Internet trgovina (Upomoc)

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Što da se ne žali ako misli da je u pravu i ako ima pravo na to?

To je slično kao i zajebancija oko povrata PDVa za raznorazne stvari oko sitne dece. 96% roditelja ne podnose zahteve za povrat tog poreza zato što misle da od toga nema ništa, što su lenji da popunjavaju obrazce i pišu specifikacije računa, međutim, situacija je drugačija. Nisam lenj da vodim evidenciju i sakupljam račune. Redovno podnosim zahteve i primam SMS poruke iz banke o uplati novca za plaćeni porez tj. o povratu para.

Treba pokušati. Država teško daje ali kada sama stvori mogućnost za to, treba koristiti.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Strelac ovde je rec o necem drugom. Ko normalan da se zali na 1300 din a za taksu da plati 2000din? Gde je tu racunica?
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Sredinom 90-e sam cesto slao karikature na takmicenje u Japan,Tursku i Italiju  avionskom postom.

Crtezi su bili upakovani u kartonsku tvrdu tubu,radnica bi to izmerila i rekla cenu a za dva dana taje posiljka bila vec npr. u Istanbulu.

Koliko se secam ,ni cena posiljke nije bila ''za pamcenje''. Krajem-90-e su takmicari zmoljeni da crteze ne salju  u tubama (navodno da ih ne

spljeska neki paket i osteti  crtez koji takav dalje ne moze na arbitrazu ),pa sam ih pakovao u tvrdo presovanom kartonu kao ''sendvic''.

Sve je stizalo bez problema na sve strane sveta,a ja uredno dobijao kataloge i cestitke uz pozive za sledece takmicenje.

Digo sam ruke na zalost od takmicenja iako i dalje dobijam pozive. Zdravo me interesuje koliko bi me sad kostala  posiljka za Istanbul npr.

i da li ce biti nekih komplikacija, jer je red da se odazovem jednom dobrom karikaturom,a  nagrade novcane su povecane  ::)

No videcu uskoro ,samo da nisu otisle cene tih posiljki avionskim putem  :-\.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Obzirom da nije naručio predmet koji je za dalju prodaju trebalo bi po "pravilu" da mu vrate sve nepotrebne ili pogrešno obračunate troškove uključujući i tu taksu.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Trebalo bi da onaj ko izgubi spor, plati sve troškove postupka uključujući i ovaj.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Nije to trosak postupka, to je cena zalbe i ne glasi uopste na carinu nego na budzet rep. Srbije. Uostalom niko nije dobro prosao ko se qrcio, imas i clan carinskog zakona po kom carina uopste ne mora da uvazi fakturu vec da carini po drugom osnovu. Nadju bilo koju cenu na netu i naplate ti sve troskove na nju.
Pre nekoliko godina kupim Patagonia cipele za gazenje i platim ih 75 dolara, stignu cipele u Srbiju, dobijem carinski deklaraciju na carinsku osnovicu 145$. To je bila cena cipela na Patagonia sajtu i oni su procenili po tome. Sto je najludje cak i u zakonu o carinskom postupku ima ta stavka gde oni na to imaju pravo. Pa kogledaj sad skandal sa kolima. Ljudi iz Italije kupuju automobile za smesne pare jer im je tolika cena. Punto 1.9D u perfektnom stanju 2002. godiste u Italiji ima za 600e sasvim regularno i bez muvanja. Naravno kod nas ne priznaju fakturu vec ima knjiga po kojoj se carini gde je za Punto to godiste cena 1600e. I cao!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Mafke Fly je napisao(la):
  Sredinom 90-e sam cesto slao karikature na takmicenje u Japan,Tursku i Italiju  avionskom postom.

Crtezi su bili upakovani u kartonsku tvrdu tubu,radnica bi to izmerila i rekla cenu a za dva dana taje posiljka bila vec npr. u Istanbulu.

Koliko se secam ,ni cena posiljke nije bila ''za pamcenje''. Krajem-90-e su takmicari zmoljeni da crteze ne salju  u tubama (navodno da ih ne

spljeska neki paket i osteti  crtez koji takav dalje ne moze na arbitrazu ),pa sam ih pakovao u tvrdo presovanom kartonu kao ''sendvic''.

Sve je stizalo bez problema na sve strane sveta,a ja uredno dobijao kataloge i cestitke uz pozive za sledece takmicenje.

Digo sam ruke na zalost od takmicenja iako i dalje dobijam pozive. Zdravo me interesuje koliko bi me sad kostala  posiljka za Istanbul npr.

i da li ce biti nekih komplikacija, jer je red da se odazovem jednom dobrom karikaturom,a  nagrade novcane su povecane  ::)

No videcu uskoro ,samo da nisu otisle cene tih posiljki avionskim putem  :-\.

Mafke nije cena posiljke neka basnoslovna ali sad i za to imas novotarije. Treba ti strucno misljenje da karikataura koji saljes nije kulturno dobro. I imas svega nekoliko kuca koje obavljaju tu delatnost i njima moras da platis. :hammer:
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Naša birokratija je najgora i sve radi protiv građana.Na legalan način uzimaju pare od nas.Ovo što piše Simpson je tačno.
A ja sam platio obrazac na graničnom prelazu cc 40KM (20e).Uvozeo robu iz SRB u BIH ista ne podleže količinom i cjenom carnjenju ali mi je carinik naplatio neki paušal plus obrazac koji je debelo mastan!
U stavir to je občian A4 papir samo popunjen od strane carinika!
Koliko bi naše muve koštale sa uloženim trudom i radom,te srazmjerno veličini imitacije i vrste materijala.A jedan pišani papir 20e!!!
Izvinjavam se svima ponjelo me!
 

drrobin

Junior member
Učlanjen(a)
20.01.2012.
Poruke
26
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ja sam imao problem sa paketom, zvao sto puta carinu zavlačili me sedam dana. Vidim ja vrag odneo šalu, pitam drugaricu da pita svog oca moze li nekako da mi pomogne, covek je neke  inspekcija u ministarstvu kontroliše poštu. Objasnim mu da nemam nista nelegalno da je to pribor za pecanje, i onda mi kaze da je ta carina drzava u drzavi i da mi nema pomoci.

Jedino rešenje pobuna. Peticija za se prekine zajeb... naroda.
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
772
Broj reagovanja
57
Lokacija
Svrljig - Trnava
Da se nadovezem na ovo sto je Japanac napisao... Mislim da nema gore poste carinjenja i carinskih sluzbenika nego u Nisu. Ko nije imao posla sa njima, mozda misli da preterujem...
Takvu kolicinu drskosti i bezobrazluka uz nepismenost nisam nigde video niti od nekog cuo nesto slicno... E sad da li je to neka direktiva odozgo da deru sirotinju raju ili jednostavno treniraju strogocu neznam ali stvarno preteruju.
Pre mesc dana mi je stiglo obicno pismo iz USA bez ikakve fakture , samo moja adresa i nalepljen iznos postarine od 2.99 $
verovatno nepismen sluzbenik je to protumacio kao vrednost posiljke i na to mi je uredno naplatio pdv od 20 %, carinski pregled 100 din a posta uredno naplatila uslugu povracaja novca ...  Znaci platio sam 200 dinara samo zato sto mi je covek poslao pismo... Sto kaze Sojic, nisam mogao da poverujem na sopstvene oci... :'(
Ovo je samo poslednji biser koji sam od njih doziveo, sad ozbiljno razmisljam da navatam nekog iz Knjazevca ili Zajecara da mi posiljke stizu na Postu carinjenja Zajecar, jer od ovih u Nisu gorih nema...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
denmil je napisao(la):
...
Takvu kolicinu drskosti i bezobrazluka uz nepismenost nisam nigde video niti od nekog cuo nesto slicno...

:D  :hammer:  :doh: :nowink:
jao jao...to jedno bez drugog jako tesko ide ako das takvm coveku neku funkciju/polozaj/mogucnost

a tek kada se buzdovani doFate VLASTI e onda pocinje sa njihovom duševnom terapijom ...samo što ta terapija traje ili do smrti ili dok ga netko ne svrgne sa tog položaja
 
Vrh Dno