Kako je Catch & Release stekao popularnost kod nas

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
simpson H je napisao(la):
Tvoja saznanja o lipljanu dolaze iz CG gde je jos kralj Nikola propagirao dinamit kao najbolji nacin ribolova. Imas pregrst podataka o tome. Od tada datira i podela voda koja se odrzala do danasnjeg dana, a lovostaj se uvodio po plemenima.
nemoj da izbegavas odgovor na moj post skrecuci temu u drugom smeru i koristeci priliku da podbodes onako sa strane jer me se neticu te stvari o kojima pricas i nezelim da se uvucem u tudje nerasciscene racune  ;) nego mi kazi dali sam u pravu kada sam rekao da je  u lovu pastrmke i lipljena svaka druga metoda efikasnija od musicarske ?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
sasats je napisao(la):
evo objasnicu ti  ;) ti si Catch & Release ribolovac na npr. pastrmke ? to je svima jasno i ocigledno  :tbumb:
e sad mi kazi koliko godisnje provedes ribolovnih dana na vodi gde je zakonski dozvoljeno poneti pastrmku?
znaci i da nisi zakon te primorava na to  :yeswink:

Hajde da zamenimo pastrmku za lipljana? Razlog je vrlo prost a to je da ne obilazim previse vukojebine u kojima jos uvek ima pastrmke. Mislis da bi bilo drugacije i da bih odneo neku ribu? Varas se grdno, ali te razumem da tako razmisljas. Jednostavno ti nikad neces biti ja niti cu ja ikada biti ti. Ti mislis da ne postoji nacin da se riba satre stapom, ja mislim suprotno. Ti mislis da si veci ribolovac ako odneses vise ja ne mislim. So big deal... 
Samo kako razgovarati sa nekim na temu C&R ko to nikad u zivotu nije pozeleo da uradi? I kad uradis ti se slikas i ponosis time, smeh :D
Meni je to sasvim opustena rutina, ne opterecujem se ni najmanje i ni jednog sekunda ne posumnjam u ispravnost svog postupka. Ne mislim na bagere, mrezarose, pastrmku, klena, lipljana. Ne radujem se kada pustim ribu niti smatram da sam joj poklonio zivot. Ne dvoumim se, ne hvalim se ulovima, ne slikam se (ili vrlo retko), ne razmisljam hoce li mi ko verovati koliku sam ribu ulovio
. Radim to iz zabave i lepo se osecam, niko me ne tera ni da hvatam ni da vracam. Samo mi doslo tako. Valjda ima veze sa nekakvom grizom savesti od ranije, sazrevanjem, sto kazu ovi moderni evolucija. :)

P.S. Ne izbegavam ti odgovor samo ne stizem da otkucam. Nemam nikakve nerasciscene racune, neko te grdno vara niti sam te bilo sta lagao. Ovo su cinjenice u vezi kralja Nikole i ribolova pa to vrapci znaju bre, nema nikakve veze sa nekakvim stvarima koje si umislio. Prehranio se narod koji je bio na ivici opstanka od velike gladi, potpuno opravdano i genijalna zamisao kralja Nikole je spasila ceo jedan narod, potpuno opravdano sto se mene tice. Ali narod kao narod previse bukvalno shvata svog vodju pa se nekada stvari otrgnu kontroli.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ok . bojane veoma opsirno i lepo napisano  :tbumb:
nejasna mi jedna stvar ? ja ne ubijam pastrmke i lipljene ....ni ti ne ubijas pastrmke i lipljene ....ali...ja ubijam klena , a ti ubijas smudja  ...i gde je tu razlika izmedju nas ?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Kako gde je razlika? Pa razlika je sto se ja uopste ne opterecujem ko je C&R a ko nije, uopste me ne dotice da se neko hvali ili bude protiv. Samo kazem da sve salmonide kod nas zasluzuju tretman obaveznog vracanja.

Na smudja izadjem 3x u 2-3 godine i to kad me nateraju drugari sa kojima sam nekada cesto pecao. I to sto donesem deci da pojedu su 3-4 ribe ukupno u 2-3 godine. Kad si mene cuo da kazem "ja sam C&R ribolovac" a mogao sam da se foliram jer me ne poznajes dovoljno? Kad musicarim vracam sve ribe bez obzira na vrstu. Nemam varalicarski stap odavno pa ako ces da racunas da ja ozbiljno lovim smudja i nosim kuci kao ti klena, onda racunaj, nemam nikakav problem sa tim.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Šone je napisao(la):
Ne bih se složio :nowink:

Mozes da se ne slozis koliko hoces ali si jos mlad i neiskusan. Osim toga pricam o bucovu a ne deci bucova koju najcesce lovis musicarenjem.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
simpson H je napisao(la):
Kako gde je razlika? Pa razlika je sto se ja uopste ne opterecujem ko je C&R a ko nije, uopste me ne dotice da se neko hvali ili bude protiv.
kako se bojane ne opterecujes? pa najagresivniji si u svakoj temi na svakom forumu gde se samo pomene rec Catch & Release  :doh: naj ostriji su ti postovi i uglavnom dolazi do verbalnog konflikta i blagog vredjanja u raspravi o ovoj temi sa tobom  :yeswink:
sad odjednom se ne opterecujes  ??? pre se ja ne opterecujem ko je pristalica Catch & Release pokreta dok stojim u reci i lagano punim cuvarku ....
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
C&R je dobar sistem za "revire" u kojima se želi imati veliki broj kapitalne ribe. Najbolji sistem je da se 10 godina totalno zabrani ribolov pa onda uvede C&R i eto elitne ribolovačke vode!

Kako je stekao c n' r popularnos kod nas...pitanje je da li je uopće  :hammer: Da je stekao popularnost večina bi ribolovaca bila c n' r ribolovci ali oni su manjina  :hammer: tako da C&R nije baš stekao popularnost kod nas nego samo kod nekih među nama.


 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Sale tumacis agresivnost potpuno bezveze, nisi svestan koliko agresivan tek mogu da budem :D

Uostalom to sto pricas je neko tvoje vidjenje i tumacenje mojih postova u kojima se i nisi bas dokazao. Oni kojima su namenjeni odlicno su shvatili. Kritikovao sam odredjene ljude na mom forumu i nigde vise. To su oni koji pricaju o zastiti ribljeg fonda a kriju se sa ribom ne prezajuci cak ni da je odnesu iz revira, i na kraju sam digao ruke i od toga. Ne vredi, svako prema svom nahodjenju neka radi kako hoce. Ali ono sto nikada necu prestati da radim je da makar malo ucestvujem u edukaciji onih koji tek dolaze ili tek pocinju sa musicarenjem. Bilo preko foruma, bilo pricom uzivo, bilo licnim primerom. I na to sam ponosan, sto sam nekoliko musicara izveo na, po meni, pravi put. Do sada funkcionise a kako ce kasnije da bude nemam pojma.
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
možemo mi ovde da mrsimo o C&R  dokle god hoćemo a ovo je realnost u Srbiji i mene stvarno čudi da mi uopšte imamo nešto da pliva ,pazite frajere ...

.....


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=a9aHUGnb08Q[/youtube]​
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ništa me više ne može iznenaditi u ovoj nesrećnoj zemlji.Pa ona pevaljka nam svima pljuje u lice,neko će da se sekira zbog desetak štukica ispod mere!
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
ejj bože pa YouTube je pun ovih naših "majstora" ....  :hammer:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5ss5F-1Z-os[/youtube]​
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.873
Broj reagovanja
184
Lokacija
Kragujevac
snimak je dokaz i svaka nadlezna sluzba ovo moze da koristi za pokretanje postupka...samo ako hoce
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.311
Broj reagovanja
210
Lokacija
Zvornik
Pun je youtube snimaka krivolova,niko se nije dohvatio toga,čak se drznici potpisuju imenom i prezimenom.Stvarno neznam šta vlast čeka i očekuje?
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ovo su kao malo urbani ribolovci ono kao  snimaju se ,fancy i to  :hammer: i to a šta mislite koliko ima onih što se ne snimaju šta rade ?

A jeste čuli lika kad kaže " gro ribe je pušteno ovo je probrano .." ha ha ha ..i još se ponose  !!

evo ga profesionalac na još jednom snimku

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qzZIf30efA4[/youtube]​
 
Vrh Dno