INDIKATOR ILI OSTRO OKO????

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
656
Broj reagovanja
20
Pa kako je isto?

Indikator je maltene kao plovak, a struna je standardni deo musicarskog pribora tako da ova obojenost, uopste nije protiv-sportska vec po meni genijalna ideja.
Mislim da nije efikasna ni priblizno indikatoru.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Ajde da se raspisemo kada se vec rasplamsala tema. MOJE misljenje. Indikator mozemo slobodno porediti sa plovkom i tu ne vidim nista lose. Plovku je osnovna namena da drzi mamac na odredjenoj dubini i da olaksa pecarosu da lakse realizuje napad na mamac. Kod indikatora za musicarske sisteme mu je ista namena, da vodi musicu na zeljenoj dubini (kao laksi nacin) u odnosu na kombininovanje vise monofila sa cvorovima i sl. i drugo da takodje omoguci musicaru laksu realizaciju kontre. Mogli ste sigurno primetiti da se i "indikatorom" mogu regulisati dubine propadanja (vodjenja mamca - nimfe i d.) na dubinama od 20 tak santimetara pa i preko 1 metra. Ne znam onda sta bismo rekli za otezavanje pomocu sacmica. Sigurno bi rekli da nije musicarski a onda neznam kako bismo plasirali nasu musicu na recimo brzoj vodi i vecoj dubini. Puno je pitanja i odgovora ali je po MENI sigurno olaksano musicarenje u odredjenim situacijama. Onda za kombinaciju Rio Nymphe bismo rekli bezveze su ta zadebljanja i bojenja kraja konce u druge boje. I to je isto indikator sa manje vise istim namenama. Imali ste verovatno prilike da pogledate DVD Musicarenje u sloveniji gde i instruktori koriste ove sisteme. I ona riba ( ;)) isto koristi. Zakljucak. Probajte si kadkad olaksati ribolov i povecati sanse za uspeh. I na kraju da ne msilite da iskljucivo pecam na indikator navodim da su to specificne situacije.  :bye: Evo nekih slika ali i da neke razuverim da indikator nije samo PLOVAK vec i drugi materijali sluze za istu namenu kao vezivanje komca druge boje ili neki prirodni i vestacki materijali. Zadnja slika daje Kuzmi plus. (njegovi su a ti meni Kuzmo plus za reklamu :hammer:)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.137
Broj reagovanja
1.215
Lokacija
Čačak
djomla, isto je jer i krak kanapa ne dozvoljava u odredjenim situacijama da nimfa potone dublje od duzine predveza pa postaje plovak.... imas sve u mom predhodnom postu,
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Da, jer pored drugacije boje, to mu je i glavna osobina sa zadebljanjem na kraju radi vece plovnosti.
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
656
Broj reagovanja
20
oholi je napisao(la):
djomla, isto je jer i krak kanapa ne dozvoljava u odredjenim situacijama da nimfa potone dublje od duzine predveza pa postaje plovak.... imas sve u mom predhodnom postu,

Oholi, da li je isto gledati u indikator (bukvalno plovak!) ili u strunu  (fly line) pa i obojenu razlicito (a ne moze toliko pomoci, reci cu ti posle testa 1. marta i zvanicno  ;) ) , to nikako ne moze biti isto!
Za mene ta dodavanja ne sportskih delova na musicarski pribor su nepotrebna i glupa! Musicarenje je za vrh sportskog ribolova!  :) Zato sam pobegao (uzvisio se ) od ostalih tehnika ribolova...
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Mudro zboris Djolma,ono o cemu pricam vezao si u tri recenica  :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.137
Broj reagovanja
1.215
Lokacija
Čačak
ne bih musicarenje nazvao uzvisenim,tu je i varalicarenje, nije nista manje sportsko, a oko indikatora se necemo sloziti,tako da necu se ni prepirati, cenim svacije misljenje, a svoje najvise-dok mi ne dokazu suprotno :bye:
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
656
Broj reagovanja
20
oholi je napisao(la):
ne bih musicarenje nazvao uzvisenim,tu je i varalicarenje, nije nista manje sportsko, a oko indikatora se necemo sloziti,tako da necu se ni prepirati, cenim svacije misljenje, a svoje najvise-dok mi ne dokazu suprotno :bye:

Varalicario sam dosta god. pre musicarenja. Ne bih se slozio za to. Najveca zamerka-ostecena usta kod ribe...

Ok. Svako ima svoje misljenje ;)
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Moravica oholi,kratko upoznavanje i svako svojom tehnikom i aparaturom pa videcemo sta se i kako pokazalo krajem dana  :tbumb: :tbumb: :tbumb:
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Sas ovolko oko ima da imas u vidokrugu sve indikatore u precniku od 1km. :bleh: :bleh: :bleh:
 
Vrh Dno