Južna Morava

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Bucov, som i klen aktivni. Voda kad sam dosao i aktivnost riba obecavalo je fin dan medjutim samo jedan sat je bilo dovoljno da se reka pretvori u plivajuce blato.
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Voda odlicna, ribe ima .... izgleda da sam ja problem, poceo sam da musicarim ko sto se ciganin kupa, na 6 meseci  :doh:
 

Terza

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
198
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Konacno i Morava pocela da daje ribu, ko je god u mogucnosti da je poseti, topla preporuka  :tbumb:
 

Prilozi

  • P1040407.JPG
    P1040407.JPG
    184,8 KB · Pregleda: 438
  • P1040408.JPG
    P1040408.JPG
    208,6 KB · Pregleda: 427

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
  Terza je u pravu. Morava se sredila. Bistra je. Vodostaj normalan, nije premala.
\Klenova ima na sve strane. umetnost je samo naci mesto gde nema sitnih komada, a to su obicno mesta sa umerenom dubinom, nikako plica mesta od pola metra, blizu obale obrasle vrbom ili nekim sibljem nadvijenim nad vodu.
pred vece se izvlace na prelive i po sred reke.
Juce popodne sam imao ekstra ribolov.
Obavezno izadjite na vodu
 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Blago vama,kod mene osim bistre vode sve suprotno!  :'(
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Mnogi i ne znaju da J.Morava moze ovako da izgleda...kraj septembra...slike sa nekih 300m toka

13162764.jpg


26051691.jpg


74429951.jpg


80148962.jpg

 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
ja ne znam prvi........sjajna reka a verovatno polu prazna sto se ribe tice,idealna mesta i prelepo izgleda :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb:
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
gegula je napisao(la):
verovatno polu prazna sto se ribe tice
Iznenadio bi se kad bi znao koliko u Moravi riba ima. Ima puno kapitalnih štuka, klenova, bucova i somova. Problem sa Moravom je što je vrlo često mutna tako da je mnogo interesanija ribolovcima koji praktikuju druge tehnike ribolova. Mušičari su ove godine mogli samo nekoliko nedelja krajem leta da pecaju na bistroj J. Moravi. Radovao sam se jeseni i ribolovima na Moravi ali evo... i sad je mutna.

Crni pretpostavljam da je ovo negde pre ušća Nišave?
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Gegula ovo sto ti Laza napisao je amin...J.Morava je bujicava reka i posle jacih kisa zna da se zamuti jer ima i veliki broj reka i potoka koji se ulivaju u nju.Veliku smetnju prave i bageri koji preoravaju reku.Najbolji period je kraj leta i jesen,tad je ujedno i remont,vodostaj je konstantan pa moze da se musicari tokom selog dana.Od Leskovca prema Nisu cesto zna da bude mutna a u Grdelickoj klisuri bude ok.Par puta su se kolege iz Niskog kraja zalile da je voda mutna ali sam ja pecao u Grdelickoj klisuri bez problema.
Fox slikano je kod Predejana,tacnije tacno ispod motela Predejane ima betonski most,odatle pa uzvodno.Ima klena,ima lepih terena...pa do godine...
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
400km daleko od mene :( :( :'( :'(.....mada nikad se ne zna ::) ::)
 

babac

Junior member
Učlanjen(a)
04.03.2009.
Poruke
33
Broj reagovanja
0
Ma prelepa reka, narocito u periodu od pocetka septembra pa dok ne pocnu kise. Tada se vrsi remont na vrlama pa je ujednacenog toka i temperature a i najbistrija je tada. Jos uvek ima dovoljno ribe mada cini mi se svake godine sve manje. Klen do 600-700gr. uopste nije retkost. u sezoni sam svaki drugi ili treci dan bas na ovim terenima sa slika koje je postavio crni i desavalo mi se da naidjem na mesta gde se dno reke bukvalno ne vidi od riba. To je neverovatna kolicina mrene, skobalja, klenova....Zbog toga sam se i navuko na nimfarenje mrene-neverovatan osecaj.
 
Vrh Dno