Jao stukama! Ali stvarno, ne zezam se.

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ja sam se uverio da štuka kada oće da uzme uzme celog strimera ako može da ga proguta, sve ovisi o veličini štuke. Možda je u pitanju samo način povlačenja. Ja uglavnom lovim štuke na kratkovrate udice i sa njima nisam imao ni promašaja ni otpadanja.
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Ne verujem da je u pitanju način povlačenja.
Znam da nema ni mnogo veze sa dužinom udice, ona kad 'oće - zakiva.
Nije bila ni mala, doduše nije bila ni velika, možda u meri.
Gurgler stoji i ona cela iskoči iz vode i napadne, vidim i otvorena usta, ali kao da u poslednjoj fazi napada, kad treba samo da zaklopi usta - odustane.
Samo prođe pored njega. I to silovito - kao da samo uvežbava napad. Nemam čak ni razloga da lupam kontru.
Ulovio sam ko zna koliko štuka, nije mi prvi put da lovim, znam kako se ponaša i kako napada, ali ovo....
nije mi se dešavalo do sada. 
:doh:Možda se radovala samo što nas vidi. :D
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Rancic je napisao(la):
...Gurgler stoji i ona cela iskoči iz vode i napadne, vidim i otvorena usta, ali kao da u poslednjoj fazi napada, kad treba samo da zaklopi usta - odustane.
...

Pobogu Rančiću gde ćeš veće sreće od ovoga :) Ma ne mora ni da se zakači...
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
I ja sam doživljavao isto ,podigne se i kao da ga malo okrzne i odustane ...e onda sam posle nekoliko takvih situacija promenio taktiku i ostavio poppera da stoji u mestu posle bezuspešnog napada mesto da nastavim da vučem dalje i gle čuda dok stoji u mestu posle par sekundi ....BUM ! i silovito potapanje ...
 

Rancic

Hero member
Učlanjen(a)
26.09.2008.
Poruke
1.165
Broj reagovanja
0
Milanče je napisao(la):
Rancic je napisao(la):
...Gurgler stoji i ona cela iskoči iz vode i napadne, vidim i otvorena usta, ali kao da u poslednjoj fazi napada, kad treba samo da zaklopi usta - odustane.
...

Pobogu Rančiću gde ćeš veće sreće od ovoga :) Ma ne mora ni da se zakači...

Jeste lepo za gledanje, adrenalin skače i misliš sa'će - ono MOŠA.  :doh::hammer:
Prezupčim sav.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Šone je napisao(la):
I ja sam doživljavao isto ,podigne se i kao da ga malo okrzne i odustane ...e onda sam posle nekoliko takvih situacija promenio taktiku i ostavio poppera da stoji u mestu posle bezuspešnog napada mesto da nastavim da vučem dalje i gle čuda dok stoji u mestu posle par sekundi ....BUM ! i silovito potapanje ...
:tbumb:
upravo to sam hteo reči, vođenje...kod površinaca je to najbolja tehnika skoro na svim vodama i kod mnogih grabežljivih riba, kada miruje lupi....ker dok se kreće ona to vidi i prati a ponekada i napadne, ali kada posle kretanja se zaustavi i malo miruje onda to imitira najlakši plen koji je teško promašiti  ;) 
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Jes da nije od učkura al može da prođe
 

Prilozi

  • IMG_2510.jpg
    IMG_2510.jpg
    171,2 KB · Pregleda: 236

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
  Ovaj crveno-sartre je odlican za prolece  :tbumb:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Markoviću fin ti taj crvenko ,jesi mu testirao rad sa tom cuclom ?
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
  Odlican strimer Markovicu, samo jos Mlava da se sredi i ..........  :eek: :eek: :eek:
 
Vrh Dno