Gde brljam sa backcastom

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.112
Broj reagovanja
1.154
Lokacija
Čačak
Dzabe vezbas ako pogresno vezbas. I da, kod trbe je visina, toko da 12ft stap koristishahaha

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Hebes me ti malo,слажем се са тобом али има милион видеа по нету само дудук може да не научи...па није забацивање квантна физика!!!!
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.709
Broj reagovanja
1.015
Lokacija
Svilajnac
Ja sam bacao 19m kako sam bacao međutim džaba mi to kad iza mene kanap ludi ako ima puno granja velika je verovatnoća da zakacim, znaci prednji lup odličan iza lup katastrofa. Malo me kisno vreme ograničava ovih dana međutim vežbao sam malo juče stilom iz onog videa i našao sam joan wulff upute koji su isti stil ali još lakše objasnjeno... kako god iznenadio sam se juče bacajuci, kanap se neuporedivo više ispucava kada se ukljuci nadlaktica i podlaktica. Trebaće vežbe da to ostane u glavi da ruke rade a ja da ne razmišljam puno o tome ali kako kažu vežba je majka uspeha. Jedva čekam da se olepovremi bez kiše. Cudi me malo da me na ovaj način pomalo zaboli mišić tj zamara se ruka a onako sam mogao do sutra da masem bez stajanja da li je to normalno?
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Kako si uspeo da bacis 19 m sa katastrofa zadnjim lupom? Moguce da i nije tako los kao sto pricas? Ako uspesno baratas do 19 m savladao si tehnologiju da mozas uspesno da pecas  :tbumb:
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.146
Broj reagovanja
126
Lokacija
Kruševac
TMc je napisao(la):
Ja sam bacao 19m kako sam bacao međutim džaba mi to kad iza mene kanap ludi ako ima puno granja velika je verovatnoća da zakacim, znaci prednji lup odličan iza lup katastrofa. Malo me kisno vreme ograničava ovih dana međutim vežbao sam malo juče stilom iz onog videa i našao sam joan wulff upute koji su isti stil ali još lakše objasnjeno... kako god iznenadio sam se juče bacajuci, kanap se neuporedivo više ispucava kada se ukljuci nadlaktica i podlaktica. Trebaće vežbe da to ostane u glavi da ruke rade a ja da ne razmišljam puno o tome ali kako kažu vežba je majka uspeha. Jedva čekam da se olepovremi bez kiše. Cudi me malo da me na ovaj način pomalo zaboli mišić tj zamara se ruka a onako sam mogao do sutra da masem bez stajanja da li je to normalno?
Ne stezi stap i izbaci snagu
 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
    Prva mi je sezona i minimalno iskustvo ali posle ca. 80 izlazaka na vodu do sada u ovoj godini, odgledanih svih video klipova koji postoje i par treninga na livadi naucio sam bez icije pomoci dovoljno da me tehnika za sada ni u cemu ne sputava. Usput sam ukapirao  stvari koje se ticu zakona fizike, materijala i ponasanja stapa i kanapa kad se izvedu iz stanja mirovanja.

      Prvo, ako te boli misic nesto radis pogresno ili na silu. Zamaranje je normalna stvar kod svih pokreta koji se ponavljaju a endurance dolazi vezbom. Ne sme nista da boli. Drugo, gledajuci tvoj klip, koliko sam mogao da primetim, savijas zglob i to je greska. Ni J. Wullf niti ijedan kvalitetan instruktor/musicar to ne radi, obrati paznju. Stap guras napred i vuces nazad, to je neko ovde vec pomenuo i to je ocigledno. Ubrzanje do stopa napred ubrzanje do stopa nazad, ravnomerno i u time-u. Ako si gledao "The river runs through it", T. Skerritt uci decu uz metronom, 4/4 takt i 2 i 10 sati ali to ne mora da bude mnogo relevantno. Moze i 9 i 1, ili nesto kasnije, medjutim tempo i ritam su bitniji a to tebi nedostaje. Po mom misljenju je nebitno da li ti je stap pod uglom, Lefty Kreh ga drzi pod uglom. Jos jedan bitan momenat je taj da ti stojis obema nogama u istoj ravni a trebao bi da, posto zabacujes desnom rukom, levom nogom iskoracis a desnu postavis malo iza kako bi dobio na stabilnosti tela za vreme casting-a. U protivnom gubis balans. Ne okreci se, sine. Okreni se jednom da vidis ima li prepreka iza tebe kad si na vodi ili livadi i nema razloga da pratis kanap pogledom. Sve ono sto uradis napred prekopiraj unazad i funkcionisace. Usredsredi se na stap, njegovu tezinu i balans u ruci, oseti flex i gledaj da ga ne stezes previse - mozda te zato boli misic, cekiraj kako se ponasaju stap i kanap sa razlicitim duzinama. Cekiraj kako vrhunski perkusionisti i bubnjari pokrecu palice neverovatnom brzinom a strahovitom lakocom jer palice gotovo ne drze u ruci vec koriste prirodne zakone, rebound i flex. Ja sam mnogo cekirao Moeller tehniku pokreta a sve filmove Bruce Lee-a sam odgledao bezbroj puta. Uz njih sam skapirao dosta o prirodnim pokretima i mikropokretima tela i ekstremiteta i kako je moguce preneti ogromnu energiju na predmet bez gotovo ikakvog naprezanja.

      Meni je to sve zaista pomoglo i dok god ne primetim da me nesto u pecanju sputava, ostacu kod par tehnika zabacivanja koje sam savladao i koje su mi dovoljne. Meni je mnogo bitnija preciznost i sto laganije i mekse spustanje kanapa i muve na vodu nego daljina. Kad je bitna daljina, pecam baitcaste-rom. Njime mogu da zaitim wobbler bar jednom oko zemlje :)

  U zdravlje.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.709
Broj reagovanja
1.015
Lokacija
Svilajnac
Mogu da pecam kad izadjem na npr šareno platno na Gradcu međutim na Resavi koja je ponegde široka 1.5-2m a na obalama drveće dok zabacujem iz vode ispred je extra lup do 0.5m kada je najgore razlika kanap iznad kanapa a iza iako prođe jedan preko drugog na sličnoj razdaljini kada se lup otvori to leti na sve strane... mislim da je ovo najbolji opis šta ne valja, izvučem dužinu napregnem štap ali očigledno ne štima čim iza kačim musicu kad kad a i ograničio sam se na ovoj dužini više od toga ne mogu pa me je sve to i navelo da nešto ne radim kako treba a očigledno sto sam se i uverio savetima sa foruma da bez cele ruke nema ništa. Zao mi je sto je vreme loše pa ne mogu da vežbam... probacu da držim štap laganije i da zabacujem bez previše snage
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.146
Broj reagovanja
126
Lokacija
Kruševac
TMc je napisao(la):
Mogu da pecam kad izadjem na npr šareno platno na Gradcu međutim na Resavi koja je ponegde široka 1.5-2m a na obalama drveće dok zabacujem iz vode ispred je extra lup do 0.5m kada je najgore razlika kanap iznad kanapa a iza iako prođe jedan preko drugog na sličnoj razdaljini kada se lup otvori to leti na sve strane... mislim da je ovo najbolji opis šta ne valja, izvučem dužinu napregnem štap ali očigledno ne štima čim iza kačim musicu kad kad a i ograničio sam se na ovoj dužini više od toga ne mogu pa me je sve to i navelo da nešto ne radim kako treba a očigledno sto sam se i uverio savetima sa foruma da bez cele ruke nema ništa. Zao mi je sto je vreme loše pa ne mogu da vežbam... probacu da držim štap laganije i da zabacujem bez previše snage
Za pecanje na malim recicama kao sto je Resava pre ti je potrebno poznavanje vodenih zabacaja nego li uski loop-ovi :)
 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
    Savladaj roll, kao i bow and arrow cast i bice ti dovoljno za potoke i recice.
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
419
Broj reagovanja
33
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
Mogu da pecam kad izadjem na npr šareno platno na Gradcu međutim na Resavi koja je ponegde široka 1.5-2m a na obalama drveće dok zabacujem iz vode ispred je extra lup do 0.5m kada je najgore razlika kanap iznad kanapa a iza iako prođe jedan preko drugog na sličnoj razdaljini kada se lup otvori to leti na sve strane... mislim da je ovo najbolji opis šta ne valja, izvučem dužinu napregnem štap ali očigledno ne štima čim iza kačim musicu kad kad a i ograničio sam se na ovoj dužini više od toga ne mogu pa me je sve to i navelo da nešto ne radim kako treba a očigledno sto sam se i uverio savetima sa foruma da bez cele ruke nema ništa. Zao mi je sto je vreme loše pa ne mogu da vežbam... probacu da držim štap laganije i da zabacujem bez previše snage

kako ja vidim mladji decaci koriste iskljucivo engleski, ja bih ti preporucio sjajne  ruske videe igora tjapkina ako mozes da se snadjes

Нахлыст/to je musicar na ruskom/-ima mnogo nastavaka

И не брзај са учењем  таквим интезитетом, изненађујеш  многим питањима/користи ПРЕТРАГУ овде и на интернету/, рекоше ти -или сам ради или позови неког искусног,da ne bude zabune, nemam nikakve primedbe sto toliko hoces i pitas, mnogi prolaze kroz takve faze
pozdrav
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.709
Broj reagovanja
1.015
Lokacija
Svilajnac
Potrudicu se da pronađem i odgledam snimke od brata Rusa, hvala
 

Neo

Senior member
Učlanjen(a)
11.11.2016.
Poruke
286
Broj reagovanja
7
Rade, pusti koji link ako te ne mrzi. Kad ukucam ime izadje mi dvesto fudbalskih utakmica :( Tanak sam sa ruskim. Moracu suprugu da gnjavim, ona ga razbija!

 
Vrh Dno