Gradački lipljen

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
što se tiče lipca u Gradcu .."pa to bi bilo fenomenalno" ali  nije autohtona vrsta ,tako da legalnim putem ..neće da može... ostaje samo bure varijanta..
a dotle  prvo treba da iskorene onih par idijota što se bave ribokrađom na glistu i crviće ..
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
ja sam prosle godine video, licno, plovak sa ampulicom okacenom na drvo preko puta kucice na cijoj terasi je sedeo gazda i ocigledno tu boravi, verovatno sam ja pecao na plovak :wacko:

uzvodno od rokine kuce...
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
ja sam pre dva meseca na samom izvoru Gradca poterao dvojcu seljana koji su pecali na žive mamce ,takođe sam našao zabodenu raklju u zemlju i neki debeli smotani (upetljani) najlon odmah pored - to je bilo  nizvodno od konjičkog kluba  a pre par nedelja sam ulovio pastrmkicu sa udicom u ustima i tvrdim da je ostalo krupnije pastrmke ali samo u tragovima..
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
eh da ,a tu pastrmkicu (sa udicom u ustima ) sam uhvatio baš u onom viru preko puta te kuće o kojoj strašni priča tj kod šarenog platna...
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
meni se smucilo takvo stanje, za lipljena sam cuo da ga ima na gradcu i na djetinji, poneki, ali nisam imao srece da ga uhvatim, voleo bih to ali kako stvari stoje  :doh:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Šone je napisao(la):
što se tiče lipca u Gradcu .."pa to bi bilo fenomenalno" ali  nije autohtona vrsta ,tako da legalnim putem ..neće da može... ostaje samo bure varijanta..
a dotle  prvo treba da iskorene onih par idijota što se bave ribokrađom na glistu i crviće ..

Ima prica i da je lipljan autohtona vrsta u Gradcu. Cak postoje i neka dokumenta koliko znam.
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Aj bas cu se raspitati za to! Ako je bilo onda bi to bila dobra osnova da se uradi plansko poribljavanje! Ako nije mislim da za legalno poribljavanje bar u okviru spec rezervata nema zakonske osnove! Ali je mozda moguce poribiti lipljenom onaj donji deo koji je van zasticenog prirodnog dobra.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.173
Lokacija
Čačak
Šone je napisao(la):
.....tvrdim da je ostalo krupnije pastrmke ali samo u tragovima..

Ima je dosta, mislim na one preko 30cm, jer je to za reku tipa gradca relativno veliko, a ima dosta i onih preko 40,i pokoja preko 55.....
 

core.graphic

Newbie
Učlanjen(a)
25.06.2009.
Poruke
16
Broj reagovanja
0
steta za taj gradac, ima da propadne jos vise... gledao sam jednom dvojicu kako se "pate" ceo dan... i nista! nema ribe.... tj. ima je ali u tragovima
 

babac

Junior member
Učlanjen(a)
04.03.2009.
Poruke
33
Broj reagovanja
0
E koliko je lepih reka upropasceno na ovaj nacin u Srbiji. Ja sam mislio da je bar Gradac bolje cuvana reka.
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Nije mi bas jasno o cemu pricate. Gradac jeste i bice najbolje cuvana reka u srbiji, a lopov obije i automobil sa alarmom ako se resi... Dakle budala ce uvek da bude ali, hvala bogu u manjini. A lipljen je nestao kada je voz za zaprasivanje stao na mostu a nije iskljucio prskalice. Nije ni zaba ostala u reci. Samo je trebalo poribiti gradac ponovo ovom ribom, ali ne ispod zita. Kazu da je neverovatnom brzinom napredovao kada su nam ga poklonili slovenci i onda se desila ta zezalica sa vozom. Inace, od tada se taj deo pruge cisti rucno kako i treba a ne otrovima. A sada je vec pravno nemoguce poribiti Gradac bilo cim osim potocnim pastrmkicama do 10ak cm, mada mislim da ni za tim vise nema potrebe
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
E jbg, moze ako ima volje, nadje se neka krivina i ulete lipljencici, pravna regulativa se striktno postuje kad treba nesto dobro da se uradi a kad treba lose - udri i opusteno  :whistle:
 

babac

Junior member
Učlanjen(a)
04.03.2009.
Poruke
33
Broj reagovanja
0
Na sta mislite kad kazete pravno nemoguce?
 

babac

Junior member
Učlanjen(a)
04.03.2009.
Poruke
33
Broj reagovanja
0
Ma ajde!!!!!!!!! Mislio sam koji to zakon ili koja uredba (i koji clan) regulise postupak poribljavanja. Ako neko zna neka kaze, da ne pretrazujem po sluzbenim glasnicima.
 
Vrh Dno