Jezero "Joca", Ečka

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
to je istina da mesta ne treba forsirati duže od 15tak-20tak minuta ali valja se vratiti kroz sat dva na mesta gde bi ona mogla da bude...mesta kao što su bare jesu zaista nepredvidljive i tu štuka zna da bude i na samom dnu ako je dubina max 2m i iz nikakvog posebnog zaklona vreba sloj iznad sebe...u pauzama nije loše ni loviti kao panulom ali sa povremenim dodavanjem akcije strimeru...za to je dobro da su dvojica u čamcu ako čamac nije na motor tako da jedan vesla drugi ima kontrolu na strimerom i njegovim radom a može te probati i panulovanje strimerom.
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Otkud znam da je pekar na  ovom forumu, doduse nije ni Dane .
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Nije na fly, al je sa šarama kakve ima 1 od 1000 štuka, pa bi bilo greota od Boga ne okačiti sliku ove "Jocine" štuke!

Najlepši štukac koga ja ikad videh. Najlepša riba koju upecah za 20 godina lomatanja uz vode:

tigerBez.jpg


Horizontalne pruge, ponegde mramoraste ko kod glavatice. Ma jednom lepa riba!

Nismo merili ni dužinu, a kamo li težinu, već ga brže-bolje bućnuli nazad.

tigrePlivaj.jpg


E kad ovo upecam na muvu, kačim štap o klin i počinjem profesionalno da se bavim golfom!  :lol:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Prelepa riba,šteta što nije na mušičarac udarila!
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Pošto je neka akcija tj cena dnevne dozvole na Joci od danas smanjena na 1500 din ,moram da odem da ih napipam ovih dana na strimere ,taman počinje i malo lepše vreme ...  ako Bog da biće izveštaja..
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
da li je to možda to ili jedno od ovih jezera sa gornje strane?
 

Prilozi

  • belo blato.jpg
    belo blato.jpg
    129,8 KB · Pregleda: 1.423

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Jezero mada bi ga ja pre okarakterisao kao barski ekosistem se nalazi jedno 7-8 km od asfaltiranog puta iz sela Belo Blato inače u belom Blatu ima par tabli koje pokazuju smer ka Joci ali koje nije baš lako videti kada se dolazi po mraku,kad se sidje sa asfalta ide se nekim blatnjavim putem izmedju nekog kanala i neke veće vode ,mislim da je Joca zadnje jezero u sklopu Ečke . Ekoljuba je tamo stalan možda bi bolje mogao da pomogne u orjentaciji...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ekoljuba mi je več dao potrebne informacije pa bi se snašao kada bi došao do sela Belo Blato a ovo gore sam dao sat. sliku iz čiste znatiželje da vidim koje je to jezero iz ptičije perspektive. Tako da ako sledeče godine opet odem do srbije nema šanse da se gnjavim po okolnim vodama opustošenim mrežama i koječime...Obići ću Jocu, opet Dunav i Tamiš

Familiji sam več da potrebne informacije tako da če oni več pre mene u "izvidnicu"  :) Bojim se samo da se ne navuku previše  :D jer u njihovj okolici je katastrofa, ribokradice rade čuda a ovi moji i još neki se bore protiv toga kako mogu i umeju...več nekoliko mreža su uništili ali izgleda da lopovi imaju mreže na tone.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
joca.jpg


Jezoro "Joca" je čitav kompleks koji se nalazi u levoj polovini slike, levo od od ovog puta što ide pod uglom od 45 stepeni u pravcu severozapad-jugoistok.

Ovo "tamno plavo, sa malo belog"  :blush:  malo dole levo od sredine slike, je deo gde većina peca, a to je možda nekih 10-20% ukupne površine. Ostalo je netaknuta priroda gde ribe nikada nisu videle ni čoveka, ni udicu! Tu plivaju štuke od 5-15 kg, a možda i poneka veća.  :)

Plus grgeči i crvenpreko od kilo, babuške od 2 kila, ogromni šarani... I sve to se samo izrodilo u toj vodi, tj nije poribljavano. A tek kad vidite svu tu ogromu površinu shvatite kolko je iluzorno tamo sipati ribe, jer kolko god sipali, to ne može biti ni 1 % ukupne populacije.

Ono što je fascinantno je to što su ogromne površine pod trskom koja raste iz vode, a dubina oko 1 m. Bukvalno ima delova dugih kilometar i širokih 300-400 m. Ovde najnormalnije žive ribe, jer trska nije previše gusta. Plus ima rupa u toj trski, širokih 5, 10, 20 m, dokle se nikako ne može stići osim možda helikopterom. Tu se sada u jesen, kad štukama krče creva, skriva sitna bela riba, a za njima ide i štuka. Tako da praktično imamo čitave ekosisteme gde riba nikako ne može da vidi čoveka. Meni ovo zvuči sjajno!  :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
lele batooooo....ogromna površina...ja moram to da posetim, pa još ako je tako kako kažeš o mestima gde još mnogi nisu ni pecali, ta misao me potpuno izluđuje ::) :drool: :drool: :drool: :drool: :drool: :drool:

A kakvo je stanje sa onim gore jezerima "Koča jezero" i "Belo jezero"?

 
Vrh Dno