GURGLER

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Zanimljive kombinacije drugar,najbolje bi bilo kad bi nabavio i neku belo farbanu jelensku dlaku!
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Uhh slažem se bela ili čak žuta  ,čak je izvodljivo i uraditi poprečne one badarske šare sa recimo crnom dlakom a ispred očiju malo i škrga sa crvenom ,već ga imam u glavi a jbga nemam materijal ,mislim imam beli buck tail ali bi morao dosta da potrošim da bi pokrio celo telo a i nije baš buck tail dobar kao dlaka ,moram da nabavim srneću u beloj ,crnoj i crvenoj boji !!  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
baš dobra kombinacija boja, crni foam i siva srneća dlaka  :tbumb: meni se to baš dopada  :yeswink: i da znaš da si me naterao da i ja nešto probam u tom stilu.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Probaj brate ,ja sam ovog pustio u lavabo sinoć da vidim kako leži na vodi ,taman onako kako sam i želeo ,ovo telo ispod policelona je pod vodom dok policelon pliva ,baš kao i onaj ćelavi zvezdanov bunker ,isti efekat !!!
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Proba ,može i bolje sa više šara ..
 

Prilozi

  • gurgl.jpg
    gurgl.jpg
    57,7 KB · Pregleda: 260

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Nažalost,gurgler,strimer koji je kod mene prošle godine napravio cirkus krupnim bucovima,ove godine je bio potpuno neupotrebljiv.Potpuno!Riba je bila dole,mada sam nekoliko puta bacao dok je bio u nekim površinskim slojevima,ali nešto se nije uklopilo!Nije hteo da ga napada i kvit.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Gledam neku znastvenu fantastiku na TV-u ali ne pratim zapravo šta se dešava nego mi misli sasvim negde drugde...razmišljam o velikim gurgler miševima i sličnim gurgler imitacijama kojima love Taimena. I več znam šta bi da uradim ali odjednom mi se pali sijalica sa sasvim drugačijom idejom. To nisam vidio da je još itko takvog gurglera radio. Kontam materijale, imam zeku u mislima ali nemam adekvatnog materijala  baš za nešto tako kako sam zamislio.  Nema veze jer imam neka krzna od nekih kapuljača što mi nije šteta trošiti za eksperimentisanje. Uzmem tri različite boje i pratim glavnu ideju što mi se iznenada pojavila. Prvo radim rep kao što se rade i upredeni predvezi s tim da u to upredem i krzno da ispadne što čupavije. Materijal je takav da struktura ne ispada kako sam na početku zamislio ali ok i ovo je zanimljivo (mislim si). Idem dalje dabirajući boju po boju i tako do kraja. Tako ispade ovo čudo od gurglera...gadan ko porez ali mislim da ima potecnijala. Rep je fino gibljiv, nije krut jer je sam materijal upreden u jak deblji konac a ne najlon.

 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Pogled odozdo je vrlo zanimljiv ,odaje intresantnu siluetu ,čini mi se da bi mogao maknuti i kakvu mladicu mesto taimena sa ovim  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala :) za mladu je i mišljen. Ako naletim na aktivnu sumnjam da se ne bi zaletela. Ovo imitira svašta i ništa :) u svakom slučaju odozdo izgleda zanimljivo.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.998
Broj reagovanja
253
Lokacija
Norway
Ovi su modeli prikazani u zadnjem broju FF&FT za decembar, kao veoma lovni za pastrmku. Da li je neko lovio pastrmku gurglerima? Kakva su iskustva? 
Udica: 8 moze i manja
Rep: marabu
Telo: Petao i beli foam od 2mm
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Crni je favorit, a hvatao sam i na sličnog ovom poslednjem, sivom. Moja preporuka ti je da skratiš jezičak od pene upola - tako mi se pokazao bolje. Sa ovolikim jezičkom je problematično zabacivanje, uvija predvez naročito ako je tanak!!!
Ne volim ni marabu za rep, mekan je i puno se uvija oko udice (kao i polarna lisica) - najviše koristim bucktail za rep a ni klasika sa perima petla nije loša ako su dobra pera.

P.S. Nemoj sve ovo zdravo za gotovo, probaj sam pa ćeš naći neki optimum. Inače sam na gurglera lovio samo bucova, slučajno uhvatih i štuku, a u Danskoj sam ovog leta pokušavao i morsku pastrmku. Tamo ga koriste za noćni lov na moru (crno-ljubičaste varijante, okačiću fotku samo da ih nađem)
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.998
Broj reagovanja
253
Lokacija
Norway
Hvala puno Milance. Odvajam se polako od klasicnih imitacija insekata tako da je svaki savet dobrodosao... :tbumb: TJ, ne odvajam se samo prosirujem vidik... :D Ovo sa marabuom i malo vecim jezickom sam kopirao iz tog nekog casopisa ali cu ih raditi po tvom receptu.
Dobro je sto si napomenuo i morsku pastrmku jer se spremamo sa kolegom da vise puta u toku sledece sezone vozimo nekih 3-4 sata do obale i okusamo srecu. Uf... ima tu dosta toga :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
nesp, fino izgledajo ali definitivno poslušaj i mitine savete.

Nadam se nekim lepim slikama sa ulovima morskih pajkica  :tbumb:
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
gurgler je odlicna muva.. pored bucova i stuke koje je mita vec pomenuo.. odlicna je i za basa, bandar takodje zna da se digne na gurglera.. a pre dve godine sam na vrelu ulovio i dve kalife na ovu muvu!
 
Vrh Dno