Internet trgovina (Upomoc)

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Ovde su svi rokovi ispoštovani. Pošiljka stigla dva dana nakon procenjenog roka, prijava izvršena istog dana po prijemu.

Kao što rekoh, dobio sam obaveštenje da će ebay kontaktirati kupca i da očekujem da mi se javi. Ukoliko on to ne učini do 11. decembra ili se do tog datuma ne dogovorimo, onda je na meni da ponovo kontaktiram ebay.

Mislim da je slučaj prilično jasan, ova konkretno primljena pošiljka se po dva osnova može reklamirati

- Ne uklapa se u opis koji je prodavac dao (štap nije dvodelni nego trodelni)
- Fale delovi i dodaci (nedostaj srednji deo bez koga je štap neupotrebljiv)

Teoretski, ebay bi u ovakvim slučajevima morao da zaštiti kupca. Šta će biti u praksi, ostaje da se vidi...

 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.404
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
MM je napisao(la):
Teoretski, ebay bi u ovakvim slučajevima morao da zaštiti kupca. Šta će biti u praksi, ostaje da se vidi...
Apsolutno!
Da se nadovezem na ovo sto je Japanac napisao, ako ti prodavac ponudi resenje koje ti odgovara, nikako nemoj zatvarati slucaj u Resolution center-u dok se to ne zavrsi jer posle toga neces imati nikakvo pravo na zalbu ukoliko se nesto opet iskomplikuje!
I dalje se nadam da je po sredi greska jer se takve situacije najlakse resavaju
Srecno, MM
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Hvala puno svima koji su pomogli savetima. Nadam se da ne dosađujem isuviše, možda ovo moje iskustvo bude od koristi nekome, budući da je ebay zaista prepun stvarima koje su nama interesantne.

Prodavac mi se danas javio. Uputio mi je izvinjenje i rekao da je našao treći deo u ormaru, te da mu ponovo pošaljem moju adresu, a da će on poslati pomenuti deo o svom trošku.

Ono što je čudno u celoj priči (osim toga da srednji deo štapa čuči u ormaru) je to što je napisao da je pecao tim štapom.
Da je u pitanju neko ko se ne razume u ribolov, ne bi bilo baš toliko čudno da ne ukapira da fali jedan deo, ovako je to pomalo sumnjivo.

Ja sam ga zamolio da mi pre slanja dostavi dve fotografije tog dela, jednu na kojoj se vidi ceo deo (da bih znao da deo zaista postoji i da je ispravan) i jednu na kojoj se vidi serijski broj (da bih znao da je to to, kod ovog modela štapa serijski broj piše na dnu svakog dela).

Nameravam da zvaničan zahtev preko Resolution center-a otkažem tek nakon što dobijem tražene fotografije i nakon što od prodavca dobijem obaveštenje da je deo poslat i broj za praćenje.

Nadam se da sam dobro postupio ?
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.404
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Mislim da su ovo odlicne vesti i da si postupio kako treba. Iskreno, pretpostavio sam da je neka bas glupa greska iskrsla prodavcu sa slanjem , ali takve se svima nama dese s vremena na vreme. Sacekaj te slike, nakon toga i potvrdu o slanju sa pratecim brojem, ali bih ti svakako preporucio da, ako vreme to dozvoljava, sacekas i taj treci deo da stigne pre zatvaranja slucaja na eBay-u. Ne znam koliko Resolution center daje vremena pre nego sto slucaj mora da se zatvori...
U svakom slucaju, drago mi je da ces dobiti kompletan stap  :tbumb:
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Nakon što sam od prodavca zatražio dve slike dela koji je navodno našao, od njega ni traga ni glasa.  :doh:
Zato sam danas ponovo kontaktirao ebay i aktivirao onu opciju "ask us to step in and help". Tu sam im ponovo izložio ceo slučaj.

Ne znam da li oni mogu da pročitaju naše poruke tj. komunikaciju izmedju prodavca i mene ?
U njoj je prodavac jasno napisao da je našao deo, uputio izvinjenje i obećao da će ga poslati.
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.404
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Koliko mi je poznato, sva komunikacija preko sajta je dostupna administratorima, zato je i najbolje sve dogovore voditi tako u slucaju eventualnog spora
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Stigao juče konačno i treći deo, tako da je sada sve kako treba. Mada nije izgledalo tako, ipak je u pitanju bio propust prodavca a ne loša namera.

Prodavcu sam ostavio pozitivan feedback iako verujem da bi mu dosta kupaca zalepilo negativan.

Hvala svima koji su pomogli savetima.  :tbumb:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
E hvala Bogu da je stigao  :tbumb:

MM, daj neku sliku tog štapa.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Veoma lep štap a to što je 8 fita klase 3 je... uhhh, prva liga.
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Ovaj model ima status "special order only" i nema ga po prodavnicama. Mislim da će vrlo brzo biti potpuno izbačen iz proizvodnje a tada ni garancija neće raditi posao u punom smislu. Ovaj sam ugrabio po vrlo povoljnoj ceni i sad sam miran.  :)

Po serijskom broju vidim da je mator ali je očuvan besprekorno, da nema onih rupica na pluti zakleo bih se da nikada nije ni vadjen iz tube.

Ja već imam isti ovakav (WT 8'-3) i praktično ga ne ispuštam iz ruke poslednjih 5 sezona. Za mene lično-moje potrebe i način ribolova to je bez konkurencije najbolji štap koji sam ikada probao. Dovoljno mekan da sačuva tanke tipete od pucanja i najmanje udice od ispravljanja, a dovoljno jak i za krupnije ribe.
 

Prilozi

  • P6071280 small.JPG
    P6071280 small.JPG
    242,6 KB · Pregleda: 136
  • P8231432small.JPG
    P8231432small.JPG
    225,9 KB · Pregleda: 137
  • lipljan.jpg
    lipljan.jpg
    210,4 KB · Pregleda: 142

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
cestitam na kupovini . veoma lep stap bas izgleda kvalitetno , a verujem da je odlican za ribolov .  :) koji kanap ces uzeti za ovaj stap ?
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Hvala Sale.

U poslednjih 5 sezona koliko ga imam i koristim sam isprobao na njemu: Rio Selective Trout DT, SA XPS DT i Rio MainStream WF.
Poslednja dva su mi još uvek u životu. Sa MainStream se najlepše baca, puni ga i najmanja količina kanapa, a bez problema nosi suve velike kamenjarke na 6-ici i rola nimfe sa 3.5 mm tungstena. 

Mada, to je najjeftiniji Rio kanap tako da nije bez mana.
 
Vrh Dno