kajak & kanu

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.167
Lokacija
Čačak
mene je tu foru naucio lik sa zete, on jednom rukom vesla a drugom peca,varalicari.
covek je neverovatan,da vidis kako vesla kroz bukove....ali tebi na jezeru je lako a i tehnika je necujna pa znaci zbog ribe
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@oholi, još jednom hvala za odlično objašnjenje...evo baš sam se vratio sa jezera i prokužio sam tehniku...baš kao što kažeš, nečujno. Sličnom tehnikom kod nas na jezeru voze turističke pletne ali sa dva vesla. Sada samo treba da usvojim te pokrete i da je svaki jednak jer mi se desi da izgubim ritam ali sada je sve na vežbi. Također sam uvežbao i sa dvostrukim veslom i više ne kvasim čamac  :D sve ide lepo kao po maslu...da bi ritam držao treba još vežbe i kondicije ali bit će i to. Ovo sa jednim veslom je malo sporioje ali idealno za pecanje.
Danas sam obišao skoro celo jezero...fantazija, još mi falio mahač da bude potpuno  :)

vremenom ču nabaviti i električni motorćić pa to u kombinaciji sa jednim veslom.
 

lukabg3d

Newbie
Učlanjen(a)
03.02.2008.
Poruke
2
Broj reagovanja
0
Videh ovu temu kajaci pa se setih da nas covek proizvodi jedan.Toplo vam preporucujem MULEKAYAKS.
Vise informacija imate na www.mulekayaks.com

Aj pozdrav!

 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Ovo je lep kajak-camac ili sta je vec, samo je cena zajebala kukavicu. Ovo nema veze sa realnoscu!
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Moram da se pohvalim, dugo sanjani san se obistinio.Kupili smo čamac,potpuno neočekivano, kao da je sam došao, čovek nije znao šte će sa njim prijatelj i ja slučajno naletesmo.Čamac je od nekog veštačkog pvc materijala, dugačak oko četiri metra a širine nešto preko metar, idealan za ritove i bare oko Kladova.Joj,štuke,trska,rogoz...
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
zvezdan je napisao(la):
Moram da se pohvalim, dugo sanjani san se obistinio.Kupili smo čamac,potpuno neočekivano, kao da je sam došao, čovek nije znao šte će sa njim prijatelj i ja slučajno naletesmo.Čamac je od nekog veštačkog pvc materijala, dugačak oko četiri metra a širine nešto preko metar, idealan za ritove i bare oko Kladova.Joj,štuke,trska,rogoz...

:tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zvezdan je napisao(la):
Moram da se pohvalim, dugo sanjani san se obistinio.Kupili smo čamac,potpuno neočekivano, kao da je sam došao, čovek nije znao šte će sa njim prijatelj i ja slučajno naletesmo.Čamac je od nekog veštačkog pvc materijala, dugačak oko četiri metra a širine nešto preko metar, idealan za ritove i bare oko Kladova.Joj,štuke,trska,rogoz...

fantastično  :tbumb: E sada češ moči da prečešljaš sve one delove bare koje si mogao samo gledati sa obale pa i one za koje nisi ni znao da postoje. Želim ti barem jednu štuku oko 10kg  :D  da ju bocneš iz tog čamca.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Želim ti mirnu pučinu Zvezdane :tbumb: i čuvaj se košave!
A štukam da se osvetiš po propisu!
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ovaj čamac je više predviđen za ritsko mušičarenje, eventualno po nekim Dunavskim rukavcima,ne bih se baš usudio da izađem po košavi ili bilo kom drugom vetru na vodu.
 

Prilozi

  • plovilo.jpg
    plovilo.jpg
    129,5 KB · Pregleda: 439

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
još motor fali  ;) pa kada vidiš bocove, oneg ogromne, kako lupaju daleko od obale----usidriš im se 20-30m ispre, pustiš strimerče do vruče tačke i...  ;) Želim ti i barem jednog bucova od 8kg ili bar 6kg.  :yeswink:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Uh Seb, možda jednog lepog dana, dozvola za pecanje iz čamca na Dunavu je dosta skupa.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zvezdan je napisao(la):
Uh Seb, možda jednog lepog dana, dozvola za pecanje iz čamca na Dunavu je dosta skupa.
uf to nisam znao...koliko košta godišnja?
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
zvezdan je napisao(la):
Uh Seb, možda jednog lepog dana, dozvola za pecanje iz čamca na Dunavu je dosta skupa.
??? - ovde je svejedno da li na Dunavu pecaš sa obale ili iz čamca
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Mislim da je 500evra, ustvari ne da mislim nego je toliko_Ovi iz "SRBIJA ŠUMA" su neviđeni lopovi.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zvezdan je napisao(la):
Mislim da je 500evra, ustvari ne da mislim nego je toliko_Ovi iz "SRBIJA ŠUMA" su neviđeni lopovi.
lele...to bi bilo samo za mrežaroše primerna cena, za one koji povade tone ribe u godini. Za ribolov sa udicom i to jednom je to stvarno izvan svakog zdravog razuma. Šta zar oni sav taj novac ulože u vodu...heh jeste sigruno naši balkanski pošteni rukovodioci su to  :yeswink: sve samo za očuvanje i obogačivanje vode  ;)
Mislim da to ipak ne važi za ceo dunav na području srbije. Znam da ljudi love iz čamca koji imaju običnu godišnju dozvolu a neki ni to nemaju.

Znam da se veče motorne čamce treba registrirati i to je sve. Kajak ili kanu, za to nema registracije i nikada je neče biti (barem tamo gde vlada zdrava pamet). Ako u gumeni čamac ili kanu ugradiš mali elektro motor i za to nema registracije niti je potrebna dozvola za te elektro motore. Jedino što ti motori nisu primereni za brže dunavske tokove ali idealni su za dunavce, sporije tokove i mesta oko otoka gde se izlazi prema bržiem toku. Cena im je oko 100-200€.
 
Vrh Dno