Lipljen 62

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.095
Broj reagovanja
897
https://www.google.ba/search?q=koja+je+te%C5%BEina+lipljena+od+50+cm&spell=1&sa=X&ved=0CB4QBSgAahUKEwiy5Nnu87LIAhXL8HIKHTBTDos&biw=1920&bih=946
Postoji vjerodostojan dokument u PDF formatu o prirastu lipljena u rijeci Uni ali i ostalim ex Yu rijekama gdje piše da je lipljen koji je ulovljen 1958 godine jedan od 12 matičnjaka koji su 1949 godine naselili gornji tok Une 61cm težina 2.100gr procjenjena starost vjerojatno preko 14 godina...
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
http://www.bistrobih.ba/nova/2009/08/21/feljton-bosanske-tradicionalne-musice/
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Maricu pobogu sta ti znaci ovaj link? Da vaspitavamo buduce musicare kako ce da love na tirolu? I uopste pominjanje doticnog gospodina u kontekstu muscarenja i na musicarskom forumu je malo onako bljak.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Da je covek uhvatio lipca 71 cm zanemari tirolac..pricamo o VELIKIM lipljenovima..
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
I koliko sam rayumeo covek ga je klepio na musicar nisam video nigde da je spominjao tirolac  ???
 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.971
Broj reagovanja
50
maric je napisao(la):
I koliko sam rayumeo covek ga je klepio na musicar nisam video nigde da je spominjao tirolac  ???

OK, Ja sam neverni Toma, i meni u strahu nikad nisu bile veelike oci, a bojao sam se u životu do sada dosta puta...al to ovde nije važno, važno je da si druže uleteo sa neproverenom informacijom , informacijom bez validnog dokaza u ovom momentu o tačnosti ulova, u ovom slučaju lipljena od 70cm...
Znaš @rićma, neiskusno upadaš u priču..znam te neradiš to namerno ili iz neke loše namere, možda da se malo samoreklamiraš na modnim pistama širom exYU, dotičnog gospodina smo Oholi i moja malenkost upoznali pre 6-7god na Plavu, super zabavan lik(kao i svi mi tako na prvu loptu-seti se mene  :nowink:) a onda kad se bolje upoznamo-opet seti se mene  :nowink: :yeswink: :hammer:
Silvio ti sve reče, za ubuduće pusti to rekla kazala priče, traži uvek DOOOOOKAZ(mojne Cecu Ražnjatović)..Boki, Tomi, eto i Baki pokušava da ti pripomogne...sa moje strane probaj da u prvim brojevima Mušičara nadješ Djukinog(znaš čoveka) lipca od 51cm sa Drine  :tbumb: al ulov od pre 6-7god..
IŠto ti Bojan kaže, nemoj tirol da provodadžišeš na mušičarskom forumu...
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
maric je napisao(la):
I koliko sam rayumeo covek ga je klepio na musicar nisam video nigde da je spominjao tirolac  ???

Hajde ti lepo prelistaj sve njegove slike i procitaj tekstove, pogledaj musice pa nadji makar jednu dodirnu tacku sa musicarskim priborom. Stvarno si bre kao pao sa Marsa. E da mozda nije bas sve tirolac mozda ima i vaserke :hammer: :hammer:
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
:D :D :D dobro bre nista bez Dokaza jer Smrt je neproverena glasina :)
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Što si se,bre Proto, uhvatio za mene?  Ništa nisam komentarisao oko tih ulova. Niti me to zanima. Da budem iskren, voleo bih da neko uhvati takvu ribu.  Možda se i meni posreći.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Baki mislim da je moguce 60+ na Drini samo biti u pravo vreme na pravom mestu..
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
'Bem li ga...... nisam baš siguran. Doduše, video sam čoveka, pecao je preko puta mene, sa bosanske strane, spadoše mu dva dobra lipljena. Baš dobra. Jedan pred meredovom a drugi na nekih desetak metara.  Ne mogu da tvrdim koliki su bili, 40-50, ali sam video da je čovek skroz popizdeo kad su otpali.
 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Taj lipljen od 71cm uhvacen je na peša,pri pecanju mladice.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Mersadov? jel imao 71 cm? Sta kazu ocevidci ako ih ima medju zivima :) rekoh vam ja vi ne verujete..
 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Da ,71 cm. Ima neka knjiga u kojoj to pominje, sad ne znam da li ima slika. To zna Benjo. Ali sam upamtio da je na peša uhvaćen pri lovu mladice.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Jeste potvrdio mi na pesa.. ovo treba da ide u slucajni ulovi ili tema mladica.. znaci 71 cm :)
 
Vrh Dno