Lipljen 62

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
maric je napisao(la):
ko sto mogu da kazem da je Simpson kupio u ribarnici one smudjeve sto su mu u zamrzivacu..

Mozda, ali prvo bi morao da mi pokazes ribarnicu koja ima tolike smudjeve. Makar jednu.

Mozes ti i da kazes kako si drzavni prvak u musicarenju iako si fenjeras :hammer:, svasta ti mozes da kazes.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.270
Broj reagovanja
313
Lokacija
Beograd
E jbg sad vidis da lagis, ako je 12 od 15 fenjeras onda jesam :) a ima na Zemunskoj pijaci komada od 3 kg ko pleve  :hammer: :hammer:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.110
Broj reagovanja
1.144
Lokacija
Čačak
Gruper kernja isti k

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

PROTA71

Hero member
Učlanjen(a)
26.12.2007.
Poruke
1.967
Broj reagovanja
43
maric je napisao(la):
E jbg sad vidis da lagis, ako je 12 od 15 fenjeras onda jesam :) a ima na Zemunskoj pijaci komada od 3 kg ko pleve  :hammer: :hammer:

Eno i na Bezanijskoj Kosi komad od 5kg....900dindzi kila,samo moj brate,ko je lud da kupi smudja po toj ceni i kilazi i da ga metne u zamrzivac...uzmes i opravljas odmah, dal orli, oli na Kraljevski nacin sa puno povrca...hmmmmmmmmmmmmmmmmmm mljac  :) :) :hammer:
Ljudi koji pecaju i love tu kilazu u vecim kolicinama redovno to smrzavaju  :nowink: ipak nije to lipac od tacno 71cm ulovljen musicarskim priborom,musicom na pesa prilikom lova mladice  :bleh: :bleh: :bleh:

tako da ricma, nediraj mi Bokija...nego use i u svoje kljuse, i pripazi se ubuduce raznoraznih hvalisavaca koji bez ikakvog pisanog dokaza trabunjaju svasta...
E vis stalno zaboravljam da nazvrljam jedno misao....Kako to dana Ribniku koji se svih ovih godina toliko dobro cuva i gaji nema do sad ni jednog jedinog od 60+ ili od 70-????
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
maric je napisao(la):
E jbg sad vidis da lagis, ako je 12 od 15 fenjeras onda jesam :) a ima na Zemunskoj pijaci komada od 3 kg ko pleve  :hammer: :hammer:

Ne videh u cetvrtak kad sam bio po sir, samo nedorasli primerci za zatvor. Mozda nisam ranoranilac kao ti ipak sam ja mnogo duze u braku :hammer:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Nije Baki strasno veruj mi. Naravno ako je propisno zamrsnes. Ne cisti se riba, umota se cela 2-3x u alu foliju pa onda i kesu. Bude skoro ista kao sveza, cak i posle god dana zamrzivaca. Ne osusi se i bude bas fino socna.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.270
Broj reagovanja
313
Lokacija
Beograd
Ne verujem, jedino Baki da odemo kod njega da probamo :)
 

Baki-Pa

Hero member
Učlanjen(a)
12.09.2013.
Poruke
3.689
Broj reagovanja
1
Lokacija
Pančevo
Ma godinama sam zamrzavao smuđeve, baš kao što Boki kaže, ali nije to to.
 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  Sto se tice odmrzavanja-zamrzavanja ribe,pokojni cale  vrstan kulinar mi je objasnio da ribu  mozes ocistiti ali ne i oprati pred zamrzavanje.

Tako i radim,pedantno  folijom odvojenu a bitan je i postupak odmrzavanja i bas on utice dosta na ukus ribe  :yeswink:.

Drago mi je da je Maric etuzijasta kao i ja,i uvek se nadam da ''tamo negde'' ima orijaskih primeraka. Eto u Plavskom jezeru mladica 41 kg,

licno sam je zagledao,pa u recici od 4 m sirine  rukama  momak uhvatio klena od 4 kg (ja sam ga merio ),u Ibru moj buraz na Mepps uhvatio

klena 5 kg. Moguce je da u V. Moravi ima orijaskih primeraka somova jos uvek,na Z Moravi kod Mataruske Banje  ulovljen je bucov od 15 kg  (ima fotosa u novinama ).

Lepo je gajiti nadu da na nekim vodama jos uvek zive velike ribe,to pojacava misteriju u FF-u i zelju,nadu itd.

Ja kada odem na recicu od 2m sirine uprkos  cinjenici da dominiraju klenovi 200-400 gr,nadam se  nekom glavonji a cesto ne pominjem kolike klenove sam ulovio jer bi zbunio ljude (reku smatraju kao neozbiljnu po  rib. fondu a retki ljudi znaju kolikih  klencuga ima ).
 

vrana

Hero member
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruke
1.402
Broj reagovanja
219
Lokacija
Beograd
Što je niža temperatura, to je zamrzavanje brže, naravno. Na temperaturi od oko -30 na kojoj obično industrijski zamrzavaju ribu, proces traje par minuta i meso ostaje vrlo malo oštećeno (Eskimi davno empirijski zaključili). U ovako zamrznutom mesu kristali vode su mali i oblih ivica, tako da na mikro planu vrlo malo mehanički oštete meso, dok su kod sporog zamrzavanja kristali vode veliki i oštrih ivica.
Naravno, ovo ne važi samo za meso, već za svaku namirnicu.

@Mafke, kako odmrzavaš ribu?
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Kolega Mafke ti i ja znamo kakvih riba ima na nasoj reci i stvarno zalim one debile koji prolaze sa podrugljivim komentarima dok nas gledaju kako masemo... Ali neka ih sve dok ne znaju nista bice puno klenova za nas :D

Послато са ZTE Blade Q Maxi

 

PredragUE

Senior member
Učlanjen(a)
09.12.2014.
Poruke
264
Broj reagovanja
36
62?  :smoke: :drool:


 

Prilozi

  • 2012-01-03 16.22.18_resize.jpg
    2012-01-03 16.22.18_resize.jpg
    101,6 KB · Pregleda: 174
Vrh Dno