Krivolov

Hajdi

Junior member
Učlanjen(a)
07.11.2007.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
vaga je napisao(la):
Samo gazda i bic po grbinu,mi i nismo za bolje.E al ne moze svako da bude gazda,mora taj da se potrudi,da podmaze pravu armiju, alu i kilu.Ma ne isplati se,bre.Takav je nas mentalitet,tudje sladje.Vise se ceni bod u gostima nego kod domaceg.
Evo vam primer privatnih ribnjaka,namenjenih za tov ribe.Jebi ga uloze ljudi pare,pa krenu i proizvedu i op nema trziste kod nas,oni bi da izvezu,e ne moze to svako,samo odabrani.Porade jadnici neku godinu i od muke zatvore,retki uspu.
Krivolov je u nasem mentalitetu duboko usadjen,svi smo mi manje ili vise krivolovci (svesno ili ne),hteli ili ne hteli da priznamo...evo nekih primera:
jos kao decak sam odlazio na Vlasinu u reonu sela Stajkovca,pecajuci tada na petljas crvicima i glistama beovicu i klencice,jednog dana u jednom viru gazeci reku video sam,tada po prvi put u zivotu jato skobalja i od uzbudjenja videvsi za mene do tada neobjasnjivu pojavu pitam jednog seljaka koji je prolazio obalom vidi li i on isto a on kad je video odmah trknu do obliznjeg fudbalskog igralista na kome se odrzavala utakmica.Ljudi moji necete da mi verujete,kao na filmu:sudija svira tajm-aut,igraci oba protivnicka tima skidaju mreze sa svojih golova i dolaze na reku jednu dole drugu gore,navijaci se sa tribina sele na obalu reke.Mec se nastavlja,igraci ulaze u vir lupajuci i pljuskajuci na sve strane,mreze se priblizavaju dobijajuci sve vece stomake i cap izvlace napolje prepune mreze sa skobaljima-talpama od 2-3 kila uz veliki aplauz kao da se radi o oslobodiocima od okupatora i onda odjedanput muk,ostadosmo samo ja i prazan vir atamo u daljini zacu se pistaljka,utakmica se nastavlja...
ili jedno podpitanje:U cemu je razlika izmedju lovaca i ribolovaca ??? moj odgovor: Nikakva i jedni i drugi su krivolovci,razmislite...
Koliko ste lovaca do sada videli kako setajuci pored vode,kobajagi ocekujuci da izleti neka divljac nanisani ribu u plicaku,zar on nije krivolovac ako umesto divljaci odnese kuci npr. stuku...?
Koliko ste ribolovaca do sad videli kako dok pecaju ribu "upecaju" divlju gusku koju nosi voda a koju je ustrelio neki lovac,zar oni nisu krivolovci sto umesto riba oni kuci nose divljac............itd.

Decko, ako imas ispod 13 godina onda ti je oprosteno ovo sto pises.  A ako si stariji bolje nemoj vise da se javljas na forum sa ovim nacinom razmisljanja. Sta si ti rekao sao Sv. Petar zna. Prekid utakmice da se izlovi vise skobalja od 3kg kojeg niko nikada video u Vlasini nije, lovci sa stukama i ribolovci sa guskama. Daj molim te nemoj se brukati vise!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Meni se baš dopala ova priča o fudbalskoj utakmici i njenom privremenom prekidu zbog jata skobalja. Uživao sam čitajući tu smešnu priču. Trebalo bi snimiti komediju po njoj.
U toj priči je samo jedna stvar čudna i loša. Ne to šti su navijači i fudbaleri došli da izlove ribe, nego to što ih niko u tome nije sprečio. Meni je za krivolov uvek kriv onaj ko ga ne sprečava, a plaćam ga za to, a ne onaj ko ga bez ikakve smetnje sprovodi. Sasvim je normalan čovek koji lovi ribe zbog njihovog mesa, ali je nenormalan onaj ko bi trebalo, a ne sprečava tu radnju, na mestima koja nisu predviđena za to.
Dakle, meni su krajnje simpatični ti fudbaleri, sudija i publika, ali bih upitao onog ko čuva te skobalje, čime se bavi.
 
V

vaga

Guest
Vidim da sam prozvan,pa bih samo dodao jos neku glupost o ovoj uvek aktuelnoj temi.Svako ko misli nesto da treba da kaze,ima pravo na to.Ja cu uvek,dostojanstveno ucestvovati u radu ovog foruma.Sve o cemu pisem se bazira na mom licnom iskustvu i tu nema ni trunke neistine,mozda malo vise maste ponekad...
A ako neka popisulja koja zamislja da je admin misli da moze nesto da zabranjuje,mislim da se grdno vara.Ako imas nesto protiv dodji cici,da te cica opici...na private message
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
A, i ovo su da kazem bez imalo ustezanja.
Kontrola je prosla jednom oko 10h. i toliko za ceo dan..
Odvojio sam se od mesta na kom sam musicario i otisao poprilicno uzvodno...
Pala je krka i zezanje i onda povratak sa Misom na mesto sa kog sam dosao,a kad na mesto ladno "VARALICAR"
usred revira na nekih 50m. od mene i Mise,imao sam utisak da cu zubima da ga zakoljem ali covek spazio opasnost i ni manje ni vise nego bacaj stap u auto i voziiiiii.
Al nije umakao mozda privremeno---TABLICE SAM UPAMTIO---, a nije mu prvi put njega sam i za vreme zabrane dok sam poslovno isao za Banju vidjao,tako da ako ga nagazim a HOCU ili ovde u Nisu ili na Moravici ima sve da polomim stap od njega....
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
I moj i sve sto mi se nadje na dohvat ruke a njegov cu da ZAPALIM ??
Svoje varalice ima da proguta.. :sm: :sm: :sm: :sm: :sm: :sm: :sm:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
A onaj što gura pastrmke u kola? :bangbang:
 

gasa

Junior member
Učlanjen(a)
04.03.2006.
Poruke
79
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
U Sicevu se nocu peca pastrmka na durdubaka i to solidni komadi tako kruze price  :doh:
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Lepa slika sa Zlorečice
 

Prilozi

  • krivolov.jpg
    krivolov.jpg
    376,8 KB · Pregleda: 209

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Bilo bi čudno da je drugačije...
Tako i kod mene pre par dana, dvojica sa ženama, piknik i pastrmke na živi mamac sve ispod mere pored table na kojoj pise
" ribolovno podrucje Morava 2 gazduje Balkan eko team Prijepolje " a što gazduju u pm... [emoji20]

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Za Zlorečicu vežu me lijepe uspomene tako da me je ova fotka jako pogodila...
 

MM

Hero member
Učlanjen(a)
14.02.2009.
Poruke
1.338
Broj reagovanja
635
Često se zapitam jesmo li mi mušičari neki nastrani likovi, mazohisti, koji nam djavo fali.

Baviti se uopšte mušičarenjem na Balkanu, u ovoj septičkoj jami civilizacije...

Pa ti sad idi i pecaj ono što promakne ovakvim nesojima i hordama istih ili još gorih. I tako ceo život.  :doh:
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
MM je napisao(la):
Često se zapitam jesmo li mi mušičari neki nastrani likovi, mazohisti, koji nam djavo fali.

Baviti se uopšte mušičarenjem na Balkanu, u ovoj septičkoj jami civilizacije...

Pa ti sad idi i pecaj ono što promakne ovakvim nesojima i hordama istih ili još gorih. I tako ceo život.  :doh:

Slika  mi upropasti raspoloženje  :mad: .

MM, ma nismo bre,nego skupca entuzijasta koja pokušava da isčačka neki  kutak divljine i poštuje najlepši

vid ribolova i sve što ide uz njega. Nastranost postoji kod pazarenja vrh. pribora a ne  onog cenovne

klase koji bi nam realno trebao jer su nam vrhunske reke daleko pa i ko ih obilazi to čini par puta u

sezoni.
Opet, ima i kod nas reka pravih lepotica ali ih je malo i napadnute su uprkos čuvanju.

Mušičar biti iako sasvim solidan, ne znači i dobar prema ribi-prirodi i uopšte nekom FF kodeksu pa čak ni

propise obične, osnovne ne poštuju neki.  Poznajem dvojicu dobrih ljudi sredovečnih mušičara ali,

sa reke odnose SVE pastrmkice pa i od 12 cm i po 30 kom. svaki. Fini ljudi od 60-ak g. i sa odličnim priborom

redovno '' čiste '' Grzu npr.. Glupo mi je bilo šta da im kažem, skretao sam im paznju ali nije im jasno šta je

to strašno  odneti '' ripčiće '', ima ih u reci puno.
 
Vrh Dno