Francusko nimfarenje

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Posto su Alp i Sale ubedjeni da ovo nije musicarenje i da se nimfa ne zabacuje, onda ostaje da nastavim da se obracam Sebu i ostalima koje mozda zanima (i mene malo zanima) :D

Seb evo jedan video, nije bacac neki reprezentativan ali ipak baca manje vise slicno kao i sa dry fly. Nisu ni neke daljine u pitanju ali svakako ne zabacuje tezinom nimfe vec tezinom kanapa. Nimfa je beznacajno male tezine u francuskom nimfarenju a obicno su na udicama 16,18 pa i sitnijim.

  http://www.youtube.com/watch?v=yeELwdR5XR0
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Ne znam stilom koje države ovaj nimfari, al dok se kreće pravi talase kao Seka Sablić kad plivka u Maratoncima.  :doh:
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.107
Broj reagovanja
932
Znaš kad bi ovaj na Buni ulovio ribu preko 20cm  :D nikad a možda ni tad :D
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.157
Broj reagovanja
142
Lokacija
Kruševac
simpson H je napisao(la):
Posto su Alp i Sale ubedjeni da ovo nije musicarenje i da se nimfa ne zabacuje, onda ostaje da nastavim da se obracam Sebu i ostalima koje mozda zanima (i mene malo zanima) :D

Seb evo jedan video, nije bacac neki reprezentativan ali ipak baca manje vise slicno kao i sa dry fly. Nisu ni neke daljine u pitanju ali svakako ne zabacuje tezinom nimfe vec tezinom kanapa. Nimfa je beznacajno male tezine u francuskom nimfarenju a obicno su na udicama 16,18 pa i sitnijim.

  http://www.youtube.com/watch?v=yeELwdR5XR0
Ovo nema veze sa francuskom nimfarenjem, Bojane, koliko vidim. Nema dugacak predvez, peca sa kanapom. Na snimku se slabo sta vidi, sem da mu je kanap zategnut. Ono mi vise lici na onu metodu muvanja, kokosarenja ( jbl kako se zove). A i pise da je Spansko nimfarenje.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
ivke037 je napisao(la):
Ovo nema veze sa francuskom nimfarenjem, Bojane, koliko vidim. Nema dugacak predvez, peca sa kanapom. Na snimku se slabo sta vidi, sem da mu je kanap zategnut. Ono mi vise lici na onu metodu muvanja, kokosarenja ( jbl kako se zove). A i pise da je Spansko nimfarenje.

Ivke ja i rekoh da neko zove spansko a neko francusko nimfarenje i svako svojata kako mu se hoce. Ne volim povrsne diskusijue kada se ne govori o sustini, a sustina francuskog nimfarenja je male nimfe i jako uzvodna prezentacija gde je kraj vodjenja nimfe negde u nivou ribolovca, vrle retko se pusta da nimfa prodje pored tebe nizvodno. Cilj je da nimfa ne padne daleko od vrha strune ili indikatora i odmah krene da tone. Visak strune se prikupi i ceo sistem je solidno zategnut-direktan. Fakticki sistem kolabira i ne ispravlja se u zabacaju.

E sad mene zanima kako ti proceni duzinu predveza bas me zanima?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
silvio je napisao(la):
Znaš kad bi ovaj na Buni ulovio ribu preko 20cm  :D nikad a možda ni tad :D

E ove tvoje reci me podsecaju na ekipu Bosanaca na Ribniku kad su isto rekli Marc Petitjeanu "kud ces ovde sa tolikim muhama bolan" pa kad ih je olindrao 12:0:0:0:0 onda su zanemeli i trazili da vide to "cudo" od musice.
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
Ali tehnika o kojoj je bilo reci u pocetku ,prvi post u temi je razlicita u odnosu na ovo sto ti Bojane pominjes , to mogu prihvatiti kao musicarenje sve gde za zabacaj sluzi kanap i kada se musica vodi takvom tehnikom,ali ovo o cemu je ovde rec kao Francusko nimfarenje nije musirarenje ,jeste efikasno ali nije musicarenje .
Bio sam prisutan ,tako da mogu potvrditi ovo oko Petit Jeaana ,tako da bi verovatno i Silvio imao slican izraz lica na Buni  :)
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
I ja kontam isto,znači jedna nimfa!
Sve više od jedne nije mi mušičarenje.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.107
Broj reagovanja
932
Odmah se ti nakači opet iako te nitko nije direktno prozvao ali odgovoriti ću ti :doh:
Ne da ovaj ne bi ulovio ništa ovim stilom na Buni nego mi ti ispadaš smiješan zato što to porediš sa ribnikom iako niti na jednom od ta 2 mjesta nisi lovio za razliku od mene ali se kao i uvijek voliš da k...
Lipljen se ne boji ali meka da, znači ne osporavam tehniku nego pristup vodi ako te zanima šta sam mislio dok sam pisao post :D

Ovo što ti opisuješ kao Francusko nimfarenje se sigurno primjenjiva na Gackoj sa grbicama ali to bi moga da Alp potvrdi ili ospori...
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
silvio je napisao(la):
Odmah se ti nakači opet iako te nitko nije direktno prozvao ali odgovoriti ću ti :doh:
Ne da ovaj ne bi ulovio ništa ovim stilom na Buni nego mi ti ispadaš smiješan zato što to porediš sa ribnikom iako niti na jednom od ta 2 mjesta nisi lovio za razliku od mene ali se kao i uvijek voliš da k...

Niti ti se kacim niti sam video da me neko proziva vec najnormalnije diskutujem i stvarno me tvoja prica asocirala na taj dogadjaj. To sto ti paranojises nije moja stvar niti imam veze sa tim.

Na Ribniku sam lovio jedno 120 puta mozda neki izlazak manje vise ali tu oko 120 dana.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.107
Broj reagovanja
932
Ma dašta si to ti dođe nekih 6 godina po 4 puta mjesečno u sezoni :doh: malkice lagiš  :yeswink:
Pa ti 2006 nisi znao za FF a sad si intergalaktički stručnjak i za FN iako si to vidio samo na snimkama od ŠN :D
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Jel ti znaci nesto da ti priznam da lazem? Mislim nije problem ni to, evo priznajem da lazem nemam 120 dana imam 110. Jel ti tako odgovara? Ako te bas toliko interesuje nadji Gorana Vukovica pa vidi sa njim. 2 godine godisnjeg odmora sam proveo na Ribniku u kontinuitetu po 18-20 dana. 2 EFFA mitinga po 5-6 dana+ jedan septembar 7 dana u kontinuitetu sa Ivanovicem. Mislim to sam ti nabrojao samo dolaske duze od 3 dana ribolova. 2 godine sam imao godisnju dozvolu i isao svake dve- tri nedlje i 2 godine kupovao trodnevnu. Pecao sa svakog kamena u Ribniku po svim vremenskim uslovima i na 40C i na 2C i po kisi i po suncu i po snegu i po magli.
Meni je Ribnik prototip revira kakav volim, neopterecujuci, bogat ribom, mozes da si sam a mozes i u guzvu. Kola iza ledja, kafa dostupna, jedino sto klopa nikad nije bila nesto posebno.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.107
Broj reagovanja
932
Ispričavam se javno i Simpsonu i ostalim što sam uopće nasjeo na njegova podbadanja i kvario temu ubuduće neću sigurno dopustiti da me ovakve stvari iako nisu niti do sad izbace iz takta i uvuku u nepotrebne i bez vezne diskusije čiji je veći...
A ti Bojane živ i zdrav bio ribe se nalovio  :firends:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
silvio je napisao(la):
Pa ti 2006 nisi znao za FF a sad si intergalaktički stručnjak i za FN iako si to vidio samo na snimkama od ŠN :D

Ne ja nisam strucnjak za FN a to nigde nisam ni rekao, cak sta vise rekao sam da me interesuje da naucim sto vise. Ali ti ocigledno imas dva problema, jedan sa samim sobom a jedan samnom. Sa samim sobom imas problem jer ti se prividjaju stvari koje ne postoje ali za to ima lekica. Za drugi problem ima samo jedno resenje a to je da preskocis ono sto ja napisem.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@alp, jednak je i moj pristup ribolovu...i isto meni nije bitna kvantiteta nego kvaliteta...a to da se radi o takvom ribolovu samo na monof. nisam znao....ja sam celu tu francusku priču razumio drugačije od toga, izgleda pogrešno.

Izgleda ovi moji pokušaji lova tzv. fr. tehnikom ni nije baš bila fr. jeste da je bilo tu mnogo dugačak lider i predvez i na kraju mala nimfa ali bacao sam to itekako pravim zabačajima i to  na onom "blatu" kada je voda bila niska i imao sam par lepih riba i na taj način...

Zanimljivom putanjom ide ova tema hvala svim učesnicima  ;)  :firends:

 
Vrh Dno