Hydropsyche-nymfa

Bucko M.

Senior member
Učlanjen(a)
30.11.2011.
Poruke
167
Broj reagovanja
0
Lokacija
JAGODINA
  Vezao bi te ja za sto i stolicu,a lisice na noge i ruke tipa ''ALKATRAZ'' i jos  :zajedno:. Video je Bucko puno muva,ali tvoje ostaju u lepom secanju

    :yeswink: :yeswink:,Najkrupniju pastrmku  mi je sa dna vira podigla tvoja muva od jelenske dlake  ;)
 

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Posle celog dana bojenja, miksovanja, vezivanja, slikanja evo šta je ispalo...
Inspiraciju mi je dao Saleja sa svojim idejama...pa nek oceni dal je to ili treba nešto drugo

Udica je na svim imitacijama gamakatsu f22 no 10
Otežanje bakarna žica
Telo dabing raznih nijansi (domaći(mešan))
Pokriv plastična kesa
Rebra monofil

Suva



Mokra





 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Drogi, super si ih odradio, dopadaju mi se.
Prva boja je najbolja, po mom misljenju.  :tbumb:
 

drogi

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2008.
Poruke
716
Broj reagovanja
1
Lokacija
Zajecar-Vitkovac
Boje i nijanse su velika nauka...
Treba naći univerzalnu jer svaka reka ima druge boje a treba se pronaći neka između...
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.130
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Drogi, radim musicu od skoro iste boje dabinga(ako ne i ista boja), na ravnoj udici sa tungsten perlom.
Pokriv providan, rebra nailon, grudi dlaka sa zecijeg uveta.
Pokusavao sam da sisam dlaku sa ostalih delova zeca i dabing da pravim ali nemogu ni priblizno da dobijem takav kao sto je na zecijem uvu.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
BOJA JE NEBITNA TOLIKO jer se i jedinke u istoj reci znaju razlikovati. a u srbiji malo je voda gde su ribe toliko selektivne
 

joker

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
165
Broj reagovanja
0
E oholi tu se ne mogu složiti. znam sve teorije ali praksa za moju omiljenu muhu je takva da na isti način napravim deset raznih boja i konstantno uzima jednu. Probano na različitim dijelovima rijeke , na pijesku, na kamenu...Znači boja u teoriji nije bitna , ali u praksi apsolutno bitna.. :bye:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
zato sam i napisao za srbiju.....reke kao ribnik , pliva.....su totalno druga prica
 

saleja

Senior member
Učlanjen(a)
14.07.2010.
Poruke
488
Broj reagovanja
1
Lokacija
Jagodina
oholi to sto si rekao nema veze sa zivotom bar na rekama na kojim ja pecam takodje, a pogotovo sto se tice ove caddis larve... mozda je riba tolerantna na izboru suvih ali sto se nimfi tice yok! Naravski fazan jeste dzoker muva i to je samo zato sto na sebi nosi spektar boja vecine podvodnih bubacki...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
a mozda samo vi isuvise verujete u te mitove o nijansama pa mnogo vise poverenja imate u neke muve na nekim rekama ili u nekom periodu....? jer reci da nema veze sa zivotom je jako ozbiljna tvrdnjica :). uvek sam raspoozen za testiranje....ja na dve muve(ne odjednom) a ostali sta hoce :)
 
Vrh Dno