Južna Morava

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
pa baki daj slike da vidimo taj moravski bonefish...
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
babac je napisao(la):
Zbog toga sam se i navuko na nimfarenje mrene-neverovatan osecaj.
Mrene na Fly! :respect1:

Može li koja reč više? Ja bih rado da ih nimfarim na terenima oko Niša, ali me odvraća uvek blago mutnjikava boja Južne Morave... Nekako se sve plašim da mrena neće lako uočiti nimfu...

Koliko često ih hvataš? Jel udari tu i tamo poneka, ili je to pravi lov, tipa bar 2-3 dnevno? Kolika je prsečna lovna težina? Ja bih rado lovio i mrenice od 100-200 g na Fly, ne trebaju mi, bar za početak, velike ribe.
 

babac

Junior member
Učlanjen(a)
04.03.2009.
Poruke
33
Broj reagovanja
0
Na zalost nemam slike jer u ribolov ne nosim ni telefon a kamo li aparat. Meni je musicarenje mrene olaksano iskustvom koje imam u pecanju te vrste na druge nacine ribolova. Pecao sam ih i na feeder i na plovak tako da vrlo dobro znam mesta na kojima ima krupnih mrena, period godine kada najbolje rade i td. Najbolje je otici na neko provereno mesto gde znate da ih ima  u periodu od pocetka ili sredine avgusta pa nadalje. Mozete koristiti bilo koje nimfe bitno je samo da su dosta teske, kada su vode vece i blago zamucene koristite mesingane glave. Ja obavezno koristim i indikator jer bez njega je jako tesko spustiti nimfu tamo gde treba a i mnogo olaksava vodjenje celog sistema. Najcesce hvatam preimerke oko 200-300gr. mada ne retko se javljaju i vece, ali mrene preko kilograma su prava retkost. Desavalo mi se  da za jedno popodne uhvatim i preko 10-15 komada ali vrlo retko. Na mestima gde je voda sporija bacam uzvodno pod uglom od 45 stepeni a u jakim brzacima koristim cesku tehniku mada malo dalje bacam. Jako je bitno da vam duzina predveza ustvari duzina od indikatora do nimfe bude duplo veca od dubine vode narocito u brzim vodama.
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Juzna Morava jutros,nije mi bas jasan razlog ovako niskog vodostaja j.morave u ovom delu godine,vodostaj na minimumu bas kao u vreme remonta.Obiso sam neke terene i usput musicario belicu,medjutim i ona je u mrestu sto se jasno moze videti u samim plicacima.
sdc17375.jpg


sdc17377.jpg
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
......i dalje u opadanju.......

sdc17379.jpg


Uliv Vlasine u J.Moravu

sdc17366v.jpg



 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.102
Broj reagovanja
301
Lokacija
Svrljig
Baš lep teren  :yeswink: . Lovite li klena leti ovde?
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Obicno u ovom delu i pocinjem sezonu......na sam uliv Vlasine u Moravu moze da se vide jata skobalja koji se krecu uzvodno u Vlasinu.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Brzinski izlet danas i jos brzi povratak. Taman toliko vremena da se odluci koja ce biti popodnevna destinacija. J Morava nece barem jos 10 dana da dodje na svoje, eto toliko od J M za neki blizi period. Mutna i jedno barem metar mozda malo manje od onog letnjeg vodostaja. Ajd odo da odlucujem i vagam gde cu.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Ne siri dezinformacije  :D U klisuri jeste malo veca ali solidna,ja sutra odo u kenolov  :smoke: Djole izgleda da te zezaju bageri.
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Ne sirite dezinformacije obojica :D
Jutros sam obiso nekoliko mesta u J.Moravu i situacija je bila ovakva,vodostaj je u redu ali je ipak mutna,taman toliko da svaki pokusaj musicarenja je uzaludan,
obicno bude nesto bistrija  u grdelickoj klisuri jer kopanje bagera skoro i da nema,probaj crni pa javi.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Ja bre zvao jutros prijatelja u Predejanu kaze da je ok.Nije ideala ali moze da se peca.To mnogo puta zna da bude i bolje nego kad je potpuno bistra.Gde si bio...

i pali be taj skype  :D
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Tereni oko sela Dobrotin.......upaljen skype.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Djole je napisao(la):
Brzinski izlet danas i jos brzi povratak. Taman toliko vremena da se odluci koja ce biti popodnevna destinacija. J Morava nece barem jos 10 dana da dodje na svoje, eto toliko od J M za neki blizi period. Mutna i jedno barem metar mozda malo manje od onog letnjeg vodostaja. Ajd odo da odlucujem i vagam gde cu.

Izgleda da ovaj post mogu u nedogled da kopiram u narednom periodu  :(. Još dva izlaska u prethodna par dana i sve isto. Vodostaj dobar ali voda ko voda da ne veuješ!!!
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Copy / Paste s nijansom bistirije vode za oko 10-15 cm  :hammer: :hammer: :hammer: sada je providnost citavih 20-25cm.

Pored svega ovoga i upotrebe plovila, ulov je dostigao impozantnih kod mene 5 kom uz nekoliko nerealizacija i Djoletov DjDj upis prvog iz dubka.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5FNomNQyQZY[/youtube]




 

Prilozi

  • DSC01135_resize.JPG
    DSC01135_resize.JPG
    192,6 KB · Pregleda: 308
  • DSC01136_resize.JPG
    DSC01136_resize.JPG
    195,7 KB · Pregleda: 288
Vrh Dno