Jezero "Joca", Ečka

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Da sigurno bi cucla doprinela atraktivnosti strimera! Mada veliki 15-20cm dugacki dajveri sa zonker trakicama stvarno prave veliku vibraciju!!!
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
U svakom slucaju vredi je juriti na fly jer stvarno postoje velike sanse da se upeca ono prava od metar a ni one standardne od 2-4kg nisu za bacanje!!!  8)
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
zvezdan je napisao(la):
Ok,ovo za brzinu pretraživanja terena i daljinu zabačaja jeste ogromna prednost varalice u odnosu na strimer.Zato bih ja stavio cuclu.Ipak strimer sa takvim dodatkom ima više šansi na tako velikoj vodi!
Izgleda je strimer na Joci mala beba u odnosu na varalicu i zato logično - mora cucla!  :hammer:
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Mene Joca podseća na terene iz filmova o ribolovu štuke po Švedskoj ..a što se tiče Varalica tj Jerk vs Fly ..

ZNA SE  :tbumb:  !!!!!  :D

Početak
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bx-lhy6JCqk[/youtube]

kraj

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZBHhQUbkdhI[/youtube]
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Na svim filmovima koje gledamo po forumima, ljudi u dalekom svetu razvaljuju štuketine po raznim nedođijama!To su prebogate vode i nisu previše napadnute.Moguće je da Joca još nije na tom stupnju po bogatstvu štukom,što ne znači da neće biti ako se dosadašnja praksa i pristup nastave.Kad se štuka zapati kao što i treba da je bude na takvoj vodi,verujem da mušičari neće mnogo zaostajati u odnosu na varaličare!Prisetimo se onih kadrova kada likovi treskaju štuketine preko deset kila na pet-šest metara od sebe!To je ideal!
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Zvezdane  :respect:

Ja ipak mislim da je najveći problem sam pristup ,Voda na Joci je veoma bistra i poprilično plitka  takodje čamci na Joci su prilično nestabilni i po mirnom danu bez vetra svaku vibraciju od čamca ribe veoma osećaju  u plitkoj vodi ,mi mušičari pak moramo makar tri puta da zamahnemo da bi poslali strimer na pristojniju udaljenost što pravi dodatne nepotrebne vibracije čamca ,dok varaličari stoje i iz jednog laganog zamaha varalicu izbacuju na 50 m i naravno štuka a pogotovo krupna mama će pre da uzme tu prevaru jer ništa ne sumnja i ne oseća se ugroženo .Znači pravilan pristup po meni  bi bio ovakav ako već nemamo ovakva visoka ,stabilna plovila kao na videu .
.Otići tj izabrati dan kada duva makar lagani vetar ,barem da pravi one lagane talasiće po površini vode.
.Prikrasti se laganim veslanjem ili elektro motorom bez prevelike buke trsci
.Bacati tik uz samu trsku koliko god dalje možeš ispred sebe sa pramca
.veliki Zonker u bojama Fluoro zelena,Crvena,Jako žuta ,vodjenje sa propadanjem i dizanjem skoro do površine kao i povremeno menjanje ritma vodjenja strimera ..


 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Bistra i plitka voda su faktori koji su možda i povoljniji za mušičare!Ipak,sve ovo što navodiš,loši čamci,neophodna prilična daljina zabačaja,idu na ruku varaličarima!Mislim da će to jezero procvetati u budućnosti!Ako čovek koji je preuzeo na sebe ovaj posao uvidi koje se mogućnosti pružaju,ipak 25 evra po čoveku za nas i nije mala para,i pristupi ozbiljno upravljanju ovim sistemom voda,Joca može postati opaka voda u regionu!
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Šone je napisao(la):
Zvezdane  :respect:

Ja ipak mislim da je najveći problem sam pristup ,Voda na Joci je veoma bistra i poprilično plitka  takodje čamci na Joci su prilično nestabilni i po mirnom danu bez vetra svaku vibraciju od čamca ribe veoma osećaju  u plitkoj vodi ,mi mušičari pak moramo makar tri puta da zamahnemo da bi poslali strimer na pristojniju udaljenost što pravi dodatne nepotrebne vibracije čamca ,dok varaličari stoje i iz jednog laganog zamaha varalicu izbacuju na 50 m i naravno štuka a pogotovo krupna mama će pre da uzme tu prevaru jer ništa ne sumnja i ne oseća se ugroženo .Znači pravilan pristup po meni  bi bio ovakav ako već nemamo ovakva visoka ,stabilna plovila kao na videu .
.Otići tj izabrati dan kada duva makar lagani vetar ,barem da pravi one lagane talasiće po površini vode.
.Prikrasti se laganim veslanjem ili elektro motorom bez prevelike buke trsci
.Bacati tik uz samu trsku koliko god dalje možeš ispred sebe sa pramca
.veliki Zonker u bojama Fluoro zelena,Crvena,Jako žuta ,vodjenje sa propadanjem i dizanjem skoro do površine kao i povremeno menjanje ritma vodjenja strimera ..

Ja i dalje stojim pri mojoj teoriji da je varalica na ovoj vodi efikasnija samo iz razloga sto se preceslja najmanje 5-6 puta vise terena, nego sto se to radi musicarcem. Shone mozda i tvoja teorija ima smisla videcemo. Pricao sam sa Drgojlovicem(bio je na Joci) i on je dosao do istog zakljucka. Jednostavno riba je rastrkana bez nekog pravila, to su sve krupne ribe koje su teritorijalne i nije prevelika gustina populacije, jezero je ogromno i riba moze biti bilo gde.

Mislim da ce fly doci do izrazaja u situaciji kada se stuke nabiju u tezak plicak trsku i krs gde si sa strimerima u velikoj prednosti i u situaciji kada stuke pocnu da zaziru od varalice jer se svakodnevno bombarduju istima a prema strimerima ce biti manje podozrive jer ih daleko redje vidjaju. 
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
zvezdan je napisao(la):
Bistra i plitka voda su faktori koji su možda i povoljniji za mušičare!Ipak,sve ovo što navodiš,loši čamci,neophodna prilična daljina zabačaja,idu na ruku varaličarima!Mislim da će to jezero procvetati u budućnosti!Ako čovek koji je preuzeo na sebe ovaj posao uvidi koje se mogućnosti pružaju,ipak 25 evra po čoveku za nas i nije mala para,i pristupi ozbiljno upravljanju ovim sistemom voda,Joca može postati opaka voda u regionu!

Cena radnim danima je spustena na 1500 din! Mislim da je gazda pristupio ovom poslu maksimalno ozbiljno i da je ova voda vec top destinacija u Srbiji a i sire. Drago mi je da postoji ovakva voda koja treba da sluzi kao primer kako trebaju da izgledaju ostale "stucije" vode i kako izgleda prirodna ne narusena populacija stuka!!!!
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Provalio sam šta vole štuke na Joci  :)

jocatukaodoko3kgpobegul.jpg
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Jebem ti prehladu danas bi bio na Joci!
I sta vole stuke?
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Šta vole štuke ?
Vole mene da ebu u mozak  :doh:

Čim sam došao ujutro posle par zabačaja dobijam ovu lepu ,cirka oko 3 kg na onaj moj DickHead u žutoj boji ,pogledajte samo to ozareno lice ,posle borbice i vrtenja oko čamca ,lepotica odluči da mi prodje ispod čamca i da mi obmotava strunu oko kanapa od sidra ,medjutim i tu se ja snadjoh pa potopi štap u vodu i nekako je raspetlja ,kada se već nadzirao kraj i kad sam je uhvatio rukom ona zadnjim atomima snage pljesnu repčinom još 2 ,3 puta i otkači se sa strimera .. :'( eto ...izmalerisala mi je dan i do kraja nisam imao više ništa ,doduše propustio sam opštepoznati večernji cug na Joci zbog nekih privatnih problema...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:D  ma bit če njih još šone, to je bebica kakvih tamo ima (po informacijama) ne sekiraj se, dolazit če i maimce...ako imaš te udice sa dugim vratom udari im dve do tri rezervne kontre da se udica što sigurnije zakači...ja sam zbog jedne jedine kontre i udicom dugog vrata izgubio štuku od metar + nakon 5minute borbe, samo ga je pljunula meni na očigled i skoro pod nogama...a da sam imao meredov tada i da sam je bliže privukao izvadio bih je ali nema veze...idemo dalje ;)
 
Vrh Dno