Kako je Catch & Release stekao popularnost kod nas

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
A i vas dvojca  :D I šta da se ovih par likova sa videa i kazne ,ništa to ne menja - svi su se ovako ponašali prošle godine ,znači kompletno svi  (na prste mogu da izbrojim da sam video kada je neko pustio ribu ispod mere a da nisu to moji drugovi iz ribolova) kao i u svemu šta će  desi i da napišemo nešto i da se potpišemo ,kakvu bre prijavu  ? Kontaktirao sam jednog čoveka sa jednog velikog ribolovačkog foruma i kaže mi da je slao ove video klipove tamo tom kao nekom ministarstvu i nikom ništa ,Pretpostavljam jedino da možda "insajder" napravi serijal "Robolovna mafija" pa se i desi nešto ,mada koliko vidim ni za onu "kolubaru i EPS " pojeo vuk magarca ,uhvate pojedinca  koji će da ispašta za milion drugih ako se i to ne zataška sa nekim "koferom"  i šta kao smirila se javnost ,pa jeste kada smo budale . Shvatam da ste ljuti na ovakve scene ali poenta je da ribočuvarska služba ne radi uopšte ,dakle ja sam dao 50eur ,simpson je dao 50 eur i jos par ljudi sto ja lično znam su kupili te budjave dozvole i dali iz džepa po 50 eur kao i sigurno većina ljudi sa foruma .I ok ,možete da mi kažete za šta smo ih dali ? Bolje da sam klincu kupio patike ,ili kupio možda nešto od opreme što mi je trebalo recimo novi kanap ,ili recimo bolje da sam te pare dao prvom prosjaku na ulici ,više bi bilo koristi - nego što sam ih dao nekom za nerad ! Ljudi su se snimali ,satirali nedorasle primerke štuke  ,vozili si sa tim ribama od Čente do Pančeva (i to očigledno više puta ) i nije bilo živog ribočuvara da ih prekontroliše ,napominjem da ovo nije jedinstven slučaj ,su svi ovo radili javno u sred belog dana ,gomile čamaca su ordinirale gore ,dole po Tamišu 2010 godine!
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Druze mozda nista i ne bude od prijave ali kao sto kaze Simpson bar ce nam biti cista savest,znamo da smo probali sve....
Nista nas ne kosta,samo malo truda i slobodnog vremena.Ako se nekolicina njih kazni onako muski radikalno imace to odjek medju krivolvcima.Ako samo za 10% poboljsamo stanje to ce biti ogroman uspeh.Ja licno mislim da treba da se pokusa.
Mozda najbolje da se pokrene nova tema i da se polako prikupe snimci i sta je vec sve potrebno.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Na žalost meni to liči na "borbu protiv vetrenjača" da mi pišemo neke pisma ,molbe,žalbe  i šta ja znam ,sve oni dobro znaju i ko šta radi i kako radi ,a verujete  što je najgore od svega garantujem da može da se dovede u red stanje  na vodama za bukvalno 20ak dana  ali tu nema gledanja kroz prste ,ličnih poznanstava ,mita sa par stotina dinara ,već treba da bude kordinisana akcija zajedno sa policijom ,pa se krene lepo čamcima i obalom od jednog do drugog ,kontrola ,prijave ,oduzimanje štapova ,mreža ,bubnjeva ..i svega ostalog ..i naravno sudski epilog po kratkom postupku . Nema tu šta ..sve se to lako rešava ! Po meni je jedino bojkot finansiranja institucija koje ne rade jedino rešenje .Recimo da sa svih foruma napišemo neko pismo i potpišemo se da ćemo bojkotovati kupovine dozvola (i onda ih stvarno ne kupimo) i to sve lepo potkrepimo dokazima  kojih ima na svakom koraku ..ovo po meni jedino pije vodu a to da se kazne dva tri lokalna lika je sve na kratke staze ,pa kada im ostane prazna kasa da vidim sta ce dalje ..
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Šone je napisao(la):
Recimo da sa svih foruma napišemo neko pismo i potpišemo se da ćemo bojkotovati kupovine dozvola (i onda ih stvarno ne kupimo) i to sve lepo potkrepimo dokazima  kojih ima na svakom koraku ..ovo po meni jedino pije vodu

Otprilike tako nekako...ima siguran sam medju nama ljudi koji su mnogo komptentniji i skolovaniji da nas vode i upute sta i kako.
Ne treba cutati,ovo sto se vidi na snimcima jednako je snimku neke pljacke ili ubistva...mislim da smo dosta cutali.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
lele lele...tek sam sada odgledao ovaj video. Haha  :doh: likovi su bre ponosni na svoj ulov. Ponose se na štetu kakvu su uradili vodi  :nowink: :doh: neverovatno. Stanje ribolovačke svesti im je očajno!

Slažem se da trebaju svi forumi da se udruže i urade to što Bojan i Nebojša predlažu!

Srbija ima potencijal da ima 1000 "JOCA" a ne samo 1  :yeswink: Isto tako je i za salmonidne vode.
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Šone je napisao(la):
Na žalost meni to liči na "borbu protiv vetrenjača" da mi pišemo neke pisma ,molbe,žalbe  i šta ja znam ,sve oni dobro znaju i ko šta radi i kako radi .....

I ja tako mislim ,ali  usvakom slucaju podrzavam simpsonov predlog.
 

pera

Hero member
Učlanjen(a)
24.01.2010.
Poruke
1.692
Broj reagovanja
1
Lokacija
Valjevo
isto se desava na svim vodama,svake godine sam svedok kako nq Savi kod Skele nose brda stukica jos sitnijih od ovih,bukvalno jos ni boju nemaju.
Sta bi se desilo i kolika bi explozija stuke na rekama bila kad bi samo  god spasli mrest i izlov ,a da ne pricam kada bi to bila stalna pojava.Bilo bi bolje nego u Svedskoj ,ali... :-X
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
a nemojte tako ovi momci od malopre mogu da se predstave  i  kao C & R ribolovci ,ponekad  :D  :hammer:



[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Xa3zWGSmbq0[/youtube]
 

aca-laki

Senior member
Učlanjen(a)
06.09.2010.
Poruke
214
Broj reagovanja
0
Lokacija
Malo Crnice - nedodjija BB
Sto da se ne napravi prijava protiv ovih retarda??,jeste da nece to iskoreniti krivolov ali je jedan korak u napred.Ako se ovi kazne ,tesko ce opet to raditi...Nije tesko se podpisati i dati broj licne karte.Udarimo prijavu kao grupa gradjana i kraj.Neko je mora razmotriti tu nema sile,kad tad...A dokaza za presudu ima i previse.
Ja nisam za nikakvo i nikom precutkivanje,a pogotovo krivolova.
Ako neko zna kako se to radi sa prijavama ajde da i uradimo to....
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Imam i ja nesto da kazem za dnevnik
Kao prvo u pogledu ribolovne etike Srbija je zemlja stoke, idiota i budala u makar 90% slucaja. Mislim da oko tog mozemo da se slozimo.
Kao drugo od kukanja nema nista. Samo ko ima nesto konkretno da kaze neka kaze. Moje konkretno je sledece. Sone kazi nam koje ribolovacko drustvo je zaduzeno za kontrolu ovog podrucja? Takodje ako znas daj nam njihovu adresu, mejl, telefon! I jednostavno ce da pozovemo tel, ili posaljemo dopis sa materijalom. Ko se odluci za pisanje slobodno nek napise da ce u slucaju da ne reaguju podneti prijavu protiv njih posto nisu nista preuzeli, i jos moze da se potpise kao neki bitan faktor pa nek trljaju glavu.
Jedan od velikih problema kod nas je sto ni oni pravi sportski ribolovci uglavnom nemaju ribolovnu kulturu. Ovo mislim u smislu prijavljivanja krivolova. Pre ce da se natezu i objasnjavaju(svadjaju) sa nekim idiotima koji ih sigurno nece shvatiti pa posle u sebi psovati nego sto ce kulturno okrenuti br. ribocuvarske sluzbe. VI POZOVITE RIBOCUVARE TELEFONOM!!!!!!!!!!!!! Ako se slucajno prave budale i ne pojavljuju u nekoliko situacija recite da cete podneti prijavu protiv njih. To ce verovatno da ih prodrma jer ipak ne znaju ko ste i na sta ste spremni. Ukoliko se prave budale prijavite ih policiji ili kom vec. Uglavnom i da pokucate na pogresna vrata neko ce da vas usmeri a neke stvari ce makar za korak da se poprave. I na kraju u svakom slucaju ipak ste nesto ucinili i necete spadati u one koji se samo busaju u prsa a nista ne cine.
Za bojkot dozvola i kordinasane akcije je potrebna ozbiljna organizacija i disciplina. Prvi bi to podrzao ali realnost je da mi to na zalost u ovom trenutku nemamo. Hocemo veliku akciju i preko noci uredjenu zemlju. Toga nema :nowink: Licno smatram da mali koraci dosta pojedinaca jedini mogu da pocnu da prave razliku.
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
Evo Gringo ko upravlja Tamisom gde su ovi snimci i napravljeni.

http://www.rsv.org.rs/o%20savezu.html

Glavni odgovrni je ovaj lik Dusan Jovanovic.

Sto se tice ovih snimaka, ovo se ponavlja na Tamisu stalno, jer svakih par godina dodje do eksplozije populacije stuke, odmah se pojavljuju horde majstora da tamane do besvesti svim mogucim metodama.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
da upravljaju sa ribarskim područjima "TISA 1", "TISA 2", " TAMIŠ"  " BAČKA"  i "SREM"

inače "Cilj  saveza je da se svojim radom dokaže kao stvarno najsavesnija organizacija za zaštitu i poboljšanje stanja na našim vodama i shodno tome u narednom periodu dobije sva ribarska područja u Vojvodini na upravljanje."

:hammer: 

mislim da treba da se pokrene nova tema na forumu i postovi prebace ,ugušili smo C&R  :whistle:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
e isto ovo kao i Gringo sam i ja savetovao negde pod temom gde se govorilo o sličnom problemu...mislim da tako treba da se krene a ne da se mi svađamo i bijemo sa krivolovcima jer mi nismo ni ovlašteni za izvršavanje kazne niti donošenje presude pa bi i nas moglo tako da se kaznensko goni ako bi na taj način uzeli pravdu u svoje ruke.
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.007
Broj reagovanja
258
Lokacija
Norway
Zadjosmo malo off ali tu smo negde.
Prosle godine su ovde nafatali tri Rusa koji su pecali u zabranjenoj zoni. Dva- tri dana posle isteka dozvole. To je odmah objavljeno u lokalnim novinama i na lokalnim vestima na televiziji, ne kao da je to toliko strasno nego da se zna da se cuva. To je pametno. Objavljeno je sve u detalje, i kolika je kazna bila i da je oprema zaplenjena i ostalo... Ok, vest ko vest. Ali posle par dana na jednom okupljanju u drustvu smo nesto komentarisali oko toga i jedan kolega Martin, rece da je on tuda vozio i video ih i pozvao cuvare. Covek je stajao tamo sve dok cuvari nisu stigli i dok nije video da ih legitimisu. Da nisu dosli, vesti bi bile o njima kako ne obavljaju svoju duznost. Tako nesto svi rade ovde. Apsolutno svi. Moze proci covek pored tebe, fino kulturno porazgovarati ali je ogromna verovatnoca da ce te prijaviti ako pecas u zabrani.
Ovim bih se samo nadovezao na Gringov post. Pa svi imamo mobilne, zar je tesko upisati broj lokalnih cuvara. Pozovi odmah. Ako ne dodju, okreni policiju i prijavi ih. Pozovi opet sutradan da pitas sta je bilo sa slucajem i da li imaju njihove podatke za eventualnu tuzbu... Evo i ja ga tupim, ali treba tupiti i dosadjivati. Jos ako se znaju par tacaka iz zakona pa se naglase u razgovru... to je druga prica. Ti znas sa kim pricas, ali cuvari nemaju pojma, mozda si neki sudija, advokat i slicno. jednostavno DOSADJUJ!
 
Vrh Dno