KOJI KOMBINEZON IZABRATI

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
50
gegula je napisao(la):
sta se oblaci ispod pvc kombinezona,za leto planiram da uzmem jedan za drinu...mlogo be ladna drina ce dobijem prostatu :hammer: :hammer: :hammer:

Cmizdro  :nowink: uzmi onda neopren...sto tanji...Imas jeftine u USA na BassProtu i Cabellasu.. :tbumb:
Salu na stranu...ozbiljno, neopren...3mm.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.272
Broj reagovanja
315
Lokacija
Beograd
gegula je napisao(la):
sta se oblaci ispod pvc kombinezona,za leto planiram da uzmem jedan za drinu...mlogo be ladna drina ce dobijem prostatu :hammer: :hammer: :hammer:
Prostatu vec imas mozes samo da strada  :hammer: :smoke:
 

rango

Senior member
Učlanjen(a)
14.03.2009.
Poruke
168
Broj reagovanja
5
Da li neko koristi neopren od 3mm. kako se pokazao.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.272
Broj reagovanja
315
Lokacija
Beograd
Ortak uzeo u Cabelasu al mislim da je bio 5mm sa neoprenskom carapom pa preko idu klasicne waiding cipele. Za Drinu mu bilo extra. E sad oznoji se ko konj ako treba da pesaci.
 

strashni

Hero member
Učlanjen(a)
07.06.2008.
Poruke
1.870
Broj reagovanja
182
Lokacija
Kragujevac
Stvar sa kombinezonima je prosta, disuci kombinezon dise i susi ribolovca samo van vode, u vodi ne moze jer je koncentracija vode veca u spoljasnjoj sredini nego u unutrasnjoj pa je i nekako logicno... Neoprenski ne dise nikako ali je dupe uvek toplo. Disuci kombinezon u uslovima niskih temperatura mora da se koristi sa odgovarajucim pododelima ali i u tim slucajevima ce u vodi ribolovac biti mokar kao i u neoprenu stim sto ima odlican preduslov da se osusi kad izadje iz vode. Kazem preduslov zato sto to zavisi od materijala i konstrukcije samog pododela koje mora da bude prilagodjeno svrsi.
Ja sam licno resio da imam i neopren i disuci pa se prilagodjavam temperaturnim uslovima i nikad na ustrb zdravlja pa makar se preznojavao a oba imaju carape pa su cokule univerzalne... Najbolje su opcije kombinezona do struka, u smislu komfora ribolovca, u disucoj varijanti, ali nesto se ne secam na koliko reka sam mogao ozbiljno da pecam pod tim uslovima... Dakle za one koji nisu kupili disuci kombinezon i gledaju sta ce, nemojte da mislite da je to svemirska tehnologija koja pobedjuje zakone fizike jer nije...ali uz malo prilagodjavanja cuva dupe i od vlage i od hladnoce.

od upadanja u vodu vas ne cuva nista...isto sam proverio  ;)
 

rango

Senior member
Učlanjen(a)
14.03.2009.
Poruke
168
Broj reagovanja
5
Taj od 5mm. koristim ponekad, cale to koristi samo za zimski lov na patke, zimus na Savi i na Drini od novembra je savrsen topao ali tezak, sa dobrom pododecom ni ne kondezuje puno zimi, bas zato me zanima model od 3mm. da li bi mogao da se koristi do maja i od septembra. Imam i disuci kombinezon ali kada je hladno radije bih koristio neopren.
 

neca011

Full member
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
648
Broj reagovanja
3
Bio sam prošle nedelje na tari i drini (splavarenje). Imao sam 3mm neoprensko odelo. Trojka izdržava ali bi ti i u njoj bilo hladno posle dužeg vremena. Ako planiraš da duže vremena stojiš u tako hladnoj vodi onda gledaj 5mm.
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
PROTA71 je napisao(la):
Cmizdro  :nowink: uzmi onda neopren...sto tanji...Imas jeftine u USA na BassProtu i Cabellasu.. :tbumb:
Salu na stranu...ozbiljno, neopren...3mm.
imao samneopren i koristio sam ga al je zajebano sto nekad  prepesacim i kilometre pa se usapunjam na 40c i bude pola litre vode kad skinem neopren...nisam pametan....
znam maricu da imam prostatu zezao sam se :yeswink:
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
50
gegula je napisao(la):
imao samneopren i koristio sam ga al je zajebano sto nekad  prepesacim i kilometre pa se usapunjam na 40c i bude pola litre vode kad skinem neopren...nisam pametan....
znam maricu da imam prostatu zezao sam se :yeswink:

Ja sam onda za pantalone...u tvom slucaju zbog visine, puca ti za dubinu  :nowink:...pantalone od disuceg i membrana ispod njih, ili vec kako pododelo tj duge gacone (Made in Maricsimms) toplije zbog nadolaska perioda zivota od 40+  :doh:
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.272
Broj reagovanja
315
Lokacija
Beograd
gegula je napisao(la):
imao samneopren i koristio sam ga al je zajebano sto nekad  prepesacim i kilometre pa se usapunjam na 40c i bude pola litre vode kad skinem neopren...nisam pametan....
znam maricu da imam prostatu zezao sam se :yeswink:

Ma Gegula znam bre. Druze neoprene jeste za varijantu statickog ribolova i neprikosnoven je. Po meni uzmi neke pantalone ko sto Prota kaze kupi aktivni ves ( Simms npr) I polar ( Simms npr) I Bog da te vidi ;)
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
jbg ja mislio pvc da uzmem pa dole vunene carape i neka lagana trenerkica ispod...ne daje mi se 200e za pantalone...jbg ne znam sta cu...razmislicu...imam jos mesec dana do srbije...
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
PVC je odličan za surove uslove, obučeš pamucne trenerke i farmerke, carape jedne tanke i jedne termo i mozes ceo dan da pecas da ne izlaziš iz vode...

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.146
Broj reagovanja
126
Lokacija
Kruševac
PVC je bolest. I nikako pamuk ispod, samo vunu i sintetiku. Najbolji je polar
 

smoker13

Senior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
411
Broj reagovanja
21
Ja koristim Siera disuce pantalone, ispod obicne duks gace i na noge od nedavno hvala ti bako vunene carape. Nema zime a ni ukuvavanja po zegi. Nemam zamerku.
 
Vrh Dno