Jao stukama! Ali stvarno, ne zezam se.

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
100ka je napisao(la):
Mix nemoj da praviš toliku famu oko strimera, dobar strimer se jednostavno pravi i dobro radi. Sve ostalo je nebitno.

Nisam Mix, ali da se umešam - ima nekih osobina strimera o kojima ne vodimo računa sve dok ne dođemo na vodu i ne pokušamo da lovimo na njih!!! I onda nam svane da je naša svetleće-očaravajuće-supersexy-čudovište usvari teško s..nje i neupotrebljivo!!!

1. Težina - nemoguće zabaciti i bez kvašenja!!!  :)
2. Da li upijaju vodu i da li je tu vodu lako otresti - služe za jedan zabac, posle toga moraju na sušenje i prvi servis :)
3. Balans - imaju težnju da idu naopačke ili ispod dna, prevrću se, rotiraju oko svoj ose,...
4. kretanje/mešanje/mrdanje - ili imitiraju ciglu ili...

Za mene je veća umetnost napraviti upotrebljivog povelikog strimera nego nimfu na 18-tici ili majsku na 6-tici sa sve padobranima umesto krila :eek:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
100ka je napisao(la):
Mix nemoj da praviš toliku famu oko strimera, dobar strimer se jednostavno pravi i dobro radi. Sve ostalo je nebitno.
Dobro je da te nisam uplašio i da si tako siguran u nešto što verovatno još nisi iskusio. Treba biti svestan da postoje dobri i loši strimeri, a da bi ih razlikovao moraš da probaš. Nemoj mene da slušaš. Milanče takođe ispisuje mudrosti, ali nemoj ni njega da poslušaš. Idi, 100ko, na neki rukavac pa sam isprobavaj. Tada ćeš otkriti ovo o čemu ti mi pišemu, pa ćeš misliti da si uhvatio... za... U tome i jeste čar mušičarenja. Kada bi se naš sport učio tako što ti neko daje instrukcije baš za svaki detalj, samo debili bi se laćali mušičarskog pribora.
Jednom rečju, dobro je što nam ne veruješ i što misliš da znaš "znanje".
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Dobro je da si se umešao Milanče :tbumb: nisam baš sve aspekte sagledao najbolje :doh:
Randjo bre nisam ja nikda ni reko ni pomislio da znam "znanje" barem kada govorimo o ovoj oblasti, samo idem nekom logikom, snimam ko šta kako radi. Naravno da se najbolje uči na sopstvenim greškama i koliko god da pročitam, čujem i vidim nekih pametnih saveta i koječega još, tek kad budem zas*ao jedno par desetina strimera (do sad ih imam uradjenih možda 10-ak) moćiću da ih radim da budu tačno kako treba iz cuga.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovo je miks crvenog flashaboua, bisernog crystal flasha i crnog syntetic haira. Ova crna veštačka dlaka je ono što čini ovaj strimer tamnim i pogodnim za mušičarenje pastrmke i dnevni lov štuke. Opasan rad i opasno, tamno  fleširanje. Ovaj "NEGRO" pomaže kada riba neće da napadne svetle i previše sjajne strimere, a "traži" flash.
main.php

Treba obratiti pažnju i na čupavost i skrivenost udice u gomili materijala, što će odstraniti nepoželjno zavrtanje repa strimera pod luk udice, a donekle otkloniti i kačenje po travčicama.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Moja kutija sa strimerima za stuku,juce mi za malo nije upala u vodu na mestu gde je nukad ne bih dohvatio.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Samo slika
 

Prilozi

  • apnula ga.jpg
    apnula ga.jpg
    48,4 KB · Pregleda: 272

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovaj strimer će da napravi dar-mar ;). Ne treba da bude ni veći, ni manji. Ovo je idealna veličina strimera za aftma #6 i štukice do 4 kg. Oko 10 cm - "puna kapa".
Na njemu je sve veštačko. Syntetic hair, crystal flash i konac od kevlara. Štuke mogu da ga žvaću do mile volje, neće ga uništiti, već samo još lepše očešljati.

Kad će te štukice, a? 1.I 2009. je loš datum za mušičarenje. Sve se zaledilo :'(.
 

Prilozi

  • Pearl Pike Streamer.jpg
    Pearl Pike Streamer.jpg
    65,3 KB · Pregleda: 276

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Lepo strimerče Mix. Još idealnije bi bilo navezati ga na udicu krčeg vrata a šireg luka čije ubodni vrh udice rahlo uvijen prema vratu udice. To mislim zbog sigurnijeg ubadanja i vrlo male mogučnosti otpadanja.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
sebastian je napisao(la):
Lepo strimerče Mix. Još idealnije bi bilo navezati ga na udicu krčeg vrata a šireg luka čije ubodni vrh udice rahlo uvijen prema vratu udice. To mislim zbog sigurnijeg ubadanja i vrlo male mogučnosti otpadanja.

  Sebastiane, napiši još nešto o toj teoriji. Probao sam kratke udice, ali moja iskustva sa štukama su bolja sa duguljastim udicama. Ipak, poneka mi se otkači, a voleo bih da imam 100% sigurnosti u tome.
  Zainteresovao si me. Daj malo opširnije. Pažljivo ću pročitati ;).
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Dok sam ovo pravio, mislio sam na jednu "ajkulu" koja mi se juče otkačila. Nisam je mnogo bocnuo, pa će verovatno da zaboravi šta joj se desilo. Sada joj znam adresu, pa će ovaj strimer ovih dana da joj zatalasa površinu iznad same glave.  :naughty:
main.php
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Jos malo pa ce maj mesec i onda cu ja da krenem na stuku...danas sam jedva uocio da se sarance konacno priblizilo obali ali je strašno plašljiv a voda mutna...to mi je sada posebno veliki izazov. Sada mu treba prezentirati muvu tako da mu dodje pod nos a da se ne poplasi. Bez camca mu necu moci jos neko vreme prici jer je u nekim krošnjama gde se sa obale (strme obrasle obale) ne da zabacivati musicarskim priborom. Mozda sledece nedelje krenem i ja samo da ne bude nevremena, kise i vetra,  jer po tim uvetima meni se ne da u camac.
Za samu štuku sam i više nego spreman kojekakvim strimerima. Ove godine bi želio da dobijem neku veču od prošlogodišnje i još kada bi ju mazno nekakvim poperom  ::)
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ili ovo nije ta štuka ili sam je preuveličao nazvavši je "ajkula". Nema veze, sve što je preko 1 kg je super na atma #5. ;)

86ftaftma5pike.jpg
 
Vrh Dno