Hydropsyche-nymfa

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.115
Broj reagovanja
943
TAko je saleja ima to veze i sa refleksijom sigurno. A moj kolega Jokeru nemoj sve kroz Neretvu gledati ima i drugih rijeka i riječica na kojim važe neka malo drugačija pravila, koja se ne kose sa važnosti boje ali ipak su različita.
Jedan glup ali istinit primjer:
Doljanka desna pritoka Neretve vrijeme ribolova 8 mjesec voda jedva da teče, rijeka sama od sebe nije velika ni po najvećem vodostaju, dolazimo ja i još 3 kolega da lovimo na fly, lokalni majstor lili pokaziva nam mjesta i muhe koje rade trenutno, čovjek vadi gamarusa prljavo bijelog na 16# ili 18# ne znam sad točno i pred očima nam ulovi 3-4 pastrmčice niti jedna veća od 20cm, ja ponukan ovim iskustvom stavljam malu nimficu na 16 i opleti uzvodu, 2-3 ribice 15tak cm sam ulovio prešavši 2-3km riječice i vratio se nazad, vrlo malo virova na kojima se vrijedilo zadržavati, pojeo popio popričao s kolegama i opalio nizvodno, dolazim do jednog vira dugog 10tak metara a u najdubljem dijelu dubine oko 2m opazim 7-8 riba od 20 do 30cm, lovi lovi lovi ništa par mijenjanja sitnih nimfi i opet 0,
stavljam crnog woolya i onda kreće rodeo malo se prikrijem i bacaj 5-6 komada sam ulovio od kojih jednu skoro 40cm onu zebra autohtonu sa sitnim pjegicama pravu Jadranku.
A i ko djetetu mi se ova praksa potvrdila 100puta mali potočić male pastrve ne toliko izbirljive ali izuzetno plašljive.
Velika rijeka velike ribe ne toliko plašljive ali lukave i teže za uloviti.
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.115
Broj reagovanja
943
Tomy to je trnutno aktualna larva puni su je želuci pastrva tako da nije nikakvo čudo da je uzima.
slobodno joj guzu malo na luk navuci i malo je otanji to su detalji samo.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
209
Lokacija
Zvornik
Ok probaću baš sam prijatno iznenađen kako lijepo se kreće kroz vodu,bez nekog otpora.Ribe su bile male oko 10cm ali su baš uzimale i to na razlivu.
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.158
Broj reagovanja
150
Lokacija
Kruševac
Bolje bi vam bilo da izbacite vase kreacije nago sto mlatite praznu slamu! :whistle:
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
#14

58215957.jpg



 

maxfly

Senior member
Učlanjen(a)
22.10.2010.
Poruke
383
Broj reagovanja
13
Tommy meni se cini da je to TMC 200R...
 

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Udica mustad no 10
Telo zeleni dabing
Rebra zelena gumica
Glava osje zeca
Otežanje olovna folija


 

Benjamin

Senior member
Učlanjen(a)
28.11.2012.
Poruke
420
Broj reagovanja
182
Lokacija
Doboj, BiH
Udica: Partridge Authentic Czech Nymph #10
Tijelo: Olive dubbing
Thorax: Dark sow bug dubbing
Otežanje: Olovna žica
Pokrov: Zelena transparent folija
Dio pokrova iznad thoraxa: Folija prefarbana crnim markerom a potom nanesen (Loon UV clear fly finish)
Porebranje: Crna žica 0,4mm

upop.jpg

 
Vrh Dno