Kako sa nimfom?

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
Hehe...da znas da ja isto imam naviku da tipet stavim dug u skoro sirini koliko rasirim ruke...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.370
Broj reagovanja
1.656
Lokacija
Čačak
Ja to obozavam. Ima bas prednosti. Za moje navike predug tipet je prava stvar.  Lakse pravilno vodim muvu.  Nekad zasmeta vetar al navikne se covek
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Očigledno je da Oholi i dalje ima dosta uspeha u toj fazi. Bar što se tiče Gradca...  :yeswink:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.370
Broj reagovanja
1.656
Lokacija
Čačak
I sto se tice ostalih reka ne zalim se.... jedino me drina malo zeza
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
10
No profesore Mito reci de nam u kojoj si fazi sada ako tajna to nije ;-)  Iskreno me zanima jer iza tebe je pogolem staz FF-a.
Verovali ili ne mene obuzelo nimfarenje i kojekakve tehnike na tu temu da me sada skoro nista vise ne zanima kao to....jedino suha muha mi ima istu draz kao i uvek...npr. Dolazi uskoro i sezona na mladicu i strimerisanje ali mene to vise ni najmanje ne zanima totalno sam se ohladio od toga a samo kad pomislim na oktobarsko i novembarsko nimfarenje lipljena totalno me obuzme ta ideja...
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
1
Lokacija
Leskovac
Za sve koje interesuje nimfarenje najbolje da pogledaju ovo ... Covek objasnio...KRAJ NEMA DALJE!!!

https://www.youtube.com/watch?v=ObcDRwrlbuo

https://www.youtube.com/watch?v=e7wwl1zPpNY

https://www.youtube.com/watch?v=krs85oX5Hfk
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
sebastian je napisao(la):
No profesore Mito reci de nam u kojoj si fazi sada ako tajna to nije ;-)  Iskreno me zanima jer iza tebe je pogolem staz FF-a.
Verovali ili ne mene obuzelo nimfarenje i kojekakve tehnike na tu temu da me sada skoro nista vise ne zanima kao to....jedino suha muha mi ima istu draz kao i uvek...npr. Dolazi uskoro i sezona na mladicu i strimerisanje ali mene to vise ni najmanje ne zanima totalno sam se ohladio od toga a samo kad pomislim na oktobarsko i novembarsko nimfarenje lipljena totalno me obuzme ta ideja...
Kad nimfaris lipljena imas osecaj ko majka sprema dete jel tako  :D  :tbumb:
 

Salmo Priboj

Newbie
Učlanjen(a)
24.06.2026.
Poruke
2
Broj reagovanja
0
Zaboravih najvažnije...

Kada lovite na nimfu sa plovkom (velikim plivajućim indikatorom koji nimfu stalno drži na istoj dubini) ograničeni ste na lov tzv "dead drift" tehnikom - nimfa ravnomerno ide niz vodu brzinom toka...

...a to je ubedljivo NAJNEEFIKASNIJA metoda lova nimfom :p
@MMartic molim Vas, da li je po Vama ovo ispravan sistem
Štap Loomis Euronymph IM12 #3, 10ft, na njemu čekrk Loomie Radius 0/4# na kojem je došao LMF fly line XP Sense.
Sistem koji sam postavio (delimično prema uputama iskusnih) jeste da je na čekrk prvo namotan beking pa fly line. Na fly line nastavio oko 5m duocolor indicatora i zatim metar ili više fluokarbona u zavisnosti od dubine na kojoj se peca.
Interesuje me da li je ovaj sistem iole dobar, šta promeniti.... I da, kako je neko već pisao, ukoliko je manja reka, fly line i ne izađe iz provodnika.
 
Vrh Dno