KOJI KOMBINEZON IZABRATI

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
627
Broj reagovanja
102
gegula je napisao(la):
sta se oblaci ispod pvc kombinezona,za leto planiram da uzmem jedan za drinu...mlogo be ladna drina ce dobijem prostatu :hammer: :hammer: :hammer:
U PVC kombinezonu nema nikakve šanse da ostaneš suv.  :doh:
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
509
Broj reagovanja
150
Wet wading opcija... ;)

Za manje vode i dosta pesacenja tokom dana i disuce pantalone/wading pants su pretople...pricam o letnjim mesecima.

Prosle nedelje lepo sam pecao po malim rekama u istocnoj Srbiji koristeci samo pantalone koje se brzo suse, neoprenske carape, i lagane Chota cipele (za fotku sam ubacio i teze Korkers cipele, samo poredjenja radi...Korkers bi dobre za brzu vodu i dodatnu stabilnost.)

Ako verujete u price da cete se razboleti od wet wadinga, onda ova opcija nije za vas... :p

20170624_164223_HDR_zps3rnkqonb.jpg

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.272
Broj reagovanja
315
Lokacija
Beograd
Ovaj wet waiding nacin pecanja mi se sve vise svidja. Za Gradac je vrh. Narucujem uskoro carape I cipele mada Simms sad ima varijantu cipela sa carapama :)
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
509
Broj reagovanja
150
Maricu,

Simmsovi novi modeli su interesantni, ali moje misljenje je da odvojena kombinacija carapa/cipele daleko bolja. Ja koristim carape sa vise parova teski i lakih cipela, flats bootie-ja i sl. Simms carapa doseze negde do ispod kolena i ipak daje bolji osecaj topline nego recimo neoprenski bootie ili cipela presvucena neoprenom koju pravi Simms.

Ja koristim carape i za flats fishing, jer je to jedini nacin da pesak ne ulazi u booties koji posle stvara probleme tokom pesacenja.

Inace za wet wading obavezno koristite neku carapu uz golu kozu...ispod neoprenske carape. Simms pravi polipropilenske carape bas za to, ali mozete naci prakticno iste i na drugim mestima... Kad putujem ja cesto koristim sportske "tube socks" od debelog pamuka koje bacim posle ribolova...zgodno jer tako imate sveze za svaki dan ribolova.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
maric je napisao(la):
Ovaj wet waiding nacin pecanja mi se sve vise svidja. Za Gradac je vrh. Narucujem uskoro carape I cipele mada Simms sad ima varijantu cipela sa carapama :)

  Zar po toplim letnji danima mora baš '' wet waiding '' oprema za manje reke-potoke. Ako je je baš '' ledena voda '', a

u Srbiji je jako malo takvih potoka koji se ne mogu gaziti u patikama onda ok.

Za vode Srbije leti su mi potrebne samo  platnene duboke patike i tanke pantalone ili duži šorts i naravno uvek dugi rukavi.

Zaštita za glavu ( naočari-kačket ) se podrazumeva.

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.272
Broj reagovanja
315
Lokacija
Beograd
Vladane u pravu si Simms ima i wet carape za ispod neoprenskih narucio sam jedne. U sustini ove neoprenske Simms carape koje ti imas su bolje od novih modela jer novi modeli imaju problem ne idu bas uz nogu pa voda zna da udje u njih jbg.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
509
Broj reagovanja
150
Mafke,

Slazem se da moze u patikama, to sam i ja nekada praktikovao... Ali, neoprenska carapa i wading boot (koju svaki musicar vec ima) je daleko bolja opcija: stabilnija u zglobu, voda iz wading cipele iscuri/nema sljapkanja, lakse se hoda, manje kliza, itd, itd.

Za wet wading je najbitnije prvo nabaviti neoprensku carapu. Koristite wading cipele koje imate, tj. nosite uz waders...ne mora nista specijalno. Sto se pantalona tice, koristite sinteticke pantalone od supplexa (i slicnih materijala, ko ih vec kako zove,) koje bi ionako nosili u outdoors situacijama. Rade ih svi, ne samo FF brandovi, vec i Mountain Hardwear i slicne firme koje rade opremu za planinarenje, kampovanje,  itd. Brzo se suse, to je najvaznije.

Sto se tice neoprenskih carapa, svaka manje vise odradi posao. Ali, po mom misljenju Simms pravi najkvalitetniju...a vidjao sam odlicne koje radi Redington. Cena im je od $40 na dole... Uzmite obavezno model koji ima ugradjen "gravel guard"- koji se presavija i pokrije vrh cipela da ne ulazi sljunak.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.272
Broj reagovanja
315
Lokacija
Beograd
E o tome pricam ove simms sa travel guardom su sranje. Bolje su tvoje. Hteo da uzmem i citao recenzije i odustao.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
509
Broj reagovanja
150
Maricu,

Mozda se varam, ali pogledah sada Simmsov sajt i moje su iste kao ove sto sada Simms izradjuje, samo u drugoj boji. Na mojoj fotki one su skroz presavijene na gore, ali imaju sav po kome se preklope i to funkcionise kao stitnik za sljunak/kamencice. Sasvim su OK, ne vidim u cemu je problem?
 

stefan89

Newbie
Učlanjen(a)
05.05.2016.
Poruke
6
Broj reagovanja
0
Moze li predlog za kombinezon do 200e ili jeftiniji?
Vodu gazim od aprila do oktobra, dakle samo topli meseci i pecam na malim rekama. Generalno kada pecam iz vode nisam dublje od kolena a cesto sam i na suvom.
Kombinezon mi treba zbog kretanja vodom, ovako mi precesto ulazi voda preko čizama ili negde ne mogu preci.
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
50
stefan89 je napisao(la):
Moze li predlog za kombinezon do 200e ili jeftiniji?
Vodu gazim od aprila do oktobra, dakle samo topli meseci i pecam na malim rekama. Generalno kada pecam iz vode nisam dublje od kolena a cesto sam i na suvom.
Kombinezon mi treba zbog kretanja vodom, ovako mi precesto ulazi voda preko čizama ili negde ne mogu preci.

Pantalone... :tbumb: Ja bih izbegao kombinezon...prakticnije, lakse, okretnije, agilnije..i u toplom delu godine svezije  :nowink:
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
914
Broj reagovanja
82
Ja npr ne bi nikad kupio pantalone,kombinezon skoro svaki danas ima opciju da se svuce gornji deo da bude kao pantalone,a pantalone nikad ne mogu zameniti komb tako da su po meni bacanje para  :hammer:
 

stefan89

Newbie
Učlanjen(a)
05.05.2016.
Poruke
6
Broj reagovanja
0
Hvala svima na odgovorima, i pantalone mi dolaze u obzir jer pecam na malim rekama.
Je l probao neko one savagear sa cizmama? Ili neke scierra pantalone iz karpologije?
 
Vrh Dno