Jezero "Joca", Ečka

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Ja se Ponadao to bio pa osvezavas temu...StvArno zar Niko he musicari po joci....
 

Nenad Bugarcic

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2012.
Poruke
164
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Jos uvek slabo radi! Najbolji varalicari uspevaju prevariti tek po 4-5kom za ceo dan ribolova.. Njih pominjem jel dosta vise terena pretraze nego musicarskim priborom!
Stuke su u priobalju i bas su u gustoj travi i skoro da je nemoguce prevariti je na otvorenom! Ima izuzetaka ali jako retko!
Po meni treba sacekati jos bar 15ak dana...



Tapatalk
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
jos uvek je vreme toplo za uspesniji lov stuke na strimera...dok ne udare prvi jutarnji mrazevi i bela riba se ne ukrtozi nemoze se odredjivati vremenski rok za stuku,a ovakvo proletno vreme moze da potraje i do polovine novembra da ne kazem i duze usled ovih klimatskih promena.znaci,jedino i osnovno merilo je...prvi dani sa jutarnjim mrazevima.
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Nenad Bugarcic je napisao(la):
Jos uvek slabo radi! Najbolji varalicari uspevaju prevariti tek po 4-5kom za ceo dan ribolova.. Njih pominjem jel dosta vise terena pretraze nego musicarskim priborom!Stuke su u priobalju i bas su u gustoj travi i skoro da je nemoguce prevariti je na otvorenom! Ima izuzetaka ali jako retko!
Po meni treba sacekati jos bar 15ak dana...

Alo?! Stuke su u priobalju (1). U gustoj travi (2).
Dobro zapazanje. Pa to je jedno od dva najbolja razdoblja za musicarski stukolov u godini.
Zamisli cesko strimeriranje. Tamo gdje ni jedna varalica ne moze. A ti mozes. Potrudi se samo pola sata...
Ako si dobro zamislio, to bi trebalo biti vise stuka nego sto svi varalicari mogu uloviti taj dan, na toj vodi,u tom razdoblju.
A kad izadju iz trave tu si onda u losijem polozaju spram onih koji pretrazuju teren.
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
alp je napisao(la):
Alo?! Stuke su u priobalju (1). U gustoj travi (2).
Dobro zapazanje. Pa to je jedno od dva najbolja razdoblja za musicarski stukolov u godini.
Zamisli cesko strimeriranje. Tamo gdje ni jedna varalica ne moze. A ti mozes. Potrudi se samo pola sata...
Ako si dobro zamislio, to bi trebalo biti vise stuka nego sto svi varalicari mogu uloviti taj dan, na toj vodi,u tom razdoblju.
A kad izadju iz trave tu si onda u losijem polozaju spram onih koji pretrazuju teren.
kako se to ovde u Vosi stukaroskim zargonom kaze, dok ne udari mraz i "mamak  ne legne" nema ni pravog stukolova.vojvodjanske vode su po tom pitanju posebne i podredjene tom pravilu jer obiluju velikim kolicinama ribe kojom se stuka hrani u priobalju,travi i trsci i sve dok je voda puna mamka nema te varalice niti strimera za kojim ce ona poludeti.

Sent from my HTC Desire X now Free

 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
tako sam i ja mislio dok sam varalicario stuku,da nema stukolova pre prvog mraza.....veliiikaaaaa greska,najvece stuke su padale kod mene i padaju u ovom periodu...cujem danas da cepaju velike od 3-6kg.....sto me itekako raduje :yeswink:
 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Vidim da je rapsrava u toku :)

Jeste da je na spin ali sam stavio da vidite gdje je momak peca ali bas peca :yeswink:

I ne vidim arzlog zasto se sada ne bi moglo na strimer bas na ovom mjestu uhvatiti stuka ?!

Snimak je od prije 7 Dana!
http://www.youtube.com/watch?v=t7VCHpuneZQ&feature=youtu.be
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
mene interesuje cime je sniman video,,,inace doooobar nema veze sto je spin.....
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
gegula je napisao(la):
tako sam i ja mislio dok sam varalicario stuku,da nema stukolova pre prvog mraza.....veliiikaaaaa greska,najvece stuke su padale kod mene i padaju u ovom periodu...cujem danas da cepaju velike od 3-6kg.....sto me itekako raduje :yeswink:
pre nego sto napises velika greska,navedi koja je to i kakva voda kod tebe...ovo sto sam napisao,ne uzimaj u bukvalnom smislu,to ne znaci da pre mrazeva ne mozes uhvatiti stuku,vec se odnosi na daleko bolji stukolov kada mrazevi krenu i mamak nestane,a ovo ti govorim iz dugogodisnjeg iskustva provedenog u ribololovu na stuku na vecini voda na kojima boravim od oktobra pa dok vodu neokuje led,pa cak i posle toga.
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
KLENAROS je napisao(la):
Vidim da je rapsrava u toku :)

Jeste da je na spin ali sam stavio da vidite gdje je momak peca ali bas peca :yeswink:

I ne vidim arzlog zasto se sada ne bi moglo na strimer bas na ovom mjestu uhvatiti stuka ?!

Snimak je od prije 7 Dana!
http://www.youtube.com/watch?v=t7VCHpuneZQ&feature=youtu.be
i za tebe je isti odgovor kao i geguli,ne budi bukvalista,odnosi se na uspesniji i daleko produktivniji ribolov stuke nakon prvih mrazeva.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
Kod mene se radi o bari zasavici a bogami I savi...posle mrazeva ima stuke daleko od toga ali se bolje lovi pred mrazeve..
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
gegula je napisao(la):
Kod mene se radi o bari zasavici a bogami I savi...posle mrazeva ima stuke daleko od toga ali se bolje lovi pred mrazeve..
u zasavici stanuju male stuke za razliku od stuka kakve ja lovim,to je neozbiljna voda po pitanju stuka.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
pa daj da vidimo te stuke 6+ kg sto ih lovis i slike vode.....
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
gegula je napisao(la):
pa daj da vidimo te stuke 6+ kg sto ih lovis i slike vode.....
u zasavici nema stuke vece od 2 kg,a i ta je retka vrsta tamo.kada kazem zasavica,mislim na mangulice,podolsko govece i mleko magarice  :hammer:,na stuku ni ne pomisljam.
 

schok

Senior member
Učlanjen(a)
19.12.2011.
Poruke
322
Broj reagovanja
0
schok je napisao(la):
u zasavici nema stuke vece od 2 kg,a i ta je retka vrsta tamo((cak redja i od same Umbre krameri-da budem jos koncizniji))kada kazem zasavica,mislim na mangulice,podolsko govece i mleko magarice  :hammer:,na stuku ni ne pomisljam.
 
Vrh Dno