znanja i vise necina za sto uspjesniji ff ;) I jos da dodam zaljubih se u ovaj potocic crnog :D A i malo smo se takli teme o zenama i moj odgovor na to je Dzenifer Lopez kako bih je rado posjedovao pa to je lose!  :drool:  :D
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
U blizini Kladova postoji fantastična reka za mušičarenje.Dugačka je 15km i obiluje različitim konfiguracijama vode i terena.Slika Crnog me dosta podseća na tu vodu,samo što ova reka ima i prilično širokih razliva gde je moguće mahati bez problema.Voda je udaljena dvadesetak kilometara od Kladova.Najveći feler je što reka prolazi kroz dva sela,a dobro je poznato kako se naši domaćini  odnose prema prirodnim lepotama u svojoj okolini.Prvi put sam tamo otišao pre desetak godina i odlazio sam tamo nekoliko puta nakon toga.Uvek sam lepo lovio klenove,sasvim solidne za tu vrstu vode.Prioritet mi je bila potočna pastrmka jer sam podstaknut pričama o ovoj ribi i otišao u obilazak ove vode.Na moju veliku žalost,u razgovoru sa lokalnim seljacima,došao sam do saznanja da je pastrmka praktično istrebljena u poslednjoj dekadi.Postoji nekoliko kuća koje se bave proizvodnjom živog kreča, a reka,koja se i zove Reka,a koja protiče pored njihovih kuća,idealna je za potrebe ovih proizvođača.U reci sada obitavaju solidni klenovi i potočne krkuše,a pastrmka je definitivno izlovljena.Inače,po pričama lokalaca,nekada su hvatane pastrmke do kilograma.
Vodopad koji prikazujem zove se Blederija,i poslednjih par godina je izuzetno posećen,gotovo svakodnevno.Kada sam ja tamo išao,nije bilo živog čoveka u blizini.
Inače,ovaj vodopad je samo deo fantastične lepote ove reke koja protiče kroz gustu šumu,meandrira kroz široke njive i livade,sve u svemu,raj na zemlji.
Mala digresija.Sećam se diska koji sam kupio pre nekoliko godina,mislim da se zvao Mušičarenje u Sloveniji.Potok,baš kao ovaj sa slike Crnog.Beogradski mušičar,gospodin zrelih godina,ne sećam se imena,ne može da se načudi veličini prosečnog lipljena koje trenutno lovi u potočiću širine dva metra.Ne znam je li glavni uslov veličine tih riba  neko abnormalno bogatstvo tog potoka organizmima kojima se salmonidi hrane,ili dobro čuvana voda.Takvih voda u Srbiji ima na pretek.
 

Prilozi

  • blederija.jpg
    blederija.jpg
    47,8 KB · Pregleda: 150
Vrh Dno