Internet trgovina (Upomoc)

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Meni je stiglo iz Mistpoola za nekih 8-9 dana bez problema. Pu, pu, pu da ne ureknem.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.100
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
.ebi ga, nije čovek pametan šta da radi. Kupuj od domaćih trgovaca malo skuplje sa kraćim rokovima isporuke ili naručuj od stranaca istu robu "jeftinije" sa duuužim rokom isporuke.... zbog carine. Ajd sad ti vidi šta je bolje. U svakom slučaju smo ovce u pozi za šišanje, tj. na bok.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.286
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
Ili prodaj sve  I kreni Drugom stranom Jablane kreni  :D :D :D
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Mislim da porudžbine do nekih 30-40€ idu bez problema. Nadam se ....  :blush:
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Stigla pošiljka danas. Bolje da nije.

Umesto dvodelnog štapa, stigao mi trodelni kome fali srednji deo.

Kupljen preko ebay-a od lika koji je član od '98. i ima 100%-tne preporuke.

Kontaktirao sam i njega i ebay, valjda izboksujem da mi refundiraju lovu. Katastrofa jbt.
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
905
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
MM, imas tamo rok koji odredi svaki prodavac na ebay za koliko mozes da vratis robu ako to nije ono sto si po opisu proizvoda trebao da dobijes.
Ustvari, neki se prodavci odmah ograde I da ne primaju robu nazad.

Problem je sto za to vreme za koje treba da stigne nazad prodavcu kad mu posaljes odavde deluje nerealno da mu stigne.
Uglavnom je to 10-15 dana.

Druga varijanta da ti refundira novac... Jel ti je nalog iz Srbije ili CG?
U Srbiji nemas mogucnost da primis novac (ako si platio preko Paypal-a).
Ne znam kako je u CG, mada mi se cini da je isto.

Ne znam sta da ocekujes.  :-\
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.404
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Tacno je da ne moze da se u Srbiji primi uplata preko PayPala, ali moze refundirana suma... imao sam dve situacije gde mi je novac bez problema vracen.
Bar za to da se ne nerviras, MM...
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
772
Broj reagovanja
57
Lokacija
Svrljig - Trnava
japanac je napisao(la):
Druga varijanta da ti refundira novac... Jel ti je nalog iz Srbije ili CG?
U Srbiji nemas mogucnost da primis novac (ako si platio preko Paypal-a).
Ne znam kako je u CG, mada mi se cini da je isto.

Japanac, mislim da nisi u pravu... Meni se desilo nesto slicno, iznos koji sam uplatio prodavcu mi je vracen nazad... E sad, prodavac me je lepo obavestio da nije u mogucnosti da mi isporuci porudzbinu i e-bay mi je vratio novac , s tim da sam izgubio deo novca, posto mi je banka racunala dva raclicita kursa prilikom konverzije dinar-funta i onda funta-dinar... Mozda postoji neko vremensko ogranicenje u kom moze da se izvrsi povracaj novca, u mom slucaju to je bilo 8-9 dana
Mislim da je najbolje MM da prvo kontaktira prodavca, pa ako se ne dogovori s njim, tek onda E-bay
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Ni sam ne znam tačno čemu da se nadam...

Što se refund-a tiče, jednom prilikom sam naručio neki pribor i platio preko Pay Pala. Prodavac je neposredno pre slanja ukapirao da nema ono što sam naručio i refundirao mi je kompletan iznos, to sam kasnije bez problema podigao.

Što se ovog slučaja tiče, ako prodavac stavi da ne prima povraćaj robe, zar ga to amnestira odgovornosti u slučaju da nekog prevari ?

On je meni umesto ponudjenog dvodelnog štapa, poslao isti takav trodelni, bez srednjeg dela.
Pošto je teško poverovati da je neko toliko glup, čak i da veze nema sa ribolovom, opravdano sumnjam da sam prevaren.

Od ebay-a sam dobio obaveštenje da će kontaktirati prodavca. U slučaju da se ne javi do 11. 12. treba opet da se obratim E bay-u za pomoć.
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
772
Broj reagovanja
57
Lokacija
Svrljig - Trnava
Mislim da ces situaciju resiti pozitivno po tebe, jedino sto ces napraviti sebi jos dodatnih troskova, barem sto se tice postarine...
A sto se tice prevare, pre je to APP sistem, samo budi uporan i dosadjuj...
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.404
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
MM, jesi li dobio ikakav odgovor od prodavca? Mislim, ne preko resolution center-a, nego direktno? Iskreno mislim a i nadam se da je po sredi greska prodavca a ne namera da te prevari... to prosto nikome ne ide u prilog.
Ako prodavac ne prima prodato nazad, to ga oslobadja odgovornosti da nazad primi samo predmet koji izgleda/radi/itd apsolutno kako je opisan u ponudi... sto svakako nije prilika u tvom slucaju
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Danas sam mu poslao poruku ali odgovora za sada nema.

Ostavljam malu mogućnost da je ipak greška prodavca u pitanju.

Ipak, priznaćeš, potrebno je biti baš jako neodgovoran i nepažljiv pa prodati dva dela od trodelnog štapa kao potpuno ispravan dvodelni.  :doh:

Mislim da bi čak i čovek koji nikada nije pecao ukapirao da dva dela nemaju ni približnu dužinu štapa koju je on naveo, da se štap ne može sastaviti i
da ako u originalnim gaćama od štapa jedan odeljak stoji prazan, nešto nije baš kako treba.

 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.404
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Sve to stoji sto kazes, ali mi zaista nema logike da ti posalje namerno stap bez dela... Naravno, svasta se desava, raznoraznih ljudi ima, ali ako uzmemo u obzir da je na eBay-u 16 godina sa perfektnim feedback-om (a vidjao sam da ljudi daju negativne ocene za najmanju zamislivu sitnicu cak i posle refundiranja uplate) jedino sto mi se namece kao odgovor je prosto, greska... posebno ako je prodavac pravno lice
Nadam se da ces dobiti odgovor brzo, dogovor sa prodavcem je ubedljivo najbolje resenje
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
905
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Hm, nisam znao to za refundiranje novca, nisam imao takvu situaciju, ali dobro je znati.  :tbumb:

Ali sam imao drugu situaciju koja bi mozda MM-u pomogla.

Sad ima vec tome i par godina... Narucim varalicu, platim, prodavac posalje. Nema je da stize ni posle 35-40 dana.
Posaljem mu poruku, a on mi kaze kako je ranije slao pakete koji putuju i po 2 meseca do krajnje destinacije.
Tu sam napravio gresku jer ga nisam pitao "sta ako ne stigne"?  :-X

Prodje 45 dana pre kojih kupac treba da se obrati ebay-u preko resolution centra, ako posiljka nije stigla ili ima bilo kakvih problema, i naravno da me je ovaj posle toga otkacio.
Jednostavno rekao da nisam iskoristio pravo da se zalim, i da on vise s tim nema nista.

Tako da, MM, obrati paznju na taj deo.
Na tvom mestu, ja bih samo prihvatio da prodavac vrati pare, i mozda je sigurnije da to odradis posredstvom ebay-a.
 
Vrh Dno