Lipljen 2016

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Milan VB je napisao(la):
...
Nadmorska visina Drine na tom delu je 270m pa nanize, to je oko 300km tok, racunajuci Taru.
I ti tvrdis da je ona bila salmonidna?
....

Nadmorska visina Valjeva je 185m, usred grada žive pastrmke! šta si ovime hteo da dokažeš!!!
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Milan VB je napisao(la):
Bas zato sto sam citao, znam.
Drina je u tom delu, pre HE perucac bila klasicna ciprinidna voda.
Reku su nasejavale klasicne ciprinidne vrste, vecina.
...

Molio bih informaciju gde si ovo pročitao.
 

neba

Full member
Učlanjen(a)
01.02.2014.
Poruke
904
Broj reagovanja
75
pa gde bi sem na forumu  :D

pa bilo ju je u kompletnim tragovima pa se zato vadilo na tone i tone iz iste tokom 80 ih i 90ih godina,one 2 sto su zalutale u ciprinidnu drinu se za 30 godina toliko namnozile ,da nekad nisi mogao da izadjes a da ne uhvatis po par komada.

no sve u svemu oka je uvek u oku posmatraca,ja razumem da je nekom Nisava lepsa reka i klen plemenitija riba,dal zbog blizine ili nostalgije il..... cega vec

Drina onakva kakva jeste je ubedljivo nasa najlepsa i najzahtevnija reka,i pravi dragulj za vrhunsko uzivanje u musicarenju.
Meni je zao sto joj nijedna druga nije ni prineti,ni bojom ni lepotom ni velicinom.
Pa taman ona nekad bila ciprinidna (ako je tako lakse onima koji se tese)
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Iskreno mislim da ce sad biti dobro pecanje i na Jablanici ispod brane Rovni. Ako se poribi pastrmkom i lipcem moze da bude extra voda za pecanje. Mnogo bolja od Moravice.
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Profo, zajebi teoretisanje sa Milanom, šta da spremamo za sutrašnji trening? Ne smem da dozvolim da me neki nadri takmičari pobede na Open-u.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.257
Broj reagovanja
310
Lokacija
Beograd
Jedina konkurencija ti je Mita a on ti nece otkriti favorite. Posto Oholi i Tihi ne ucestvuju osigurano ti je 5 i 6 mesto :)e sad se malo potrudi za 2 i 3 ce :)
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Milanče je napisao(la):
Nadmorska visina Valjeva je 185m, usred grada žive pastrmke! šta si ovime hteo da dokažeš!!!

To je drugo. Kroz Valjevo protice reka koja je kratka i koja nije stigla da se zagreje.
Drina putuje kilometrima i visinska razlika koju savladava je velika.
Meni je logicnije ovo sto ja pisem.
Evo primer Ibar, gornji tok je salmonidan ali donji nije. To je nesto normalno i uobicajeno, ne znam sta vam nije jasno.
Ajde dajte mi dokaz za to sto tvrdite, ja gresim ajde dokazite mi da ste u pravu.
Pokusacu da pronadjem gde sam procitao. A znam da je cesto bil prica i na forumima i da se niko nije bunio...
 

dzolix

Full member
Učlanjen(a)
24.02.2016.
Poruke
573
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Nije vazno koliko rijeka dugo tece kilometraza  vec je bitna njena obala,, Ako je rijeka okruzena planinama ili ako je u kanjonu  onda u nju ulaze pritoke koje ju rashladjuju i zbog planina manje na nju dopire sunce jer je  cesto u sjeni ,,,ravnicarske i sporije nizijske  rijeke se vise zagrijavaju  ,,
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
E moj Simsone, ja sam mislio da si ti ozbiljan sagovornik.
Sta ja da pricam sa tobom kad ti ni sam ne znas gde udaras. Danas tvrdis da se Dina nije mnogo promenila od kada je izgradjena HE Perucac a pre par meseci pises ovo:
simpson H je napisao(la):
Nebo cinjenica je da se u Peruccu na mestu sadasnje brane lovio som, mrena, plotica, skobalj a da su sada najbolja lipljanska mesta bas od kako je brana napravljena. Logicno da se populacija riba drasticno promeni jer su i uslovi drugaciji. Masa ribara koja ulovi liplca tada nije ni znala koja je to riba, mislili su neki mutiran skobalj. :)
Evo i link da ne bude da lazem, 195 post.http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=6305.195

Lepo ti ja kazem da se ne kacis...
 

milan_mj

Full member
Učlanjen(a)
11.06.2011.
Poruke
890
Broj reagovanja
0
Lokacija
Vrnjacka Banja
Milance tebe necu da stavljam u isti kos sa Simsonom jer je on covek sifra cista  :D ti si ipak obrazovan i kulturan covek kojem ne prilice ovakvi ispadi.
Zamilo bih te da mi objasnis ovaj post.
Milanče je napisao(la):
Citat: Mixmaster  Septembar 03, 2007, 10:15:35 pre podne
1. Jr kaže da je Drina oduvek bila pastrmska. Mislim da u ovom delu toka, kod Bajine Bašte, Drina uopšte nije bila takva pre izgradnje brojnih brana. Ubeđen sam da je bila puna skobalja, mrena i bucova, a ne lipljena. Ono što je Jr video, nije prirodna reka, već ljudska tvorevina.


Ovo je sasvim tačno, u tom delu je nekada bilo čak i soma!!! Lipljen i mladica samo u tragovima.

Post  11. http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=980.0
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Puno se naučilo za devet godina..... Samo obrati pažnju, Mixer samo misli, što ne znači da je u pravu. A profa kaže da je lipljena ipak bilo, doduše u tragovima, kako kaže, što opet ne znači da ga nije bilo i više.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
a sta se to novo desilo za devet godina? sta su iskopali arheolozi?  :-\ cim su se u bajinoj basti hvatali somovi daleko je drina bila od salmonidne vode u tom delu . najpre je bila mesovita ali na izmaku salmonidne zone 
 
Vrh Dno