Hydropsyche-nymfa

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
E da ga 'ebem bas imam ih u par kombinacija i nijansi(i ova ovde je vise zelena nego na slici) pa ako nisam pogodio pravu necu ni da ih pravim vise  :D
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.115
Broj reagovanja
942
Pa poslat će braco orginal Hidropsiha deke u par nijansi dont wory!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ša ja znam, meni su sasvim ok lovne...sa njima kada lovim nimfarim na pec/kontakt ili kao i česi samo da ja imam jednu nimfu na predvezu a oni tri. Dakle mrtva vožnja i na pec dužine štapa. Gledam da je što bliže dnu da se malte ne kotrlja po dnu. Lipci, pajkice, klenovi, podusti... ma sve je vole  ;) Najbolje je tu predvez imati iz jednog komada najlona....daš neki 0,16 ili 0,14 bez ikakvog kompliciranja i igranja bez konusnih lidera itd. Direktno vežeš najlon na mušičarski kanap...za "pec" nimfarenje je to  super i jednostavno rešenje.
 

joker

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
165
Broj reagovanja
0
sylvio dobri, a kamo meni te orginal Hidropsiha deke. To mi je omiljena muha i pravim je u svim verzijama. Ali uvijek traži se bolja.  A dolaze dugi zimski dani...
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.115
Broj reagovanja
942
Pa znaš da je što je moje to je i tvoje kad ćeš naletiti malo do mene ili ja do tebe na jedno druženje i vezanje ;)
 

eurofish

Senior member
Učlanjen(a)
01.10.2006.
Poruke
373
Broj reagovanja
0
Lokacija
CACAK
crni je napisao(la):
Hvala lepo kolega i zemljaci  :pijani: Nego iskreno kako vi prolazite sa ovom nimfom?Ja nesto slabo,nije da nisam lovio ali se nisam ni proslavio.
Crni ,ova nimfa je odlicna ,ali moze  biti efikasna jedino na manjim rekama ili potocicima sa  srednim protokom ili malim
problem je u nacinu prezentacije ove musice ,naime mora se spustiti na dno i tada je uzima riba ili neposredno posto se dize sa dna ali mora biti na dnu da bi bila lovna ,inace ova nimfa tj larva cadisa cini i do 70 % ishrane lipljana a bogami i pastrmke do neke odredjene velicine kada pocinje sa ribom
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Sale ja i pecam na manjim rekama,neki bi rekli potocima gde je prosecna pastrmka 15-20cm a ova nimfica je taman otezana za takve reke.Pecam klasicnim "kokoskarenjem" na kratkim distancama(ponekad i sa dve nimfe) i nimfica mi uvek kljucka dno.
Mozda joj nisam pruzio dovoljno vremena da se "pokaze".Ispravicu to naredne sezone.
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Jedna od mene, malo vise kao realisticna....
Udica: Gamakatsu F11 No 14
Otežanje: Olovna folija
Repić: Paperje jarebice
Tijelo: Dabing( na slici se nevidi originalna boja)
Pokriv: Providna folija
Rebra: Nailon 0.10 mm
Nožice: Isperci iz pera fazana
Glava: Crni konac lakirani

ea4n50.jpg
 

Bucko M.

Senior member
Učlanjen(a)
30.11.2011.
Poruke
167
Broj reagovanja
0
Lokacija
JAGODINA
Crni,Eko.........................bravo na izradi,pedantno odradjeno,kao po obicaju :respect1:
 

Bucko M.

Senior member
Učlanjen(a)
30.11.2011.
Poruke
167
Broj reagovanja
0
Lokacija
JAGODINA
  Kada bi Eko cesce vezivao,bio bi ozbiljan igrac  :bleh:,vidjao sam njegove muve kad ozbiljno ''zasedne'' za stegom. Muve su mu poezija  :respect1:
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Bucko, sigurno se radi o nekom drugom  :hammer: :whistle:
 
Vrh Dno