Kako zastititi reke i ocuvati riblji fond!!!!

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Postovani Lucky, tema je "Kako zastititi reke i ku.. palac, poletarac. Nisam skrenuo s teme. Bas o tome pisem.
I Pepa preteruje. Treba da se ostavi politike "Beograd je velesila", koja nije bas istinita. Mozda je glavni grad za vladanje (znamo rezultate!), za fudbal (isto!), za turbo folk (svaka cast, izvoze!), ali za musicarenje nije. Iz nase prestonice dolaze sve redom izuzetno slabi i neuki musicari. Nazalost, po obicaju se i tu "trte". Ako bas odatle poteknu ideje o zastiti reka, koje su njihovi preci odavno napustili, a da nikad nisu udicu u njih zabacili, propadose jadne! Ja preporucujem da im zaista napravimo sto vise revira i ribnjaka. Da placaju i vade. To je sport za skorojevice (snobove- eng.). Tako cemo se zastititi od uticaja "eksperata" na ono sto je preostalo od nasih voda. Verujte, ostalo je dovoljno, da ja nikako (ni teoretski)ne mogu da obidjem sva dobra mesta. Uzivajmo u svom sportu ovakvom kakav je. Odlican je. Mnogo ga volimo. Nemoj da nam dolaze "strucnjaci" iz Beograda da nam poboljsavaju uslove za musicarenje. Vrlo malo treba razmisljati da bi se doslo do prostog zakljucka: To bi unistilo ono sto mi zovemo musicarenje.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ahahaha, i ovde neko pomenu diskriminaciju? Pa odakle vama tolika mrznja prema glavnom gradu i stanovnicima istog?

Ziveo sam 7 godina u unutrasnjosti i savrseno poznajem taj nacin razmisljanja, ali sam na zalost pogresno mislio da se Nis kao, kako Mix rece "prestonica musicarenja" razlikuje makar malo.

Ko me doveo da budem moderator taj moze i da mi oduzme to zvanje, niti sam trazio niti potajno prizeljkivao "funkciju". Mogao je svaki od vas Lakijevih prijatelja da bude to umesto mene.

Placipicka je Srpski arhaicni izraz za onog koji samo kuka a nista ne preduzima da promeni stanje. To cu da kazem svakome ko se tako ponasa i tu nema dalje diskusije.
Na neciju zalost ni ovaj sajt nije drustveni vec privatni, imate vlasnika kome mozete da se obratite u vezi mog ponasanja.
Patoloski strah koji se ovde ispoljava za bilo kakvu privatnu inicijativu, nikada necu razumeti. Kada se kaze gazdovanje vodom, "gazda" moze biti firma, pojedinac, uduzenje, kolo Srpskih sestara, Natasa Kandic, Voja Seselj, MENSA, ma blo ko samo da bude sposoban to da obavlja. Da bi bio sposoban, mora da ima pare, znanje i savrsenu organizaciju. Nasa udruzenja nemaju pare, imaju povrsno znanje (a nikakvo o tome kako da naprave pare) i jadnu organizaciju Ocigledno su nesposobni, ili vi mislite da nisu?? Dali bi im jos koliko 5-10 god fore? Dok ne upropaste i ovo malo sto imamo!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Pepa wrote:
A to sto si (simpson H) moderator ti ne daje za pravo da ljude nazivas placipickama i sl. Mene to ne brine, jer pratim stalno postove i znam ko je ko u ovoj prici, ali zbog site-a i novih clanova pokaži malo poštovanja -"MODERATORU".
Nema razloga da te ne postujem ako sam rekao da si placipicka. Na to gledam samo kao trenutnu slabost. NHF

Pepa wrote:

A slucajno sam naisao na neke tvoje rasprave po drugim sajtovima i odavno sam zakljucio da si pravi "Mile KONTRAŠ" i da ti nije bitna tema, samo da ima žuči..

Na koje to sajtoVE bas me zanima?

Pepa wrote:
Sto se tice demagogije - Dodji malo da zivis i radis dole kod nas. Sa tim tvojim kvazi-menadzerskim razmisljanjem (koje je tako tipicno za sve, ali sve novonaseljene beogradjane) bi posle mesec dana poceo da zagovaras ustanak upravo protiv BG-a i ljudi koji misle da imaju veca prava zato sto imaju vise novca, a imaju ga zato sto zive u prestonici zemlje koja je u tranziciji - i nista vise. .

Kao sto rekoh! Bio, video, radio, razocarao se silno u mentalitet i strah od promena
Pepa wrote:
Sto se gazdovanja tice meni se svidja slovenacki model, jer koliko ja kapiram tamo ipak vodama gazduju udruzenja kojima je, po logici stvari, najbitnije ocuvanje vode i ribljeg fonda, a onda i profit. .

Ocuvanje ribljeg fonda i profit su u direktnoj zavisnosti jedno od drugog. Bez profita nema ocuvanja ribljeg fonda ni motiva za bilo kakav rad. Samo Slovenacki model ti se nebi bas svideo ako pogledas cene dozvola.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
"Slovenacki model....nebi bas svideo ako pogledas cene dozvola".

Hehehe...Da znas cene nasih dozvola se ni meni ne sviđaju, ali trenutno sada jer si ne mogu priustiti dozvolu kada bih bas hteo. Inace znam i vidim iz prilozenog da tako mora biti. Ali kada se sredi moja financijska situacija sve ce se promeniti :)
Ali verujem da kada bi se uzeo u obzir "slovenski model", imajuči obzira prema ekonomskim mogučnostima, bilo bi efekta. Pa i Mix je vec rekao...Sve je tu samo treba sprovesti zakon u praksu.
Treba nekako motivisati ljude, dici svest o vaznosti ocuvanja flore i faune. Treba u ljudima stimulirati ono dobro sto imaju u sebi, kako bi ono slabo bilo kontrolirano i uspavano. Tezak je to put ali dostizan. Bar tako verujem. I nije istina da smo mi srbi najpametniji ili najgluplji, najponosniji ili suprotno. Svi smo mi ljudi, samo imamo probleme sa mentalitetom koji se je izgradio kroz tesku i kravavu balkansku historiju borbe za goli opstank. Nista cudno da smo takvi. Dakle pogledajmo u nazad, u nase predrasude i strahove. Cega se nas narod boji, od cega se oseca ugrozen i pokazimo im da nisu ugrozeni od reda i zakona na vodama. Pokazimo im da mogu uzivati i dalje, ali na kvalitetniji i lepsi nacin. Znate ljudi vole da im je lepo :) (hehe otkrivam toplu vodu), ali puno puta zadovoljavaju se malim kratorocno lepim ali dugorocno stetnim stvarima, jer ne znaju gde je prava lepota, a ne mogu je otkriti jer su zaokupirani (zarobljeni) vecnom borbom i strahom za svoju egzistencu i "priznanje". No dobro, sada je vreme da stanem, vec sam pre-daleko otisao...uglavnom znate sta sam mislio.

Sa postovanjem do svih vas!
Lep dan! ;-)
 

ducia

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2005.
Poruke
113
Broj reagovanja
0
Sto volim da cujem ove "lelemude" kad pocnu da pricaju sta treba uraditi a sta ne. Nikad u zivotu nisu prstom mrdnuli a sve znaju. Nije ni cudo sto vam je skupa dozvola i sto su plate male, i treba da bude jos manja, i trebaju dozvole da budu jos skuplje. E a onda nadjete sajt gde pisete kako izlazite na vodu 300 dana godisnje, otkud to. "Radni ljudi" odakle vam vremena da budete toliko na vodi, odakle vam para za sve to. Kad stignete da ih zaradite kad ste non stop na vodi. I onda kad vam neko napise da bi platio lepu kintu da bi se napecao napdate kao da vas je ubo prstom u oko. Radi se pa se zato nema vremena da se vuce po vukojebinama nego svega 21 dan odmora koji ne moze da uzme kad se hoce nego kad ti dozvole. I zasto je takav ribolovac, koji plati da bi uzivao, gradjanin drugog reda, po cemu on manje vredi od ovih koji su ceo dan na vodi i nista drugo ne rade sem sto kasape reke. E zbog toga treba nama trebaju gazde da ne bi svaki lelemud mogao da zavrsi dozvolu preko prijatelja i da ne bi imali ljude koji 300 dana godisnje provedu na vodi i ocistili reke, a posle se hvalili kako su ekstra, giga, tera najbolji musicari.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ducia, stari varalicaru, sa dve-tri trokrake udice na mamcu. 300 dana? To si mene pomenuo! To mi je middle name. Da li ti stvarno mislis da neko ko samo varalicom ubada pastrmke moze uopste da polemise sa nekim ko 300 puta 20 ide da musicari? Ja mislim da treba da se pokloni i ukaze veliko postovanje, a ne obrnuto. Da kaze: "Ljubim ruke, viteze". Vidim da si na musicarskom sajtu. Interesuje te musicarenje. Ja sam bas ono na sta bi ti zeleo da licis. Moze. Iskljuci sve ono sto si do sad mislio da je sportski ribolov i dodji kod mene. Imam specijalne, opremljene sobe i uvek sam spreman za akciju. Nemoj, ako ne volis "neradnike" i ljude izvan ovog sistema, jer ja sam bas takav. Al' za pravo musicarenje sam uvek raspolozen i potpuno opremljen. Cak i sa tobom. Nisi ti jedini koji se od primitivnog "vozaca" varalica preobratio u solidnog musicara. Ici cemo zajedno. Tad cu ti objasniti ono sto ti sad nije jasno. Videces cak i sta sam ja uradio da se ruzne stvari koje te nerviraju malo promene. Na kraju ces jos i da me zavolis. Samo nisam gay, znas. Ali mozda i to probamo, a?
 

ducia

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2005.
Poruke
113
Broj reagovanja
0
OK post ali jedna grdna greska se prikrila u njemu. Ja nikada ne bi zeleo da budem ono sto si ti, bar ne ovakav kakav se prikazujes.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nemoj da se lazes, to nije zdravo. Oboleces. Opasno je to. Psiha je cudo. Izgubices apetit. Pocece srce da ti lupa nocu. Moras na vreme da priznas. Barem sebi. Kako ces posle tako bolestan da ides na pecanje i da cuvas riblji fond? Urazumi se.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Vidim, nazalost, ima ljudi koji ne znaju da slusaju druge, vide samo sebe, citaju između redova, osuđuju sve iz korena svojih frustracija, vređajuči druge koristeči pogrdne izraze zbog siromašnog rečnika. Ono što sam malo pre napisao o temi "Kako zastititi reke i ocuvati riblji fond!!!!" bila je dobromerna ideja, a ne pametovanje. Nemam se kome dokazivati u nicemu, davno sam prevazisao tu neolitsku groznicu. O tome dizanju svesti kod ribolovaca ja "nelaprdam" ovde na forumu. S tim "gnjavim" svakoga ribolovca koji nije dovoljno osvescen. Sprovodim u praksu. I kod jednoga imam vec uspeh, ozbiljno razmislja o musicarenju, i polako uviđa prave lepote pecanja. To nije nikakvo pranje mozga, nego samo na lep i ljubazan nacin (takticki) dovodis coveka da sam uvidi neke vazne stvari kroz druzenje. A tom istom sam bi smesan sto musicarim. Stvari se menjaju.

Ovde sam podelio svoje misljenje sa vama...Ne mislim sa nikime polemisati bude li nepristojan.

Citamo se na drugim topicima o iskustvima gde ce mo se usavrsavati u ovom lepom sportu.
 

Amos

Senior member
Učlanjen(a)
20.03.2006.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Lokacija
Grdelica - Srbija
Aauuuuuuuuu kakva zemlja!!! Ne moze covek da dobije unapredjenje(makar i u moderatora ), a da ga odmah ne salete dve-tri dupeuvlake. :hammer: Reci mi simpsone H ,jel vodis ove drugare na sve sajtove na kojima si moderator, a?



Ja ti opet kazem da sa moje reke ne mozes da me oteras, ni ti ni tvoji prilepci, koliko god para i funkcija da imate. Eto vam
brate Karadjordjevo, Ribnik, Tara, Plitvice, pa se tamo slikajte za album i onako su takvi tamo tradicionalno prisutni i rado vidjeni gosti jos od WWII. Ja nisam iz Nisa niti poznajem bilo koga sa ovog sajta, ali svakome ko cita ove strane je odavno jasno ko je ovde snob. To sto se razmeces parama takodje govori o tebi. A da -NHF.
Da se vratimo na temu. Dakle, model koji se primenjuje u Slo je po meni najbolji, sto ne znaci da morate da se slozite sa mnom i ne podrazumeva se automatski da ste picke zbog toga. Tamo jeste skupo, ali pretpostavljam da pare ostaju udruzenjima, a ne tamo nekom krpelju iz metropole kome je sada posle drustvenih doslo na red pustosenje prirodnih resursa.


p.s. Promene?!?! -Cudo jedno kako vi BG-djani zaboravljate 96. i Nis i ko je prvi najurio lopove i odakle je krenulo rusenje The Porodice. Naravno zavrsilo se u Bg, ali opet su morali da dodju "oni koji se plase promena" iz Nisa, Cacka, Jagodine...

Ovde ima puno stvari koje su totalno off-topic, pa ti brisi sve sto smeta.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Duciu niti poznajem niti sam imao kontakt sa njim, niti znam odakle je, ali hvala Bogu da ima jos ljudi koji zdravo rezonuju.

Sa "tvoje" reke niko ni ne zeli da te istera, to se nije desilo nigde pa nece ni u tvom slucaju. Cak sta vise turizam je procvetao. A nas primeru Ribnika se vidi koliko je taj model dobar (jeftinije dozvole za mestane, povlastice,...). Zato me i cudilo taj iskazani strah od normalnom gazdovanja. Takodje me cudi patoloska mrznja prema stanovnicima BG . Ali ima nas svakakvih!

Posto si na www.benchmark.co.yu mislio kada si rekao sajtove (mnozina) , nemam pojma koliko si dugo tu ali mogao si da vidis ko sam i sta sam i kakvo je misljenje ostalih usera o meni!
Da si uradio domaci, sigurno nikada nebi rekao da sam kontras i palisa.

Sto se Slovenackog modela tice, nema predpostavki, postoje samo cinjenice. Reviri postoje i tamo i to u velikom broju. Koliko ja znam, prakticno svi vredni gornji tokovi salmonidnih reka su reviri i zona pod posebnim rezimom ribolova, sa paprenim cenama.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ljut mnogo ovaj Pepa. Naljuti se i Sebastijan. Necete valjda svi da se naljutite i ostavite ovu veoma vaznu temu. Pa, ovo je forum razlicitih musicara! Ovde se raspravlja o tome na najzdraviji nacin. Samo ovde se moze doci do dobrih resenja. Ne mislite valjda da ce neko, ko stvarno sedi u Beogradu, i postavljen je (znamo kako) da brine o tome, bolje od nas da resi problem. Mislim da treba slobodno da iznosimo svoja razmisljanja i da napadamo tudja. Meni je samo to i interesantno na ovom sajtu. Pocetnicima je najinteresantnija galerija muva i ulovljenih riba, ali meni je ovo znacajnije. Naravno, neki preteruju i cesto dolazi do nesporazuma, ali to je neizbezno.
Prijatelji, samo nastavite sa iznosenjem svojih argumenata i razmisljanja na bilo koju temu veznu za nas sport. Ova tema je veoma znacajna. Samo nemojte molim vas da primitivnim recima vredjate jedan drugoga. Budite tolerantni. Lako je svadjati se.
Pepa i Simpson sa previse zara razmenjuju cudne i teske reci. Simpson prvi ubacuje prostakluke, dok Pepa navaljuje da je Simpson veliki bogatas, koji zbog toga zeza ostale. Pepa, veruj mi, nije tako. Zbog vase rasprave ispade da se Srbija podelila na Beograd i "Ostatak" i da se ljudi iz ta dva "entiteta" ne podnose. Dotle ste dosli. Nije tako. Vratimo se temi.
Reke u Srbiji placu za boljom zastitom. Niko nema dobro resenje za ovaj problem. To je zbog toga sto ova zemlja ima prece probleme da resava. Kad zavrsi privatizaciju privrede, prevazidje probleme sa EU i Hagom i iskoreni korupciju onda na red dolaze kultura, umetnost, pa i nasi problemi, koji nisu ni na kraj pameti nekom debilu koji je cak i sad placen da ih resava. Ako ste nestrpljivi, pecajte u Sloveniji, revirima i slicnim mestima. Ako ste vesti i na ovakvim vodama i tu nalazite sve potrebne uslove za kvalitetan provod, samo nastavite. Ja tako radim i ne zalim se. Realan sam. Moglo bi se kroz salu reci, HIPERREALIZAM!
 

poljo

Junior member
Učlanjen(a)
08.06.2006.
Poruke
93
Broj reagovanja
0
Koji Vam je? Pa valjda svi imamo isti cilj - da nam vode budu ciste i pune ribe.Koga zabole dal neko ima ili nema para, ili sam propustio topik gdje se pare traze od nekoga.Da smo dovoljno pametni nebi nam bile potrebne "Gazde" ni u jednoj grani zivota a kamo li u revirima.Privatni kapital podrazumjeva i brigu o ulozenom novcu itrudu kao i zastitu resursa.Sta smeta sto ce pojedinac da zaradi koji dinar time sto ce da se potrudi da svima bude bolje? Drustva su nam nesposobna a krse nase pare.Ubaciti par stotina (hiljada) komada ribljije mladji nije dovoljno da se opravdaju katastrofalni potezi koje povlace drustva u vecini slucajeva.Velike su pare u igri a rezultati su ravni kyrcu.
Ako koga uvrjedih - moze slobodno da mi vrati. :lol:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Polemisanje je vrlo star nacin zajednickog promisljanje. Datira jos iz helenistickog doba. Samo treba znati polemisati, i koristiti reči. Tolerancija je vrlo važna jer inače dolazi do međusobnog razumevanja sa rezultatom "deda drumom, baba šumom". Jedan što razmišlja drugačije ima i razlog za to, bio njemu znan ili ne. Tako je uvjetovan okolnostima u kojima živi.
Ako ne razumijem nekoga onda ga pitam zašto razmišlja tako kako razmišlja. Ako zna polemisti odgovorit ce mi, ako je ne sposoban za nesto takvo bit ce nekulturan i tu je kraj nase polemike.

Dakle tema je: Kako zastititi reke i ocuvati riblji fond?
Re: "sprovođenjem postojeceg zakona u praksu" ... to je barem jedan deo koji bi lancano doprineo razvoju! Treba pokrenuti kamen da bi se pokrenula lavina.

Ja nzalost nisam sposoban za nesto tako. Ne zivim u srbiji, nisam nekakva uticajna licnost. Jedino sto imam su ideje zajedno sa svima vama. Mozda bi bio korsitan kakav miting koji bi imao svrhu podici svest među našim ribolovcima.
Što se tiče varaličarenja na pastrmskim rekama, pa može i to;-) Varalica bez trokuke, samo jedna udica bez kontrakuke. Vec sam vidio takve stvari. Ima toga, i tako funkcionira.
Nadam se da ne trosim uzalud svoju energiju na ovom topicu.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ok je diskusija ali opet moram da napomenem jedno. Dosadasnji nacin gazdovanja je ocigledno pogresan i valja ga promeniti. Ne kapiram zasto bezite od toga.

Gazde moraju da postoje i svi ih imaju u svim oblastima zivota i rada. Nije mi jasno kako ne vidite to. Sloboda ne postoji nigde na svetu i sve je u zavisnosti od necijeg kapitala.

Postoje 2 puta, prvi je da to prihvatimo i borimo se da i mi profitiramo na tome, a drugi smo probali negde '99 pa smo videli kako smo se proveli. Nema vise nezavisnih!!!

I samo jos jedna replika Mixu!

Nema svadjanja bre, svi ste vi moji drugari i kolege. Ja se u zivotu nisam posvadjao sa nekim a nemam ni nameru.
Isto je i sto se tice vredjanja.
To sto sam rekao placipicka, nije uvreda bre. Prihvatam da i meni to kaze svako ako nadje dobar razlog. Evo ja Pepi nisam zamerio ni sto mrzi Beogradjane, jedino cu malo povesti racuna o kolima ako budem dolazio u Nis. Ili da se osiguram kasko pa da me boli uvo?
 
Vrh Dno