Južna Morava

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
J.Morava je meni naj bliza voda (ako izuzmemo Nisavu ispod Medosevca koja je katastrofa  :puke:)
za ribolov i skoro svaki moj izlazak je upravo na njoj.
Reka je fenomenalna i bogata ribom,desavalo se da je voda nekad toliko bistra da je lagano podsecala na Drinu,ali to je retko... :(...obicno je obojena u neku braon nijansu zbog odpadnih voda G.Hana...
Klena ima u izobilju i to krupnog,ali je malo teze naci ga zbog velicine reke.
U necijem postu sam video da temp. vode poredi sa banjom i to je tacno...nema da bole kolena,zglobovi...lepota.
Samo musicarenje na njoj mogu da definisem kao relaksirajuce ...nema probijanja kroz trnje,siroka je,ima lepih dugackih preliva,ima ribe,sve u svemu lep ugodjaj...
svakom bi je preporucio za musicarenje  :tbumb:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
utisak jedino boja kvari,posto volim lepe i bistre reke
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
oholi je napisao(la):
utisak jedino boja kvari,posto volim lepe i bistre reke

Apsolutno tacno! Siguran sam da bi u suprotnom bila nezaobilazna reka svih musicara koji joj zive u blizini.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Evo slikice sa musicarenje na J.Moravi gde su se Fox i Terza OBEZGLAVILI od pecanja.. :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
 

Prilozi

  • Terzin klen....jpg
    Terzin klen....jpg
    248,3 KB · Pregleda: 766
  • Fox vitla.jpg
    Fox vitla.jpg
    195,1 KB · Pregleda: 685

dare

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
185
Broj reagovanja
0
Lokacija
Prokuplje
Znaci zato tebe Terzo nema u Prokuplju na Toplici,sad mi je jasno  :blush: :blush: :blush: :blush: :blush:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Par dana ne izbijam iz ove reke. Najcudnije je sto tek ovih dana ima odlicnu boju tj nema vise onu ruznu boju. ribe su aktivne ali i treba muke da se prevari bucov, stuka koja tek sada krece a zbog bistrine vode siguran ulov omogucava veoma aktrivan klen. Potezi koje sam obilazio su izmedju novog mosta u Lalincu i mosta u selu Mramor. odoh i sada a i sutra cu.  :-[
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Potpuno te razumem Djole zasto ne izbijas iz Morave.
Sledeci put idi iz medjuravacke strane i spusti se jedno 2-3 km. nize da vidis kakve barabe dole izlaze na musicu,a da ne spominjem terene oko Vitkovca,Cerovo,Braljina e dole kad ga zakucas milina a i voda nimalo a i sam teren nmalo ne podseca na Moravu.
--O Cicevcu necu ni da govorim kao ribnjak u odnosu na ostala mesta.... :yeswink: :yeswink: :yeswink: :yeswink: :yeswink: :yeswink: :yeswink:
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Kad ovako izgleda J.Morava i kad ovako dobro radi klen, ne cudi sto su svi Niski musicari na njoj.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Evo slike od juče.
 

Prilozi

  • Juzna Morava.jpg
    Juzna Morava.jpg
    92,2 KB · Pregleda: 1.815

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Par slika od pre par dana kada je bila iizuzetno bistra "za sam pojam JM".

 

Prilozi

  • 5.jpg
    5.jpg
    109,3 KB · Pregleda: 515
  • 6.jpg
    6.jpg
    198,6 KB · Pregleda: 651
  • 7.jpg
    7.jpg
    214,3 KB · Pregleda: 732
  • 8.jpg
    8.jpg
    254,5 KB · Pregleda: 1.668
  • 9.jpg
    9.jpg
    326,8 KB · Pregleda: 621

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Hidrocentrale su počele da rade svaki dan, a i malčice se muti iz gornjeg toka. :( Došao je kraj njenoj bistrini za ovu godinu.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Evo jos malo pa godinu dana kako niko nije napisao nista o ovojo reci i svemu ostalom.  :mad:

Prosle nedelje sam dva puta posetio J Moravu u potezu s Lalinac kod novog mosta koji se pravi i to u periodu od 10.00 do predvece.

Tokom oba dana vodostaj je bio visok i reka blago zamucena (verovatno od bagera koji rade iskope sljunka). Vreme suncano i bez vetra. Bucov, som, klen po koja stukica aktivni neprekidno tkom celog dana do negde oko 16.00, 16.30
Onda se reka pretvara u staklo i tako sve do veceri. Izdvajam da je oba dana odlicno radio grgec. Slaba posecenost je bila tih dana (verovatno jer su bili radni dani. Pribor i ostalo sto sam koristio :-X ( nista sto je vezano sa musicarenjem tako da nije ni bitno

DANAS SAM MUSICARIO u potezu ispod sela Mramor i klanice. Prvo sto sam uocio od znakova na vodi je bio TERZA  :D posle dobar dan dovidjenja on kuci ja nastavio tj poceo pecanje oko 18.00. Usput sam sreo jos jednog musicara koji je zavrsio pecanje i bez ulova, tj riba nece da radi  ??? Moje pecanje je pocelo oko 18.30 Od bucova, soma, stuke ni traga. Sica od klena po sred morave u plicacima do 30 tak santimetara, to sam zaobisao i sacekao prave znakove. Polio vestica na No 16 je standardna muva  sa kojom pocinjem lov klena. Dok sam jos ispitivao mesta presao sam na "gundelja" (barem podseca) No 14 i uhvatio tri klena od oko 30-35 cm i zamennio gundelja sa mravom "mutantom" na No 10 koga je na drugi zabacaj tako neka mrga od klena omasila da moram da se vratim jos koji put. Klen se javljao ispod nadvijenog drveca i po sred morave gde su i bili najkrupniji. Ulovio sam jos kamaru komaraca, sta li im bi? Sve u svemu zansimvo u nekih sat vremena pred sam mrak. Morava je gledano po obali opala ubrzano za nekih 30 tak cm i trenutno je jos jedno 30 tak cm veca od onog njenog pravog letnjeg vodostaja (koji i ne videsmo ove godine  :'( ) Prozirnost ok 50-60 cm.

Predlog: Iskoristite jutarnje casove za ribolov ili predvece na kratak izlet
 

ledukri

Senior member
Učlanjen(a)
02.07.2009.
Poruke
196
Broj reagovanja
0
Da kazem i ja nesto o Juznoj Lepotici. Vranjski ribolovcki kazu " MORAVA si je MORAVA!" Posto sam i ja iz vranja, tamo sam naucio da mashem. Morava kod Vranja pa sve do leskovca, posebno u Grdelickoj klisuri, je druga prica u odnosu na Moravu kod Nisa. tereni su manje pristupacni za zabacivanje, ali ima ogromnih klenova. Tereni kod Priboja Vranjskog, Mominog kamena, ceo potes od Vranja do Hana, od Hana do Dzepa, od Dzepa do grdelice, su savrseni. Da se reka nije toliko zagadjivala, imalo bi i vise ribe. Najvise je zagadjuje Han, i fabrika sokova. Dok je radio, Yumco, je bio nenormalni zagadjivac ove reke. voda je cesto imala cas crvenu, cas crnu, cas plavu boju. Sad je relativno manje zagadjenja. Evo, do pre godinu dana, u tom delu morave nije bilo bucova. Sad ima i vrlo krupnih. Promenila se. Moj stric je na muvu prosle godine izvuko bucova od 4kg. Mada, najvise se musicari klen. Ima grdosija, ali ih seljaci ganjaju rukama, pa za nas ostane vrlo malo. Sve u svemu MORAVA SI JE MORAVA.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Ista meta isto rastojanje, samo jedno par km uzvodno. 17.00 - do mraka. Ali totalno drugaciji pristup. DH stap 10/11 sa predvezom od 4 m, made by Kuzma po mojoj zelji, zahtevu, prohtevu  :blush: mali strimercici beli, zuti na 10, 8. Bucov se retko javljao, klen sporadicno, stuka, som skoro nigde, voda odlicna (vodostaj, prozirnost) par klena izmedju 25-30 cm i na moju radost ali kratku imao sam solidnog bucova na stapu nekih par sekundi koga sam gadjao u vugla na vidjeno jer je par puta kuvao u istu tacku. Stap je opravdao "delimicno" danasnje koriscenje
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Djole je napisao(la):
Ista meta isto rastojanje, samo jedno par km uzvodno. 17.00 - do mraka. Ali totalno drugaciji pristup. DH stap 10/11 sa predvezom od 4 m, made by Kuzma po mojoj zelji, zahtevu, prohtevu  :blush: mali strimercici beli, zuti na 10, 8. Bucov se retko javljao, klen sporadicno, stuka, som skoro nigde, voda odlicna (vodostaj, prozirnost) par klena izmedju 25-30 cm i na moju radost ali kratku imao sam solidnog bucova na stapu nekih par sekundi koga sam gadjao u vugla na vidjeno jer je par puta kuvao u istu tacku. Stap je opravdao "delimicno" danasnje koriscenje
Biće,biće,tek idu meseci za bucova!
 
Vrh Dno