Karma na sajtu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Iako je eksperiment sa temom galerija propao, jer se samo par clanova javilo da kaze sta zeli, a ja zista nemam pojma sta je razlog, dli ih zabel za sajt i galeriju kao takvu ili nesmeju/nezele da se mesaju u sam tehnoloski deo sajta, ja otvaram jednu bitnu temu!
Za one koji znaju sta je karma nema potreba da objasnjavam, za one koji neznaju sledi prosto objasnjenje. Karma je opcija gde clanovi ocenjuju druge clanove, kakvi su im postovi, kakav utisak ostavljaju na sajtu i sl. Znaci ocena camog clana sajta. Mngo prosto, neciji postovi i samim tim utisak o tom clanu vam je pozitivan datem u dobar glas i karma mu se povecava. Neko vas nervira date mu losu ocenu i karma mu pada. Na osnovu toga posetioci, a i sami clanovi mogu da steknu utisak sta clanovi sajta misle o nekom i kakava mu je karma na sajtu. Prosto pa nema gde.
Sta ovim ja postizem...pa da svako hvati sta ostali misle o njemu, ne samo kao osobi vec kao o clanu sajta kao takvom. Kada vam je karma velika znaci da vas postuju, cene i sl. i potrudicete se da ostanete u tom vazaonu, ako vam je niska, zapitacete se zasto je to tako i promeniti pristup samom sajtu. valjda  :doh:
Zato Vas molim, bez obzira na broj postova, na bilo sta sto moze da Vas spreci da date svoje misljenje o ovom pitanju. Ako Vam je bezveze da o ovome pisete na forumu, da nebiste ulazili u polemike i ako vam je iz nekog razloga neprijatno, posaljite mi PM ili na mail
[email protected]
vase misljenje o ovome...tahnicki ovo je prosto da se uradi, da li ce da donese koristi ili stete sajtu, nisam siguran, zato se aktivirajte i dajte svoje misljenje!
Salut!
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Podrzavam snazno da se karma uvede.
Nicije misljenje o samom sebi nije merodavno ni priblizno koliko misljenja drugih o njemu.
:tbumb: :tbumb: :tbumb:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Obzirom da sam iz blizine Beograda, već se plašim za svoju karmu na ovom sajtu  :D :D :D
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Jupi ondak cemo moci medjusobno da zajebavamo jedni druge, a da žrtva zajebancije toga ne bude ni svesna (ako sam dobro shvatio) :bleh:
A i malo ce sujeta nekima da splasne  :p :hammer: :hammer:
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Ne vidim bas smisao Karme. Molim pojasnite mi malo sta ce da promeni ako mi je karma niska ili visoka.
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Pretpostavljam da ne mora da promeni nista obavezno, vec samo ono i onoliko sta i koliko ti sam smatras da je dovelo do toga tvoj rejting opravdano nizak ili visok (na tom kraju opsega ne vidim problem). Ako ti i ne promenis, drugi imaju priliku da, i mogu da, ako hoce (a ni to, naravno, nije obavezno) iskazu svoje misljenje o svakome. To se zove ispitivanje javnog mnenja u nekom rudimentarnom obliku. Jedino sto je mana je anonimnost (pretpostavljam) ocenjivaca, ali racuna se na njihovu svesnost i odgovornost, a ne na puku zajebanciju pri ocenjivanju. Molim, korigujte me ako gresim.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Evo sta kaze SMF ili ti forum na kome je baziran sajt

Karma is a feature that shows the popularity of a member. Members, if allowed, can 'applaud' or 'smite' other members, which is how their popularity is calculated. You can change the number of posts needed to have a "karma", the time between smites or applauds, and if administrators have to wait this time as well.

Whether or not groups of members can smite others is controlled by a permission.


Znaci ocenjivanje popularnosti nekog clana sajta. Tj. svako moze da oceni nekog clana kao pozitivnog ili negativnog i to ne menja nista. Sto ti ispod imena da li te oslali clanovi smatraju pozitivnim ili negativnim. I onda je tvoj problem ili pa nije, zavisi od uma individue. Ako neko hoce da ga drugi smatraju negativcem OK, mozda ga to pali. Pojma nemam, sto ljudi sto cudi......
Postoje samo dve zajebancije koje mozemo da zajedno resimo,
Ocena za pozitivnu karmu ili da smatras da je lik OK je stavljeno kao applaud a za negativnu kao smite. Dajte predlog kako da bude kod nas. Moze smesno, moze ozbiljno samo da ne bude uvredljivo.
Druga stvar je da clan moze da glasa za svakog clana nebrojeno puta, ali u vremenskom razmaku koji opet treba da se podesi. Meni deluje kao 48 sati OK. Zanci stavite meni da sam smrad, prodje 48 h i stavite mi ponovo istu ocenu, ili ako se promenim onda bolju. treba samo da proverim da li se glasa u razmaku od 48 h za istog clana, ili je to jedan glas u 48 h. Mada mi ovo drugo deluje kao besmisleno.
Znaci kada obavimo gornje dve stvari, pustamo karmu, pa da vidimo......mada licno mislim da je i ovaj potez besmislen, jer nece da promeni bitne stvari na sajtu, ali sto da se ne uradi kad vec moze!
Salut
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
dr.lucky je napisao(la):
Pojma nemam, sto ljudi sto cudi......
100 zena 200 grudi  :D :D :D :D


Koliko sam ja skontao moze 1 od 2 opcije:
1) Da nam karma bude po principu numerickih ocena
2) Da nam karma bude kao ono tv glasanje telefonom imas "da" i "ne" (odnosno aplaude i smite) i onda kojih imas vise taki si lik. Il sam opet sve pogresno ukapirao  :hammerhead:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Nema numerickih ocena samo plus ili minus, tj. odgovarajuce reci koje tek treba da smislim/o
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
a) npr. "care" i "smrdo"?
b) mislim da je 48 sati kao minimum vremena kad jedan clan sajta moze glasati o drugom OK.
Mozda anonimno glasanje umesto potpisanog (u postovima) malo da predstavu svima gde smo ista smo.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Javno da se nekome kaze da je smrad nije neki problem, ali polse dovodi do problema. Jos veci problem je kada se o nekome pise uvijeno u cokoladu i slocno. takodje veliki broj ljudi nezeli da daje javno misljenje o nekome, ni pohvalno ni pokudno, tako da mi ova karma deluje kao idealka. Ali je i ona mac sa dve ostrice, jer je ona u osnovi ocena popularnosti, ako neko izdobija 100 negativnih glasova ipak je popularan, u negativnom smislu i tralalallala.
Meni jos uvek nepada na pamet nazivi koji bi bili umereni i ne uverdljivi z akarmu. Smrda jeste blazi oblik od smrdljivca, ali opet uvredljiv, a ova akcija nije da se neko izvredja, to mogu da uradim i javno, nemam bas mnogo kocnica i granica, barem ne vise! :doh:
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
Pa nije losa ta ideja za karmu - samo se plasim da ce to da donese vise problema nego koristi - pocece regularna zajebancija sa onima (onim!!!) cija je karma najproblematicnija.

Naravno mislim na Mixa jer je on najveca kontroverza, a ujedno i najvece blago ovog sajta.

Spremam se da napisem neki clanak tipa "Prvi put sa Mixom na pecanje" - u zivotu nisam sreo boljeg ribolovca i poznavaoca reka i sveta u njima  :respect:, ali sa druge strane nisam nigde sreo toliko netrpeljivosti prema nekome, od strane onih kojima nije ubio ni majku, ni oca. Kako ono kazu: "Nista se ne prasta tako tesko kao uspeh"...

E sad pretpostavljam da bi se i ovde naslo mnogo onih kojima bi prva misao po budjenju bila da dodju na sajt i izivljavaju se na Mixovoj karmi, sto bi sa druge strane nosilo opasnost da se isti trajno uvredi i napusti nas. E to bi vec bio ozbiljan udarac sajtu.

Cini vam se da volim Mixa? Ma ne OBOZAVAM ga! Strasan lik :respect:

Znaci podrzavam predlog za karmu ali samo ako Mix obeca da se nece uvrediti :bye:
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
puce mi post, ajd Jovo na novo (ali skracena verzija jer me mrzi da kucam  :hammer: :hammer: :hammer:)

Losa Karma moze samo nekog da otera sa sajta, zato bi trebali nazivi za losu i dobru Karmu da budu u nekom zargonu koji je prihvatljiv i za jedan i za drugi slucaj. Recimo "bandit", "provokator", "dobrica", "pandur" itd.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno