Lim (donji tok-srpski deo)

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
651
Broj reagovanja
19
Evo usijao mi se mobilni. Pricam non stop.
Kaze da joj je glava mnogo veca od mladice tog uzrasta. Jer mladica je izduzenog oblika.
Kaze ovo kida skobalja od 700gr kao malu macu. :D

E o ovim pastrmkama samotnjacima vam ja pricam!!!

Da se citiram:  :)
Pastrmka je varirala, ali srece se cesto sitnija, dok na posebnim delovima ocekuje se ona kapitalna 4+kg....Tek reku otkrivam sa musicarenjem, za kraj sezone sam imao malo vece trofeje nego leti-lipljena, a dogodine se ide i na pastrmke samotnjake!!!....

Naslutio sam 100%. Koji baksuz ne mogu josh dodjem sebi.... :mad:
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Cekaj bre, polako:
prvo, slikaj dok je nisu spakovali :doh:
drugo, sta prica matori, kako ju je savladao? :'(
trece, zamisli da je tebi tresnula muvu na #4??? :'(

 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
651
Broj reagovanja
19
Ma islikali su se oni. :mad:  Oce da je i prepariraju (glavu)!

O,16mm najlon neki stariji. Zamarao je nekih pola sata, jer nije imala da mu pobegne u brzak. Brzak je jak, uz suprotnu obalu a ovamo je kao zaliv (plaza,kupaliste nase). Sljunkara, dubina, odlicni zimovnici. Tu joj je pogodno da se mresti. Ma to je gore kod njega sve pastrmksi deo. Strasno kolikoih ima. Uf...
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
651
Broj reagovanja
19
Evo je lepotica... :( Malopre sam dobio slike.
Ja sam se iznenadio izgledom i bojom. Jer nikad nisam video ovoliku limsku pastrmku, pa sam je sinoc zamisljao da li je prava autohtona ili je ubacena pocetkom 2000god.. I dalje nisam siguran 100%...

KraljicaBrzaka.jpg


IzzelenihdubinaLima.jpg


Prelepazver.jpg



PS. Ovo mi je 300-ti post. :D
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Lep komad!  :tbumb: Ali, meni lici na neku modifikaciju kalifornijske...? :blush:
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
651
Broj reagovanja
19
Sjekloca, najbolja konstatacija, jer lici! ;)
Prvu informaciju, po recima oca od mog druga, je da mu je cale uhvatio kalifu.Tek kad je moj drug video, onda je rekao potocara. Ja sam ubedjen da kalife nema u Limu bar za nas obicne smrtnike (treba bas da te prokenja da je bocnes). On je davno ubacena u Lim, ali to je se radilo za vreme socijalizma, pa ko zna... Otkud onda ikra kod ove kalife ako je kalifa? :) :D

Uvek se hvatala potocara koliko ja znam za 15 god ribolova, retko kalifa. ;)

 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Posteno, zbunjen sam - priznajem. Po izgledu - kalifornijska, a za ikru - nemam pojma. Najbolje bi bilo da konsultujes poznavaoce lokalne faune. Potocara tesko da ce biti, bar po onome sto se vidi na slici. U svakom slucaju - lepo parce.  8)
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
651
Broj reagovanja
19
Ma taj oblik kao torpedo kako meni izgleda svaka kalifa, ima i ova. Ali, nisam siguran ni u sta! ???
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kako god, mnogo ubavo "ribče"!!!!  :tbumb: uf da mi takva ljuljne moju četvorku  :drool: Šteta da je ova odapela u mrestu.  :'(
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Neznam hoce li se vidjeti dobro al evo jedne grdosije sa Drine
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
651
Broj reagovanja
19
Ovo preko leta (za vreme lova pastrmke) nije moguce uhvatiti. Ona ode u brzak ili retko preleti preko dubine,uvala kada se hrani i nemas lokaciju a ni sigurno prezentovanje musice... Jednio strimer neki veliki. Ja na moj stap #6 jedva izvlacim ribu od 1kg (salmonidnu) ako je zakacim daleko na prelivu ili brzaku. :D Tesko bi se snasao da mi zvekne u brzaku.   :D
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Kakva kalifa - ja bih reko da je ovo jedna zdravo velika Salmo trutta. Možda je čak i jezerska forma koja je ušla na mrest...  :mad:  Nizvodno ima jezera, jel? Inače ako je riba uhvaćena u vreme mresta onda je ribolovac običan kriminlac. Laki bi slike morao da ukloni! Pa jel ovo www.javni_krivolov.org/forum? Slika možda ima jedino naučnu vrednost, kao podatak o velikim pastrmkama iz sliva Drine. Ovo nema veze sa sportskim ribolovom!

Ovim naravno ne kritikujem Djomlu, već dotičnog krivolovca!
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Prelepa je a posto nisam toliki znalac ostavicu drugom nekom da da komentar o ovoj LEPOTICI
--POZDRAV--
 

Drina

Senior member
Učlanjen(a)
20.12.2006.
Poruke
147
Broj reagovanja
0
Kao sto GOCI kaze rijecna pastrmka ovakve su sve u Drini .Jedino sto ne vidim crvene tacke Al i sliku su malo nejasne.Gledao sam jedan primjerak pastrmke zenke od cirka 8 kg  i na njoj nije bilo mnogo crvenih pjega.Radi se o prepariranoj pastmki.
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
651
Broj reagovanja
19
Nizvodno ima Limsko jezero koje je formirano sa Drinom! Udaljenost od mesta ulova je nekih 100 i kusur km. Dok na 5km uzvodno nalazi se Potpecko jezero. Naveo sam  da je 1999 bilo ciscenje turbina na HE "Potpec" i da je bio izazvan pomor ribe (delimicni), ali sto je dosta bitnije za nas, to je da je dosta ribe iz jezera pustena riba. Hvatani su amuri,sarani,somovi u reci posle toga...
Za jezersku pastrmku nisam cuo da je ima u Potpecu, ali ko zna. 8)

Nije siguran ni moj drug za crvene tacke. Kaze da su ove tamne iz nekog ugla i bordo-modre. ???

Goci, covek koji je ulovio je sportski ribolovac (iskljucujuci ovaj ulov) vec 40-ak godina! Vratio je, za svoj dosadasnji ribolovaci zivot, mladice ispod mere koliko je ti i ja nismo videli u zivotu. Dok je bilo poribljavana reke on je zajedno sa ostalim sportskim ribolovcima (i njegovim sinom mojim drugarom) ocuvao je maximalno (!!!) koliko je bilo u njihivoj moci. Danas taj reon vazi za najjaci pastrmski teren, na Limu posle HE Potpec! Mislim da ga je reka nagradila sa ovim kapitalnim primerkom pastrmke! Ovo se na Limu ne hvata svaki dan. Tesko je dostupno za svakoga zbog svog nacina zivota.Druze samo da te podsetim da ova pastrmka ima 4,7kg, sto je za mene impresivno na divljoj,slabo cuvanoj reci kao sto je Lim. ;) Gde je jedna tu su i ostale...
 
Vrh Dno