Zaboravih najvažnije...
Kada lovite na nimfu sa plovkom (velikim plivajućim indikatorom koji nimfu stalno drži na istoj dubini) ograničeni ste na lov tzv "
dead drift" tehnikom - nimfa ravnomerno ide niz vodu brzinom toka...
...a to je ubedljivo
NAJNEEFIKASNIJA metoda lova nimfom
@MMartic molim Vas, da li je po Vama ovo ispravan sistem
Štap Loomis Euronymph IM12 #3, 10ft, na njemu čekrk Loomie Radius 0/4# na kojem je došao LMF fly line XP Sense.
Sistem koji sam postavio (delimično prema uputama iskusnih) jeste da je na čekrk prvo namotan beking pa fly line. Na fly line nastavio oko 5m duocolor indicatora i zatim metar ili više fluokarbona u zavisnosti od dubine na kojoj se peca.
Interesuje me da li je ovaj sistem iole dobar, šta promeniti.... I da, kako je neko već pisao, ukoliko je manja reka, fly line i ne izađe iz provodnika.